Reklama

Reklama

Bože, ty seš hajzl

  • Německo Gott, du kannst ein Arsch sein (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Steffi právě dokončila střední školu a těší se na poslední třídní výlet do Paříže, kde chce prožít první romantickou noc s Fabianem, svou středoškolskou láskou. Stane se ale něco, s čím nikdo nepočítal. Jednou lékařskou kontrolou se pro Steffi všechno mění. Má před sebou jen necelý rok života. Její matka Eva se ji okamžitě snaží ochránit před vším, co by mohlo Steffi ještě více ohrozit. Tedy i před plánovaným výletem do Paříže. Její otec, evangelický pastor, jí naopak v rozletu bránit nechce. Jak má teď Steffi s tou situací naložit? Jednoduše, rozhodne se jednat. A to okamžitě! Spolu s charismatickým a tajemným motocyklovým akrobatem Stevem, kterého právě potkala, utíká z domu ve svém novém pick-upu a vydává se kam jinam než do Paříže. Musí přeci dotáhnout do konce plánovanou romantickou noc s Fabianem! V patách má ale lehce vyšilující matku a mlčky trpícího otce. Ale co na tom záleží, na světě je krásně a Steffi si užívá, jak jen to jde. Projížďka na hřbetu krávy, krádež na benzínové pumpě, první tetování (co jiného než rebelský text „Bože, ty seš hajzl“), první kocovina, přespání v luxusním hotelu (samozřejmě bez placení). To jsou zážitky, pro které stojí za to žít. A do toho ten Steve… (CinemArt)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (24)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Ganz schmackhafte Deutche Limonade. 1)  Názorový vývoj postav (zejména Stefiinich rodičů) byl chvílemi jen těžko uvěřitelný, ale skousnout se to dalo._____ 2)  Důvodem, proč jsem se na film díval, byl 27letý Max Hubacher (cirkusák Steve), který zde ovšem zvlášť sexy nevypadal._____ 3)  Zato 21letý Jonas Holdenreder s dětskou tváří (Steffiin milý spolužák Fabian) byl fakt pěkný. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Prekvapilo ma, že film je inšpirovaný skutočnosťou, myslel som, že ide zase len o opláchnutie starej známej témy - mladé dievča so smrteľnou chorobou a spôsob, ako dožiť + slzy na konci. Na prekvapenie tento film toto neponúka, ponúka len útok na vieru a zúfalé rozhodnutia. Žiadny silný Bucket List. ()

Reklama

blondboss 

všechny recenze uživatele

Dá sa povedať, že v tomto prípade hovoríme o nemeckej verzii mojho obľúbeného A Walk To Remember. Je až neuveriteľné, ako Nemci dokázali podať tak ťažko stráviteľnú tému do akejsi pohodovej romantickej komédie, ktorá vôbec netlačí na pílu a nie je až tak presladená, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Navyše keď si uvedomíme, že sa jedná o skutočný príbeh, tak je to ozaj silný snímok s veľmi citlivo zobrazenou tragickou realitou. Keď k tomu pridáme ozaj sympatické herecké obsadenie na čele s hlavnou predstaviteľkou Steffi, tak nemôžem dať iné ako silné štyri hviezdy. 80 % ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

"Myslíš, že můžeš milovat život tolik, že ho necháš jít?" Filmů o těžce nemocných umírajících mladých lidech vyrovnávajících se s více či méně náhlým životním zvratem už bylo natočeno relativně dost (Hvězdy nám nepřály, Láska a jiné závislosti, Spolu to dáme atd.), takže v tomto ohledu nepřináší Bože, ty seš hajzl žádné nové téma, a proto bylo třeba vsadit na herecké obsazení a budování atmosféry, což se ne vždy vydařilo. Snímek pracuje jak s vážnou, tak i s humornou notou a přechody mezi oběma polohami se mu z větší části podařily, avšak ne pokaždé - viz postava matky a její nekonzistentní chování. Titulní dvojice mi byla však nadmíru sympatická a velice mě zaujala sekvence s Jasmin Gerat. V neposlední řadě musím zmínit milý soundtrack. Lepší tři hvězdičky! ()

Zajk 

všechny recenze uživatele

Ten film se táhnul, jako sýr na boloňských špagetách. Děj naprosto nezajímavý a o ničem, kde mladá holka si chce v Paříži zaš*** s přítelem, ale dozví se, že má rakovinu a zbývá jí necelý rok života. Viděl jsem spousty filmů, kde dotyčný měl určitou nemoc a skoro vždy jsem se dokázal vcítit, jaké to je, ale tady vůbec, spíš působila, jako tupá slepice. Holka neměla žádné symptomy, ba naopak byla úplně v pohodě, což snižovalo razantně kvalitu filmu. Za mě opravdu ne 2/10 ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Film je inspirován skutečným příběhem. (SONY_)
  • Ochranný kryt mobilu hlavní představitelky Steffi (Sinje Irslinger) zobrazuje mandalu, která je obecně vnímána jako nadčasový symbol jednoty a rovnováhy. (Marcos22)
  • Píseň, kterou si hlavní protagonisté zpívají v jedné ze závěrečných scén v autě, je „America“ od skupiny Razorlight. (Marcos22)

Reklama

Reklama