Místo činu - Zlomené květy (TV film)

• německý

Tatort - Gebrochene Blüten

Krimi / Drama

Západní Německo, 1987, 89 min

Hajo Gies

Karl Kases

Dieter Bohlen

Jörn Schröder

Klasická to epizoda "Místa činu", kde diváka neustále doprovází jako kulisa letitý a notně vlezlý hit "Broken Heros". Jako kriminálka je to ovšem klasika - Schimansky ve své nejlepší formě. V souvislosti s cyklem "Místo činu" není bez zajímavosti, že v roli jednoho z padouchů se tu objevil Miroslav Nemec - pozdější představitel komisaře Batice z mnichovské mutace tohoto seriálu.(25.11.2007)

Jeden z nejzapamatovatelnějších dílů se Schimanskim! Pamatuju si závěrečnou diskotékovou scénu přes 20 let....George Gotz je sympaťák vždycky, ale tenhle díl má ke zručné reži a povedeným akčním sekvencím i zvláštní romantickou atmosféru a díky parádní skladbě, která by směle zapadla mezi ty nejlepší fláky Scorpions, je to radost sledovat i poslouchat.(6.5.2019)

Vždy som mala rada Tatort so Schimanskim. Teraz, skvelý a sexy Schimanski, ktorý zase skočí na lep peknej babe, ožerie sa a skončí v posteli nahý a netuší, čo tam s ňou robil a či k niečomu došlo. Dobrá krimi, zápletka s totožnosťou, bola tam aj určitá romantika - hlavne posledná scéna, prítomnosť záhadnej a zraniteľne pôsobiacej pani Prinzovej v Dolly sukničke a nádherná skladba od Chrisa Normana "Broken heros" robia tento príbeh mojim najobľúbenejším z danej série. A Schimi tu bol naozaj veľmi citlivý a ľudský a v záverečnej scéne aj romantický.(15.2.2018)

Jedna z nejsilnějších epizod tohohle seriálu... Broken Heroes tomu dodává emoce se vším všudy... Femme Fatale byla vybrána dobře... Renate Kroessner zahrála roli skvěle... A málokterý chlap by odolal... 4 hvězdičky, 8/10... vzhledem k opakovanému shlédnutí téhle epizody v depresivní náladě přihazuju jednu hvězdičku ... takže finální hodnocení 5 hvězdiček (9/10)(15.9.2017)

Pro mě nejlepší z epizod .. Všechno tam jde jako po drátkách, skvělé scény, krásná hudba .. Hodně se mi líbilo, jak ústřední ženská postava se Schimim po žhavé noci "vyjebala" ,-) Smutný konec ...ale jinak to asi dopadnout nemohlo ...Pamatuju si, jak jsem po prvním shlédnutí byla paf z písničky "Broken heroes" .. ,-)(21.1.2015)

• - Willi Koslowskeho alias Herberta Platzera hraje chorvatský herec Miroslav Nemec, který později v epizodách Místo činu: Mnichov ztvárnil postavu z druhé strany zákona, hlavního komisaře Ivo Batiče. (jojo-Jozin)