V Pedraze se krávě narodí lidské dítě. Veterinářka Elena a starosta Paco se rozhodnou obrátit na rozhořčeného kněze Vergaru. V tomhle městě se dějí podivné věci. Je to dítě vůbec člověk? Jedná se o podvod, nebo dílo ďáblovo? (HBO Europe)

hwnd

Už dlouho jsem se tak dobře u žádného pilotního dílu nepobavil. Jestli vydrží tohle tempo, tak to bude super seriál. ()

brasek

Sklamanie! Hrozne lacné digitálne triky, nezmyselne veľa digitálnej krvi až ma oči pálili. Kristovo telo bolo už mŕtve keď ho prepichli kópiou... nepresnosť z pohľadu biblických dejín. Samotný príbeh však má svoje čaro, je zaujímavý, dynamický dej a mysticizmus sú prítomné v každom kúte. Teším sa na pokračovanie. ()

Blackborne

V záplavě aktuální vlny hororů je tohle rozhodně nestandardní a zajímavej počin! Jakkoliv by se mohlo zdát, že spojení hororu a křesťanství je už ohrané, tady to působí dost dobře. Od začátku je to temný a prostě to má atmosféru, kterou od kombinace hororu a thrilleru očekáváte! ()

Zlajdaa

Moje první zkušenost se španělským hororem a byl to teda opravdu děs - v tom špatným slova smyslu. Nevím, nakolik se na tom podílel český dabing, který mi prostě do temperamentních španělských úst nesedí. Ale teď k obsahu - toto byla tak divná směsice hororu a komedie/parodie, že mi z toho šla až hlava kolem. Je to neskutečný bizár - jo, při představě, že by se něco takového skutečně dělo, tak bych se asi potento, ale takhle na obrazovce to působí opravdu neskutečně a směšně. Epizoda je navíc celkem dost dlouhá a nebylo tam (dle mého názoru) nic, co by diváka mohlo vtáhnout do děje, aby prožil trochu děsu. Představené postavy mi už po první epizodě lezou na nervy -_-. Tak uvidíme, co se bude dít dál... ()

LadyLucrezia

What! Tohle bude zajímavé, velmi zajímavé. Španělé horror umí a tohle se řítí od první minuty jako uragán. Vyvstává více otázek, než je odpovědí a neustále přibývají další. Kráva, dítě, kněz, negramotný obecní blázen recitující Rituale Romanum v latině, sexy veterinářka, divná statkářka plná žalu po zesnulém synkovi. Akce, boj, krev, creepy panenka, temná atmosféra zapadlé vesničky a k tomu všemu děsivé monstrum. Jsem plna dojmů a očekávání, tohle se mi líbí. ()

Andy_Warhold

První polovina začíná velmi dobře: Tajemné mysteriózní spiknutí odkazující na biblický motiv zrady a svědomí, zapadlá víska, zajímavé charaktery a slibný půdorys který to rámuje. To vše na dobrém vizuálu a se skvělou hudbou. Od druhé poloviny se ale něco náhle změní a seriál se mění v céčkový horor v kterém nechybí snad vůbec nic: exorcismus, šílená matka, obživnuvší mrtvola v sanitce, obří pavouci, svlékání kůže, satan a obří dítě (které je jasným vykradením Trierova Království). Vše překombinované jako když pejsek a kočička vařili dort, tentokrát ovšem v mikrovlnce aby se vše výše uvedené vešlo do stopáže). Doufám, že další díly naváží na první polovinu, vizuál i základní dějová linka jsou totiž opravdu povedené. ()

ChuckOnly

na toto jsem snad čekal roky... drsná monster body-horror řežba s démony, snesitelně béčkovými efekty, tvrďáckým knězem a bandou lidí, co netuší, která bije... kdo četl podobné knížky, nebo hrál nějaké ty horrorové hry, tak design monstra sice nepřekvapí, ale potěší... jo jo, toto by mohla být dobrá řežba. V tý vesnici bude pěkně divoce, pokud se zachová kvalita dílů. ()