Je milá, trochu podivínská a trpí vzácnou genetickou poruchou. Hledat štěstí na internetu s kámoši v závěsu už ji ale nebaví, a tak se rozhodne prožít opravdovou lásku. (Netflix)

hn253

Původně jsem myslela, že se podívám na lehčí limonádu, ale překvapivě je to něco úplně jiného. Oba hlavní představitelé jsou moc fajn a nakonec jim jejich vztah docela věříte. Nedejte se odradit začátkem, kde hlavní hrdinka trochu leze na nervy a hlavní hrdina vypadá jako "nabušený" frajer., Konec mě trochu rozhodil, ale logiku měl. ()

Malarkey

Hlavní hrdinka příběhu, kterou zde hraje Ludovica Francesconi má sice krk jak antilopa, ale zároveň má něco do sebe, že i když se s její rolí život nemazlil, pořád ve Vás vyvolává údiv a baví Vás na její peripetie koukat. Milé, úsměvné, místy takové až magické, ale zároveň ničím obzvlášť zvláštní. Pořád ale možná díky té italštině hodně milé…a i to se počítá. ()

dr.horrible

S klasickými (ženskými) rom-komédiami sa to má tak, že vás opakovane obdarovávajú  rôznymi pocitmi a pritom sa to postupne snažia skaziť kombináciou klišé a fraškoidných vedľajších postáv. Out of my league tak spočiatku pôsobí tiež, postupne ale väčšinu nedostatkov dokáže obhájiť (vedľajšie gay postavy majú vlastnú plnohodnotnú story) a je to celé natoľko pekné, že človeka miesto pojmu klišé napadajú termíny typu starosvetskosť, alebo klasika. Dosť to navyše drží Ludovica Francesconi v hlavnej úlohe, ktorá je presne tak roztomilá, ako sme chceli. ()

Marze

Toto italske romanticke drama pusobi uprimne ve druhe polovine. Neni to vynikajici film, ale je vyborne provedeny. Jestli vypada a zni jako vas oblibeny film, tak jim pravdepodobne je. ()

Aljak

Svojim zjavom, výstrednosťou a osobnosťou mi Marta dosť pripomínala preslávenú Améliu z Montmartru. Príbeh je v podstate jednoduchý a viacmenej priamočiary, a dáva do kontrastu "nenápadnú" Martu a populárneho "princa Krasoňa" Artura. Hoci to dejovo nebolo žiadne terno, tak ten štýl ma celkom bavil, a veľmi pomohol k tomu, že film bol napokon vcelku atraktívny a zaujímavý. Každopádne, k Marte som si sympatiu akosi nenašiel a takéto excentrické osobnosti fakt nemusím. Ale ako film to ušlo, fajn na 3*. ()

Martrix

Zápletka moc originálně nezní. Ale především díky hudbě, diblíkovské Ludovice a jejím přátelům, působí film v první půli zábavně. Ne vždy to bylo podpořeno verbálním humorem, který by mě oslovoval, protože cílovkou jsou tady spíš mladší ročníky, ale hlavní postava je moc fajn. Tvůrci dostali možnost vymodelovat svéráznou dívku, které moc času nezbývá, ale je s tím vcelku srovnaná. Taky je správně prdlá a oprsklá, protože vedlejším produktem faktu, že můžete brzy zemřít je, že na lži a přetvářku není čas. Ledaže.... by Martě na něčem tak moc záleželo, že by pravdu říct nechtěla. Je trochu zvláštní, že scénář pracuje s tím, že je Marta neatraktivní; příběh o ošklivém káčátku/housence, která se v motýla nezměnila. Přitom je Ludovica moc pěkná holka a má v sobě podobnou vnitřní krasu, jakou ukázala Audrey Tautou v Amelii z Montmartru. Ostatně asociaci s francouzským klenotem napomáhá jak hudba, tak šotkovství i mikádo Marty. Tvůrci toho umí patřičně využít a míchají vtipné momenty s romantikou. Ovšem v druhé půli na mě bylo té romantiky moc. Navíc klišoidní...to moc nemusím. Ale výsledný dojem mi to nezkazilo. Jiná liga je příjemná komedie pohybující se na hraně červené knihovny, ale v tom italském provedení a především díky výborné Ludovice, je to v pořádku. Pokoušet to ale dál nebudu a obě pokračování si nechám ujít. ()

cesmine

Normálně se k hraným věcem moc nevyjadřuju, ale tentokrát cítím potřebu u další z řady shitty romantických komedií z netflixu, na které mě donutila koukat má sestra, udělat výjimku. Neskonalá škoda překrásného vizuálu, některých kouzelně napsaných scén a moc příjemné hudby na takhle tristní příběh. Hlavní hrdinka předestírá, že je hrozně ošklivým káčátkem (přitom je moc krásná a má - aspoň podle mě - akorát neslušivý účes) a trpí cystickou fibrózou (což už tu mimochodem bylo). V obsahu navíc stojí, že je „trochu podivínská“, což vás má low key varovat před nejvíc cringe stalkingem v historii filmu. Nah, není to cute, ani když to praktikuje rozkošná holka. Ve výsledku - možná ve vás „trochu podivínské“ nemocné děvče vzbudí nějaký druh lítosti, nebo i sympatie. Mně přišla povrchní, neskutečně toxická a bohužel mě ani nerozesmála. Ona myšlenka toho, že když je člověk jednou půlkou prdele na hrobníkově lopatě, tak má větší odvahu užívat si život naplno a beze strachu, je moc hezká, ale jde to dělat i líp, než očicháváním použitého ručníku a vidličky random rozmazleného, bohatého a rádoby úchvatně hot borce, který nestojí za nic a i tak hlavní hrdinku ve všem převyšuje - to je jen smutné. ()

