Reklama

Reklama

Bože, ty seš hajzl

  • Německo Gott, du kannst ein Arsch sein (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Steffi právě dokončila střední školu a těší se na poslední třídní výlet do Paříže, kde chce prožít první romantickou noc s Fabianem, svou středoškolskou láskou. Stane se ale něco, s čím nikdo nepočítal. Jednou lékařskou kontrolou se pro Steffi všechno mění. Má před sebou jen necelý rok života. Její matka Eva se ji okamžitě snaží ochránit před vším, co by mohlo Steffi ještě více ohrozit. Tedy i před plánovaným výletem do Paříže. Její otec, evangelický pastor, jí naopak v rozletu bránit nechce. Jak má teď Steffi s tou situací naložit? Jednoduše, rozhodne se jednat. A to okamžitě! Spolu s charismatickým a tajemným motocyklovým akrobatem Stevem, kterého právě potkala, utíká z domu ve svém novém pick-upu a vydává se kam jinam než do Paříže. Musí přeci dotáhnout do konce plánovanou romantickou noc s Fabianem! V patách má ale lehce vyšilující matku a mlčky trpícího otce. Ale co na tom záleží, na světě je krásně a Steffi si užívá, jak jen to jde. Projížďka na hřbetu krávy, krádež na benzínové pumpě, první tetování (co jiného než rebelský text „Bože, ty seš hajzl“), první kocovina, přespání v luxusním hotelu (samozřejmě bez placení). To jsou zážitky, pro které stojí za to žít. A do toho ten Steve… (CinemArt)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (20)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Prekvapilo ma, že film je inšpirovaný skutočnosťou, myslel som, že ide zase len o opláchnutie starej známej témy - mladé dievča so smrteľnou chorobou a spôsob, ako dožiť + slzy na konci. Na prekvapenie tento film toto neponúka, ponúka len útok na vieru a zúfalé rozhodnutia. Žiadny silný Bucket List. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Nakonec to bylo překvapivě dobrý. A to hlavní díky tomu, že se tvůrcům moc hezky podařilo odlehčit snad jedno z nejtěžších témat, které lze zfilmovat. Vývoj chování rodičů je sice dost nepravděpodobný, ale budiž, potom s nimi byla fakt sranda. Hlavním plusem filmu ale určitě zůstává ústřední dvojice, ti mají skvělou chemii. Sinje Irslinger je navíc zajímavá, neokoukaná herečka (tedy aspoň pro mě), u které máte pocit, jako že je téměř v každé scéně někdo úplně jiný. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

"Myslíš, že můžeš milovat život tolik, že ho necháš jít?" Filmů o těžce nemocných umírajících mladých lidech vyrovnávajících se s více či méně náhlým životním zvratem už bylo natočeno relativně dost (Hvězdy nám nepřály, Láska a jiné závislosti, Spolu to dáme atd.), takže v tomto ohledu nepřináší Bože, ty seš hajzl žádné nové téma, a proto bylo třeba vsadit na herecké obsazení a budování atmosféry, což se ne vždy vydařilo. Snímek pracuje jak s vážnou, tak i s humornou notou a přechody mezi oběma polohami se mu z větší části podařily, avšak ne pokaždé - viz postava matky a její nekonzistentní chování. Titulní dvojice mi byla však nadmíru sympatická a velice mě zaujala sekvence s Jasmin Gerat. V neposlední řadě musím zmínit milý soundtrack. Lepší tři hvězdičky! ()

Lukrecie 

všechny recenze uživatele

Kvalitní scénář, výborné neotřelé dialogy ze života, žádné klišé.  Přirozený, inteligentní  film, kterých je dnes jako šafránu. A hlavně překvapivě především vzhledem k hlavnímu tématu vtipné a natočené s lehkostí a nadhledem. Nečekala jsem, že se u takového filmu budu chvílemi skvěle a od srdce bavit. V jednu chvíli jde film i do krimi a thrilleru. Užijete si i road movie. Určitě jsem se nenudila. Navíc je natočen podle skutečné události. A opět potvrzuje mou tezi, že nejlepší filmy bývají dle skutečnosti a knižních předloh. Troufnu si říci, že se mi líbil i o kapánek více než Hvězdy nám nepřály. Připravte si kapesníčky. 🙏❤️👍👌 P.S. Čtvrtá úroveň lásky is the best. A vvvvvoooooo tom to je! 😉 ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Nič takého, čo by sme tu už nemali. Akurát skombinovali road movie s príbehom o dievčati s rakovinou, ktorej už nezostáva veľa času a chce sa ešte stihnúť "utrhnúť z reťaze". Aj keď moc nechápem ako sa zo slušnej a zodpovednej dievčiny môže stať zrazu taká nezodpovedná a extrovertná krówka. Čo sa týka samotného deju, tak sa na to dalo pozerať, miestami to bolo fakt bláznivé (doslova neuveriteľné), takže ma zarazila hláška na konci, že je to "based on true story". Škoda, že keď už prišli do toho Paríža, tak si ho aspoň nepozreli... Nuž, celkovo nič extra, ani tie postavy ma nejako neokúzlili, ale aspoň tých niekoľko ironických dialógov tomu trochu pomohli, a aj výstižné tetovanie. 2* ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Ochranný kryt mobilu hlavní představitelky Steffi (Sinje Irslinger) zobrazuje mandalu, která je obecně vnímána jako nadčasový symbol jednoty a rovnováhy. (Marcos22)
  • Film je inspirován skutečným příběhem. (SONY_)
  • Píseň, kterou si hlavní protagonisté zpívají v jedné ze závěrečných scén v autě, je „America“ od skupiny Razorlight. (Marcos22)

Reklama

Reklama