Reklama

Reklama

Sedmdesátá léta 20. století jsou plná radosti a štěstí. Miliardář Claude Tranchant (Benoît Poelvoorde) a jeho manželka Éliane (Virginie Hocq) žijí na vrcholku společenského žebříčku, jejich vilu navštěvuje špička politiky a showbyznysu. Když má jejich blízký přítel autonehodu v barončině autě, jsou v šoku, protože se zjistilo, že brzdy byly proříznuty. Tranchant má obavy, že někdo usiluje o život Éliane, a tak zavolá svému blízkému příteli Jacquesu Chiracovi. Ten pověří komisaře Lefranca (Gérard Depardieu), aby vybral nejlepšího z nejlepších pařížských detektivů, který vraha vypátrá. Volba dílem osudu padne na nejnemotornějšího, roztržitého, naprosto katastrofálního detektiva Jeana Boulina (Christian Clavier). Ten se s příslovečnou vervou, hodnou přímo nesmrtelného komisaře Clouseaua vrhne do práce… (JOJ Cinema)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (2)

ikre 

všechny recenze uživatele

Pokus o napodobeninu Růžového pantera. Ne moc povedený. Christian Clavier není Peter Sellers a Nicolas Benamou není Blake Edwards. Ale úplný propadák to zase není. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Užívateľ ikre to naznačil správne: táto Francúzka krimi-komédia je inšpirovaná filmom Ružový panter, ale kvalitatívne je za ním. Snahu tvorcov je možné vnímať spíš akúsi úctu pred spomínaným snímkom. Christian Clavier v roli nešikovného detektíva sa snaží, ale nie všetky scény sú „trefom do čierneho“. Charaktery postáv sú paródiou samých sebou, ani jeden z nich nedokáže vyniknúť z priemeru. Jednohubka, ktorá pripomenie to, že Francúzka komédia v danom sub-žánru má aj vydarenejších kúskov. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

Reklama

Galerie (31)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení začalo 9. září 2019 a trvalo 9 týdnů. Točilo se v belgické provincii Valonský Brabant (na okraji Bruselu) a v zálivu Saint-Tropez (Saint-Tropez, Cavalaire-sur-Mer, Ramatuelle, Gassin). (bianci)

Reklama

Reklama