Dva nezadaní už mají po krk toho, že jsou na svátky vždycky sami, a tak uzavřou dohodu a na všech oslavách v roce si navzájem dělají doprovod. Pak ale přeskočí jiskra. (Netflix)

McGuffin

Sváteční rande, Holidate je příběh o lásce, o kterém se toho dá říct stejně tolik, kolik o účtu z krámu. Je to moc, moc málo, tak akorát nebo to ani nestojí za řeč. Úkolem mladého muže a mladé ženy je tak dlouho a v tolika moto- i nemotorných situacích předstírat divákům, že k sobě nic necítí, až se nachýlí čas a mohou sdělit opak. Což, nemá to být nic komplikovaného, splní. https://www.macguffin.cz/ ()

Gmisiycs

Pretty Woman je v tomto žánru 5* Paris Hilton je odpad. Ten chlap nebyl špatnej. Byl sympaťák. Obdivuji jeho trpělivost s tak strašnou ženskou. --- Komentář byl napsán na přání mé ženy. Já bych dal 3*. ()

Jakubicek

Proč jsou tyhle romantický komedie už spoustu let pořád stejný? Jednou se to odehrává v supermarketu, jednou na letišti, jednou na Novém Zélandu, jednou v zimě, jednou v létě....ale je to pořád to samé se stejnými postavami, stejný příběh. Kde je nějaká inovace? U tohoto filmu stačí shlédnout prvních 10 minut a všechno je jasný. Nuda v Chicagu. Jedná hvězda za večírky a vánoční svetry. ()

BStone

Ničím nepřekvapivá, přesto velice povedená romantická komedie, která pobaví a skončí tak, jak má. 65% ()

sun.eagle

Rande na svátky? Palec nahoru za originální námět na poli romantické komedie. Navíc dnes naprosto aktuální, kdy spoustu single třicátníků musí na každé rodinné sešlosti odpovídat na všetečné otázky babiček a tetiček. Klapalo to hlavně díky Emě, která vtipně hláškuje a většina těch nejhumornějších situací je o ní. Nejdřív jsem si říkal že ti dva spíše vypadají jako otec s dcerou, ale postupem času se tam ta chemie objevila. Posledni třetina to je jedno klišé za druhým, ale v tomhle žánru se mu asi nevyhnete. Ale to mi dojem nepokazilo. Vlastně si říkám že by to mohli dávat každým rokem o vánočních svátcích a nezlobil bych se. ()

JJ23

Taková ta Vánoční pohodička a klasika, která mi dopřála perfektní odpočinek :) Nečekal jsem však nic převratného ani dech beroucí ... a dobře jsem udělal :) nakolik od začátku bylo všechno hrozně předvídatelné a trošku levné. Stereotypnost je základním kamenem této komedie, která mi ale udělala skvělou náladu :) ()

ElleElie

Předpokládala jsem, že se bude jednat o klasickou trapnou vánoční komedii, které poslední dobou Netflix vypouští celkem dost. Jelikož jsem už neměla na co koukat, tak jsem si to přeci jen pustila. To že se budu smát skoro až do konce, tak jak jsem se už dlouho nezasmála, jsem nečekala. Moje první myšlenka na začátku, když jsem viděla Emmu Roberts, jak sedí ve svém bytě v pyžamu a pracuje na home office, byla: Hej to jsem celá já! :D Poté její rodinné setkání, kdy se každý diví, jak je možné, že je stále sama, bylo další připomínkou mých rodinných setkání. Avšak já bohužel nemám takové štěstí, že bych v obchoďáku narazila na sexy chlapa jako je Luke Bracey, se kterým bych se domluvila na sváteční rande. Ale bylo fajn mít aspoň chvíli pocit, že i to se může stát. Jediné čím celý můj úžasný dojem z filmu zkazili, byla scéna, kdy Emma vyznává svou lásku Lukovi do mikrofonu na pódiu. Nechápu, proč ve většině filmech mají tvůrci potřebu hlavního hrdinu takhle ztrapňovat. Je to totální klišé a v reálu pochybuji, že by tohle každý druhý opravdu udělal. Doporučuji si film pustit v originále a to hlavně kvůli Emmě a jejímu vtipnému sarkastickému vystupování, což nevěřím, že by s dabingem tak skvěle vyznělo. ()

1308boddah

Pardon, cílovku to asi má. Nedávám radši ani hodnocení, protože braků sice zvládnu dost, ale tohle jsem musela, fakt musela, po 30 minutách vypnout, a proto si nedovolím dávat procenta. A fakt jsem se snažila to vydržet. Nejsem cílovka a nechci to cílovce hanit. Ale za mě totální brak. A jde o jediný film, který jsem nezvládla dokoukat ani přetáčením. ()

