Maléna

Itálie / USA, 2000, 88 min (Director's Cut: 109 min)

Byla příliš krásná. A on byl příliš malý na to, aby ji mohl ochránit. Psal se rok 1940 a sicilské městečko Castelcuto nadšeně vítalo vstup Itálie do války. Dvanáctiletému Renatovi se však ten den zapsal do paměti ze zcela jiného důvodu. Ten den totiž poznal ji. Malenu. Mladou vdovu, po níž muži šíleli a na níž jejich manželky nenechaly nit suchou. Krasavici, která byla pro místní výrostky nevysychajícím zdrojem erotických představ a předmětem drsných sexuálních žertů. Pro Renata se měla stát bohyní, kterou toužil hýčkat a ochraňovat, první a nejsilnější láskou, jež jej poznamenala na celý další život… (Česká televize)

StanDee

Neskutečně poetický film s nádhernou Morriconeho hudbou, po němž se nad sebou zamyslí asi každý chlap, který se rád otočí za krásnou ženou (guilty as charged). ()

Sejkorka

Viděno, bez recenze. Takže až po druhém shlédnutí. A to v případě, že je v hlavní roli kráska jménem Monica Bellucci (zde ve věku 35 let), nebude od věci. Nicméně, film mi připomenul průlet filmografií skladatele Ennio Morricona. Neskutečné, ke kolika skvělým filmům složil hudbu. 1968 Tenkrát na Západě    1966 Hodný, zlý a ošklivý    1984 Tenkrát v Americe    1965 Pro pár dolarů navíc     1987 Neúplatní    1981 Profesionál ()

Petbrab

Italský film jak si ho představuji po její kulisy, město..... Nádherně vylíčen příběh chlapce zamilovaného do starší ženy. Falešná katolická italská morálka. Závist méně krásných žen vůči hezkým. ()