VOD (1)

V Pedraze se krávě narodí lidské dítě. Veterinářka Elena a starosta Paco se rozhodnou obrátit na rozhořčeného kněze Vergaru. V tomhle městě se dějí podivné věci. Je to dítě vůbec člověk? Jedná se o podvod, nebo dílo ďáblovo? (HBO Europe)

warrenur

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vyborne otvorenie v prvych 10tich minutach - banka i mastal. Mysticno a linia k roku "nula" boli atraktivne. Spanielske zalezitosti, zvlast horror, ci thriller, mozem. Avsak, kde sme to uz videli?! Knaz div-ze-nie navy-seals, zverolekarka modelka s vypasovanymi nohavicami a linkami pod ocami, starosta..proste Paco s macho-vskou chodzou, iq-tykve ako z telenovely, fakt exemplarny hlupak a vsetci akoby zili v jednej rodinke. A zhodou okolnosti, ako nahodou aj vsetci v jednej scene vyterigaju na vrchol veze...wtf?! Opat nam predhadzuju veci ako ovciam a chcu aby sme ich bez rozmyslu zhltli. Opat na mna dychaju tie afekty a "zvlastne postavicky", co sme videli i v Casa de Papel. Dufam, ze sa coskoro presunieme do mesta a dozvieme sa, kto ide po minciach, lebo to, co som videl v tejto telenovelovej epizode nedokazem pretavit do terajsich 75% na csfd. Mozno pri detskom publiku, co uveri vsetkemu a vystrasi ho kazda blbost. Skuknem zo zvedavosti dalsiu epizodu, dve. Ale mam obavu, ci to nepojde v tomto naivnom mode i nadalej. ()

darkrobyk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Španělsko má již po staletí problémy s Ďáblem, ostatně světu dalo jednoho z nejděsivějších inkvizitorů, jímž byl Tomás de Torquemada, a tak není divu, že s Ďáblem se často bojuje i ve španělském filmu. Temné, tajemné, poklidné a najednou dojde k masakru pletacími jehlicemi. Nápad s pavučinami se mi velmi líbil, pro pavouky mám slabost. Výborný vizuál, skvělá hudba a dobří herci, potěšila mě mj. charismatická Macarena Gómez. Už úvodní titulky navnadily a následný příběh plný mystiky, magie, temnoty a krve rozjitřil fantazii a já jsem zvědav, kam se vše bude ubírat. Kdo fantazii nerad a raději se drží při zemi, mohl by být zklamán, což ovšem není můj případ. Každopádně kněz a jeho boxovací pytel mají mé malé sympatie jisté. ()

Pilda17

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jsem překvapený jaký náboj pilotní díl měl. Španělé umí atmosféru budovat vždy dobře a ani 30 stříbrných není výjimkou. Děj je fantastický, prakticky od první minuty do vás tvůrci jdou a pokud si udrží tempo i v dalších dílech, čeká nás jeden z nejlepších hororových seriálů poslední doby. Závěrem bych řekl, že hlavní herci jsou zvolený příjemně a nikdo vám zatím krev pít nebude. Najdu jediný zápor a to je scéna v sanitce, kdy trochu efekty skřípaly, ale to je malý škraloup a dá se snadno zapomenout. Nemohu jinak než ocenit nejvyšší poctou. ()

DonBraso

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jsem si říkal jestli to netočil samotný Guillermo del Toro.Malinko jsem si připadal jednu chvilku jako v The Strain,kde nám taky začíná trochu digitálního svinstva lítat před kamerou.Musím říct,že na první dobrou jsem nějak nechápal,titulky občas bleskem,že prostě nevíš.Od půlky se zvedla síla a docela i akčnější položka.Do toho tu je starosta,který nejspíš má být hláškař nebo zamilovanej a to se nejspíš stane.Kněz šíří tajemství a má asi nejvíc charisma co by seriál mohl podržet.Jen se malinko obávám,že pilot nám nabídnul už všechno a vystřílel všechny náboje.Dítě a hlavně jeho "mámina" to slušně skládala z těch schodů:)No uvidíme co dál,jestli to bude stejná bejkárna a doufám,že nebudeme moc u ďábelskcýh vysvětlovaček.75% ()

makakus

Napřed jsem užasl a trvalo to asi do poloviny dílu. Viděl jsem toho už hodně, ale něco takového určitě ne. Zábavnou, originální a dramatickou směsici reality, absurdity, politické parodie, satiry, psychologie, hororu a akčnáku, kdy se styly neustále přelévají jeden do druhého a kupodivu to drží skvěle pohromadě. Parádní jízda! Až jsem si začal říkat - takové tempo plné zvratů a nápadů přece nemůže vydržet dlouho. A taky že jo. BUM - zčistajasna se nám to změnilo v béčkový přiblblý horor, ve kterém nechybí ani variace na Odulu z Pána prstenů, dokonce včetně sítí, kterými obalovala lidi. WTF? Vidět to zmiňovaný Jidáš, oběsí se znovu. A spousta žánrových klišé jako mrtvoly, co se posadí v sanitce, zrůdní kojenci, vraždící stařenky atd. Bohužel navíc bez špetky humoru a nadhledu - jako by v půlce převzala práci na dílku úplně jiná parta filmařů. Obávám se, že zpátky už cesta nevede a je to obrovská škoda. Ale kdoví, naděje umírá poslední... ()