Wampu

Škoda, mohlo to být dobré. Ze začátku oba hlavní představitelé byli fajn, jenže pak mě Sloan začala poměrně otravovat. Začala se chovat jak nána. A to je u takovýchto filmů pak problém. Nepopírám, že sem tam jsem se i zasmála. Nicméně většina filmu byla taková nanicovatá, moc velký dojem nezanechala. Jak jsem psala, mohlo to být dobré. ()

wendy221

Dala bych čtyři hvězdičky, nebo tři a půl, kdyby to šlo, - začátek dej slibně rozvinula nás naladil, ale bože - ten závěrečný trapný proslov před v půlkou národa... Proč?! PROČ?!! Čekala jsem, že se více rozjede dějová linie u té vietnamské -/japonské /čínské (pardon, neumím to rozlišit) nevěsty, čekala jsem, že jí manžilek zahýbá. A ta scéna s otcem? Proč to nějak nerozvedli? ()

Wolfis

Ťažko povedať, ako vlastne hodnotiť filmy. Na jednej strane sú tu filmy, ktoré sú ako po vizuálnej, tak aj obsahovej stránke extrémne kvalitné, diváka až pohltia prepracovaným a prepleteným príbehom a donútia sa nad samotnou myšlienkou filmu zamyslieť, ktorú môže pochopiť až po niekoľkom vzhliadnutí. No a na druhej strane sú tu filmy, ktoré sú od samotného základu cielené pre jednoduchšieho diváka, respektíve pre diváka, ktorý si chce oddýchnuť od zložitých story lines, vychutnať si pohodovú atmosféru filmu a zabaviť sa bez toho, aby detailne sledoval technické či dejové stránky filmu, ktoré v tomto prípade nehrajú až takú rolu. Preto asi nie je úplne fér porovnávať tieto dva odlišne cielené druhy filmov, ale čo už. Práve druhý z menovaných platí pre Holidate. Už na prvý pohľad vám je jasné, že nepôjde o žiadny náročný film, ale o pohodovú romantickú komédiu, ktorá neprekvapí, ale ani nezamrzí. Síce na samotnom plagáte filmu či v jeho názve je nádych sviatočnej a vianočnej atmosféry, no tú tu veľmi nehľadajte. Príbeh sa točí o všetky možné (americké) sviatky v roku, no hlavnú rolu tu hrajú dvaja mladí slobodní ľudia, ktorých už nebaví byť cez sviatky sami, a tak si cez týchto pár dní v roku robia na rôznych oslavách a párty spoločnosť. Celkom fajn tu je spracovaný ich spoločný vývoj vzťahu, ako aj osobností, klasicky sa občas objaví nejaké to klišé pritiahnuté za vlasy, ale to patrí k romantickému filmu, takže to nijak extra nebije do očí. Našťastie to nie je žiadna presladená trápna žánrovka, slušne si drží v rámci možností tú autenticitu z bežného života, herecké duo je veľmi sympatické, takže sa na to fajn pozerá. Veru, chýbal mi už takýto pohodovejší film, pri ktorom si oddýchnem, dokonca som sa aj niekoľkokrát zasmial a romantika len padla vhod. Bolo to veľmi milé, fresh, miestami vo mne prevládali tie pocity a emócie medzi hlavnými postavami a párkrát som mal chuť hlavne Sloane prefackať, keď nechcela dať von zo seba city k Jacksonovi, bez ktorého by bola asi pri jej spôsobe života a povahe navždy sama, haha. /sviatočno-romantických 70%/ ()

Stoupik

Já nevím, mně prostě přijde, že dneska už nikdo neumí natočit vtipný a milý film z kategorie romantická komedie. Ne, že by toto byla vysloveně katastrofa, ale pousmál jsem se tak jednou dvakrát a emočně to šlo úplně mimo mě. Taková nemastná neslaná jednohubka, při které jsem se občas koukal na hodinky, kdy to asi tak bude končit. Kde jsou ty časy Lásky nebeské, starých sandlerovek, dua Hanks+Ryan apod...Tehdy mě tyhle filmy opravdu bavily, zatímco poslední dobou když vidím žánr romantická komedie, začínám se předem děsit. ()

Sejkorka

Začátek celkem dobrý, hlavně díky skvělé Emmě Roberts. Jak děj postupuje, upadá úroveň až k odpadu. Závěrečná scéna, kde hlavní hrdinka v supermarketu vyznává lásku do mikrofonu, to je už opravdové dno. Tragický je též casting, tvůrci se vůbec nepárali s věkem herců ve vztahu k příběhu. Tragická je máma, teta, ségra, švagrová, prostě celá rodina .... ()