majec4

Bolo to celkom svieze. Obvykle sa podobnym filmom rad vyhnem, no v tomto pripade som si tento film dokonca sam vypytal. Neviem ani preco, ale nieco ma k nemu potiahlo. Potesil ma pozitivny feeling filmu, aj ked miestami mi to prislo akesi prilis povrchne. Fakt si musela naplnit tie vrecka jeho osobnymi vecami? Miestami mi praveze on prisiel ako ten rozumnejsi. Mimochodom, tie dve lesby mi tam vynimocne nevadili. Hlavne ta baba bola sympaticka. Trochu ma prekvapil zaver, cakal som o cosi konkretnejsie rozuzlenie. Napriek par veciam, ktore sa mi nepacili nemam problem ist do 4*. Hlavne ocenujem, ze sa jednalo o plnohodnotnu komediu, z ktorej sa casom nestal brak tlaciaci na emocie. ()

chrispe

I když přivřu oči nad tím, že se první třetinu chová hlavní hrdinka jako řádný (a nesympatický) psycho, celý mi to přišlo jako vlhký sen romantické třináctky. Nezlobte se na mě. Celkem to zachraňuje vizuál a skutečnost, že hlavní hrdinka nezůstane nesympatickým psychem celou stopáž, ale posléze budí spíš soucit. ()

Oonika

Tak po dlouhé době mě zas něco dostalo. Drama, humor, černý humor, romantika, ale nádherně se to vyhnulo všem klišé. Fakt skvělý film! ()

mira.l

Docela zajímavý film s poněkud svéráznou hlavní hrdinkou. Uvidím, co přinesou další dvě pokračování. ()

pushover

Lehká feel-good romantická komedie. Chválím tvůrce, že si odpustili emoční ždímačku s umírací scénou, která obvykle v podobných filmech bývá. ()

Katka1811222

Tento film patrí do série filmov „umierajúcich tínedžerov, ktorí sa zamilujú“. Námet a teda ani celkové témy snímky nie sú ničím novým a pravdepodobne ani posledným. Isteže ide o variáciu - iná choroba, iné spúšťače kritického stavu/ pravidlá a pohľad „umierajúceho tínedžera“ na svet – avšak podobnosť zostáva. Diváci všeobecne milujú variácie a podobnosti preto ma neprekvapuje, že „neliezol na nervy“ už s omletým. Niekoľko vecí mi však príde vhodné nadhodiť: hlavná hrdina (neuveriteľne mi pripomína Améliu) ako aj LGBTQIA+ vdychujú naratívu celkovú sviežosť a to aj vďaka nie úplne nenápadnému vysmievaniu sa sériám filmov s podobnou tématikov. Medzi jeden z dôvodov prečo považujem tento film za príjemný je rozhodnutie talianských tvorcov neopúšťať rovinu komédie a prepnúť do programu žmýkania emócií. Na záver sa zmienim o pracovnom povolaní hlavnej hrdinky. Istým spôsobom to slúži len k dvom dobrým vtipom a môžeme to považovať za extrémne hlúpe. Čo mi však prišlo zaujímavé (a týmto skladám poklonu Ellie Riuz Rodriguezovej za dabing Ludovici Francesconi), že anglickej verzií bol tento vtip oveľa výraznejší a údernejší ako v originálnej verzií. (Odporúčam pozerať film v originálne a prepínať iba v prípade scén z potravín!) ()

Luciee113

Jakmile jsem se dozvěděla, že hlavní hrdinka je nemocná, přestávala jsem mít chuť se na to dívat... Ale film je tak okouzlující a lehký, romantický, veselý..... Absolutně mě strhl... Nezůstane u jednoho, dvou nebo tří podívaček 🤭 ()

Veber

Příjemné, lehký humpr. Není to ždímačka. A ta podivnost hlavní rdinky z úvodu naštěstí trochu vyšumí. ()

Lesazrk

Film zo mňa veru nevyžmýkal žiadne emócie a hlavné postavy by sa v reálnom živote nikdy nedali dokopy (hlavná hrdinka stalkuje svojho idola čo by bol pre mňa red flag byť na jeho mieste, vie o ňom všetko ale keď zistí, že žije v paláci je z toho prekvapená, naviac on vyzerá na 30 a ona na 12)...jediné, čo bolo na tomto filme milé a sympatické bola dvojica lesbička a gay ()