Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Steffi právě dokončila střední školu a těší se na poslední třídní výlet do Paříže, kde chce prožít první romantickou noc s Fabianem, svou středoškolskou láskou. Stane se ale něco, s čím nikdo nepočítal. Jednou lékařskou kontrolou se pro Steffi všechno mění. Má před sebou jen necelý rok života. Její matka Eva se ji okamžitě snaží ochránit před vším, co by mohlo Steffi ještě více ohrozit. Tedy i před plánovaným výletem do Paříže. Její otec, evangelický pastor, jí naopak v rozletu bránit nechce. Jak má teď Steffi s tou situací naložit? Jednoduše, rozhodne se jednat. A to okamžitě! Spolu s charismatickým a tajemným motocyklovým akrobatem Stevem, kterého právě potkala, utíká z domu ve svém novém pick-upu a vydává se kam jinam než do Paříže. Musí přeci dotáhnout do konce plánovanou romantickou noc s Fabianem! V patách má ale lehce vyšilující matku a mlčky trpícího otce. Ale co na tom záleží, na světě je krásně a Steffi si užívá, jak jen to jde. Projížďka na hřbetu krávy, krádež na benzínové pumpě, první tetování (co jiného než rebelský text „Bože, ty seš hajzl“), první kocovina, přespání v luxusním hotelu (samozřejmě bez placení). To jsou zážitky, pro které stojí za to žít. A do toho ten Steve… (Cinemart)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (25)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Nič takého, čo by sme tu už nemali. Akurát skombinovali road movie s príbehom o dievčati s rakovinou, ktorej už nezostáva veľa času a chce sa ešte stihnúť "utrhnúť z reťaze". Aj keď moc nechápem ako sa zo slušnej a zodpovednej dievčiny môže stať zrazu taká nezodpovedná a extrovertná krówka. Čo sa týka samotného deju, tak sa na to dalo pozerať, miestami to bolo fakt bláznivé (doslova neuveriteľné), takže ma zarazila hláška na konci, že je to "based on true story". Škoda, že keď už prišli do toho Paríža, tak si ho aspoň nepozreli... Nuž, celkovo nič extra, ani tie postavy ma nejako neokúzlili, ale aspoň tých niekoľko ironických dialógov tomu trochu pomohli, a aj výstižné tetovanie. 2* ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Prekvapilo ma, že film je inšpirovaný skutočnosťou, myslel som, že ide zase len o opláchnutie starej známej témy - mladé dievča so smrteľnou chorobou a spôsob, ako dožiť + slzy na konci. Na prekvapenie tento film toto neponúka, ponúka len útok na vieru a zúfalé rozhodnutia. Žiadny silný Bucket List. ()

Reklama

Marcos22 

všechny recenze uživatele

Kdyby měla hlavní protagonistka filmu za otce Liama Neesona, který má cestování do Paříže v malíku, bylo by po pěti minutách vymalováno. To by byla ale hrozně velká škoda, takže zaplať pánbůh "D za Tila Schweigera v roli faráře, zásluhou něhož si má divák možnost užít tuhle velmi podařenou dramedy road movie. Film má slabší snad jen úvodní čtvrthodinu, ale režisér v ní divákovi dopřává alespoň intro ve stylu Mission Impossible - Ghost Protocol, kdy vidíte ve flashforwardu část jedné z významných akčních scén. Bože, ty seš hajzl jede zhruba od své cca 15 minuty opravdu ve svižném tempu a v některých pasážích tam scénárista posílá jednu hlášku za druhou. K těm nejpovedenějším, kterými nic neprozradím, patří „Všichni s *** chcou přece k moři“, a nebo „Fabi, do toho“. V ten moment letí úslint, případně popcorn z pusy v tom lepším případě do respirátoru, a v tom reálnějším na zátylek před Vámi sedícího diváka. Bože, ty seš hajzl kombinuje prvky a charakteristické rysy postav ze snímků Stalo se jedné noci, Za borovicovým hájem, Hvězdy nám nepřály, což zní jako hodně neotřelá a lehce šílená kombinace, ale žádný z výše uvedených titulů nekopíruje a drží si naprosto osobitý a nezaměnitelný styl, který mně osobně velmi sedl. Ten, kdo ujíždí na romantických příbězích, road movie a není příznivcem „amerických“ citových vydíraček, tomu můžu film vřele doporučit. Za mě velmi poctivých 8 z 10. Dva bodíky dolů za „úvod“, přesněji řečeno vyloženě špatnou nemocniční scénu a pár scénáristicky nedotažených scén, ale ty na úkor zábavnosti snímku rádi odpustíte. Motivační jednohubka s poselstvím "Žij naplno každý den, protože nevíš dne, ani hodiny." Viděno na Torenovo dabing poprvé projekci pod záštitou Totalfilmu :D 👍 (13.7.2021) ()

Zajk 

všechny recenze uživatele

Ten film se táhnul, jako sýr na boloňských špagetách. Děj naprosto nezajímavý a o ničem, kde mladá holka si chce v Paříži zaš*** s přítelem, ale dozví se, že má rakovinu a zbývá jí necelý rok života. Viděl jsem spousty filmů, kde dotyčný měl určitou nemoc a skoro vždy jsem se dokázal vcítit, jaké to je, ale tady vůbec, spíš působila, jako tupá slepice. Holka neměla žádné symptomy, ba naopak byla úplně v pohodě, což snižovalo razantně kvalitu filmu. Za mě opravdu ne 2/10 ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

"Myslíš, že můžeš milovat život tolik, že ho necháš jít?" Filmů o těžce nemocných umírajících mladých lidech vyrovnávajících se s více či méně náhlým životním zvratem už bylo natočeno relativně dost (Hvězdy nám nepřály, Láska a jiné závislosti, Spolu to dáme atd.), takže v tomto ohledu nepřináší Bože, ty seš hajzl žádné nové téma, a proto bylo třeba vsadit na herecké obsazení a budování atmosféry, což se ne vždy vydařilo. Snímek pracuje jak s vážnou, tak i s humornou notou a přechody mezi oběma polohami se mu z větší části podařily, avšak ne pokaždé - viz postava matky a její nekonzistentní chování. Titulní dvojice mi byla však nadmíru sympatická a velice mě zaujala sekvence s Jasmin Gerat. V neposlední řadě musím zmínit milý soundtrack. Lepší tři hvězdičky! ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Ochranný kryt mobilu hlavní představitelky Steffi (Sinje Irslinger) zobrazuje mandalu, která je obecně vnímána jako nadčasový symbol jednoty a rovnováhy. (Marcos22)
  • Film je inspirován skutečným příběhem. (SONY_)
  • Píseň, kterou si hlavní protagonisté zpívají v jedné ze závěrečných scén v autě, je „America“ od skupiny Razorlight. (Marcos22)

Reklama

Reklama