Malcolm a Marie

• USA Malcolm & Marie (více)

Filmař Malcolm (John David Washington) a jeho přítelkyně Marie (Zendaya) se po premiéře filmu vrátí domů a očekávají reakce kritiků. Jenže v průběhu večera začnou vyplouvat na povrch tajemství jejich vztahu a jejich láska projde tvrdou zkouškou. (Netflix)

Richard.Jezd

Pojď jdeme se pohádat, pojď jdeme se usmířit, pojď jdeme se pohádat, pojď jdeme se usmířit, pojď jdeme si přečíst recenzi, pojď jdeme se pohádat, pojď jdeme se usmířit, pojď jdeme se pohádat, pojď jdeme se usmířit, konec. Tak takhle se dá popsat tento film. Scénář se snaží vyvolat nějakou hádku a přestřelku názorů, ale nedaří se mu to. Alespoň Zendaya a JDW to dobře zahrály a ten vizuál nebyl vůbec špatný.50% ()

hvldvt

,,You know what, Malcolm? I feel like once you know someone’s there for you, and once you know they love you, you never actually think of them again. It’s not until you’re about to lose someone, that you finally pay attention." Láska bolí, je hořkosladká. Chápu ostatní recenze, ale já osobně jsem přesně tohle čekala a jsem nadšená. Zendaya i John David Washington to zahráli výborně, např. scéna kde je Marie s nožem a ukáže, co autenticita dokáže? Klobouk dolů. Černobílo a naprosto nádherný dům už jsou jen třešnička na dortu doplňující tenhle film, chtěla bych jen říct, že scéna, kdy Malcolm ráno prochází kuchyní/obývákem a z oken krásně prosvítá příroda, černobílo všechno zintenzivní, je naprosto úžasná, protože prostě je. Celkově jsem nadšená. ()

Stanto

Na tento film som sa neskutočne tešil. Prišlo však sklamanie v podobe ukecanej hádky, ktorá sa celý film dookola opakuje a nie a nie skončiť. Taktiež som tam vôbec necítil žiadnu hĺbku v konverzáciách, no iba mudrovanie do vetra. Na túto istú vec "doplatil" Sam Levinson už v 1. časti špeciálneho dielu Euphorie. Za mňa bohužiaľ sklamanie... ()

margita figuli

levinson & zendaya maju u mna par dobrych puntikov az vceliciek za euphoriu, tak som si povedala, ze pozreme. moje ocakavania boli na zaklade traileru nizke z niekolkych dovodov: ad 1 - film bol natoceny minimalisticky a relativne narychlo, scenar usity horucou ihlou, a to nie kvoli povodnemu umeleckemu zameru, ale kvoli pandemii, takze ak nas k ctnosti vedie nudza, casto sa to na vysledku objavi. ad 2 - hoci zendayu mozem a v euphorii mi vyrazila dych aj slzy do oci, nemyslim si, ze ma (zatial?) herecky rozsah dramatickej divy, ktory by k typu takejto roly prinalezal. ad 3 - premisa filmu sa mi najprv zdala blba, ale povedala som si, ze partnerske nezhody mozu vyvolat laviny zatlkanych krivd aj pri mensej zamienke ako to, ze sa niekto zabudne niekomu verejne podakovat. musim povedat, ze sa moje tusenia povacsine potvrdili, a boli este presiahnute monologmi malcolma s umelo obsiahnutymi myslienkami o rasizme v hollywoode a zmysle filmarskeho umenia. ak budem mat nabuduce naladu na ciernobiely komorny pribeh dramatickeho vztahu, siahnem na istotu a pustim si who's afraid of virginia woolf. debata o rasizme je samozrejme ongoing. ()

Elanornegra

Skvela Two men show v podaní nových hviezd Hollywoodu. Veľmi mi to pripomínalo české ucho. Veľmi slušne prejavy, hry na mačku a mys. Skvele zvraty, pre pary ako stvorené .... za mna slušných 80% ()

SuccDelucc

Malcolm a Marie je ve své podstatě jenom 106 minut řvaní natočeno na jednom místě v černobílém, takže v podstatě vše, co byste si přáli od experimentálního snímku. Jeden osobnější problém, který mám s tímto filmem, je, že černobílý formát je zde vybrán jenom z toho důvodu, že je to rádobyumělecké. Co se týče tématu, tak to vypadá, že si režisér skrze herce vylévá svojí frustraci s médii. Pokud vás velmi baví se dívat, jak na sebe řvou známí herci v snímku, co nemá ani 2 hodiny, ale zdá se při koukání, že je dlouhý alespoň 4, tak je to určitě něco pro vás. Za mne docela průměrný "oscarový" film 2/5 ()

stuj

Konverzačka. O páru, který během noci řeší své problémy. Jednou to jde lépe, jednou hůře. Koukat se na to dá, i když občas tempo upadne. A mimoto, žena se chová někdy až podezřele klidně. Rozuměj, nechává chlapa vést dlouhé monology, aniž by mu skákala do řeči. I když... chlapík má podobnou trpělivost. Občas je to spíše střídání monologů, a nikoliv dialog. Zajímavé to ovšem bylo, proto 4 hvězdičky, i když odřené. ()

ticklepickle

Jedna hviezdička za Zendayu. Je to žiaľ, strata času. Keď už sa autori pustili do konverzačnej drámy, mali si zobrať príklad z iných podobných filmov, kde na rozdiel od tohoto diela, konverzácie niekam smerujú. Tu mi to celé pripadá ako by sa snažili byť nasilu intelektuálny, a viesť hlboké filozofické debaty, ktoré ale sú absolútne o ničom a nemajú žiadnu pointu. Čiže v podstate sledujete bez mála dve hodiny hádku dvoch ľudí, o niečom čo pre diváka nie je vôbec zaujímavé a k ničomu ani nevedie. Stále ma držal pri pozeraní fakt, že na konci príde nejaké veľké odhalenie, rozuzlenie, niečo, čo by dalo tomu celému zmysel. A neprišlo nič. Viac umelecké ako zábavné. ()

Kurtovic

Tento v celku nedoceněný snímek je opět od Sama Levinsona. Film je vlastně necelé dvě hodiny trvající hádka a je absolutně geniální. Hádka postupně vrcholí, má neskutečně silný scénář a přijde mi to jako taková obhajova Levinsona proti kritikům na Euforii. Na začátku filmu nic nevíme a postupně se vše odhaluje a tahle forma vyprávění je strašně vtahující a fascinující. ()