Strike Witches

• Japonsko ストライクウィッチーズ
Japonsko, (2008–2020), 14 h 12 min (Minutáž: 23–24 min)

Hozumi Góda, Hadžime Iidžima, Satoši Hino, Eidži Mijašita, Kaori Nazuka, Ajuru Óhaši, Juri Amano, Mugihito, Sakura Nogawa, Jósuke Akimoto, Jukitoši Hori (více)

Série(3) / Epizody(36)

Recenze uživatele seth82 k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2008) (S01)

Nuž teda. Ono je to takto, ako sa tak pozerám na komentáre nižšie, väčšina ľudí sa sťažuje na príliš sexistický nádych a priveľa scén s nohavičkami, či nahým poprsím Witches. Nie som v anime veľmi zbehlý, venovať som sa mu začal až pred pár mesiacmi, ale vzhľadom na to, že skúsenejší diváci od mňa určite vedia, že v prípade japonských animákov je možné očakávať fakt čokoľvek, netuším celkom, prečo tieto znaky "WTF Japan" vadia práve v tomto seriáli. Mne osobne sa páčil z viacerých dôvodov - veľmi pekná animácia, netradične dobrý hudobný doprovod (score), prakticky každá z postáv dostala svoj priestor, aby mohol byť vysvetlený jej osobný príbeh a dostatok akcie, humoru a na rozdiel od niektorých iných lepšie hodnotených seriálov (To Love-Ru) aj menej infantilný príbeh. Ak sa niekto pri japonskom animovanom seriáli, ktorý sa nijako nesnaží o reálne podanie prakticky ničoho, zamýšľa nad reálnosťou bojových scén, tak to mi príde prinajmenšom divné. Holt, vyhovieť sa nedá každému. Je pravda, že mi vadili isté nezodpovedané otázky (humanoidný Neuroid, dôvod, prečo vlastne prišli, čo boli zač a podobne) a už vôbec nie som fanúšikom kdejakých Furry volovín, ale ako celok (spoločne s filmom) sa mi seriál veľmi páčil. Treba si to pozrieť s miernou rezervou a všetko bude lepšie. Season 2 sa mi páčila ešte viac. ()

Season 2 (2010) (S02)

Viď môj komentár z prvej série, táto sa mi páčila ešte viac. ()