Reklama

Reklama

Dávné rituály

  • USA The Old Ways
Trailer

Obsahy(1)

Novinářka, která přijela do rodného města Veracruz napsat článek o kultuře tamního kmene, se stane obětí únosu. Místní lidé totiž mají za to, že je posedlá ďáblem. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Exorcism done by the Old Way ! I´m Motherfucking Bruja!Hlavní hrdinka je sympatická novinářka Mexického původu, která se vratí do své domoviny udělat reportáž o čarodějnictví, avšak je unesena místními lidmi, kteří tvrdí, že je ztělesněním ďábla a líbilo se mi, že takhle film okamžitě začíná bez zbytečné 30 minutové omáčky.Exotický a refrešující přístup k dost vyčpělému subžánru Exorcismu, který díky atraktivnímu prostředí Mexické Jungle a kulturním rozdílům působí sympaticky a nemálokrát mě dokázal překvapit.Film má styl, sympatické herce, parádní masky ( finální vzhled démona cool), došlo i na pár lekaček, skvělé jsou halucinogenní výjevy a půl hodinové vymítání je správně mystické. Při sledování jsem zavzpomínal i na Korejský the Wailling a takové šťourání rukou v břiše bylo docela nepříjemné.Old Ways sice není žádná revoluční a velká pecka, ale je natolik sympatická, zábavná a snaživá, že ji rád 4 hvězdu přihodím. I s přihlédnutím k tomu, jak nezajímavě k látce Exorcismu přistupují jiní tvůrci posledních pár let.Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5.7/10. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Nejsem velkým fanouškem hororů na způsob exorcismu a tento navíc nebyl ani strašidelný a proto mi docela dlouho trvalo, než jsem se do toho dostal. To, že jsem vydžel, však pouze dokazuje kvality tohoto díla a důmyslnost příběhu, který šel v tomto případě bohužel od nuly a tak zpočátku nebyl příliš přesvědčivý. Přecijen jsem však v příběhu našel zalíbení. A to především díky solidní atmosféře a pozvolna se stupňujícímu napětí. Nejlépe určitě zapůsobilo finále, které mne moc mile překvapilo. Čtyři hvězdy byly určitě na stole, ale 66% je adekvátnější pro něco, kde jsem se bavil až v závěru. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Mexorcismus. Co se týká výpravy tak skromný, že nezbyly dinero ani na otce Merrina, co by v sombreru vysednul z taxíku. Atmosféra v drtivé většině stopáže muerto, signalizované postupy vymítání se pravidelně střídají s herectvím na úrovni telenovely a kdyby se tři porce burritos a flaška tequily při cestě zpět dostaly na stránky scénáře a učinily jej nečitelným, natáčení by to nijak neublížilo. „Jsem zkurvená ježibaba!“ Yo comprendo, señorita a pozor na alergii na kozí mlíko.. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvapení, byť bych to na první dobrou vůbec nečekal. Solidní vymítací horor, kterých tu za poslední léta bylo víc než dost. Jen tedy tady s tím rozdílem, že se do centra dění dostává mexická tématika, prostředí, postavy a mytologie, čímž si spolu se sympatickými postavami říká vysloveně o zájem nejen od milovníka hororu. ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Takofá meksická jeskynní témon není žádná olá prdel! Posedává výhradně mexické migranty a Američany, jen co tito strčí rypák do jeho krasu, a dostat jej pak z posednutého na vzduch a následně zpět do Tijuany či nějakého jiného mexického pekla je téměř nemožné. Leda by posednutý amatérský postiženec vyžral na ex kanystr kozího mlíka, načež po hodině přitroublých halušek, kokrhání černého kohouta a bezradného čumění profesionálního vymítacího personálu sám nalistoval v přiloženém prastarém komixovém Rituale Mexicanum náhodnou kapitolu v sekci „Demonios a la mierda” a pokynul přítomné bruje “Vymeť mi ho třeba takhle...”. No a bába pak bez váhání zkušeně přibije k podlaze svazek větví, angažovaně mexikánsky pronese prastarou, tajuplnou vymítací formuli, předávanou po staletí mystického tlemení mykologicky pomalovaných xichtů do blba z bruji na bruju – asi něco jako “Huš, ty démone, táhni do prdele!”, a milý, ještě před chvílí tolik rezistentní a nevymítitelný pekelník je za neefektního kouřového “puffff” venku dřív, než byste stihli říct “k uzoufání nudná, dementní sračka se čtyřmi nesympatickými, prkennými ochotníky”. A přihlížejícímu nezbývá, než se modlit k El Luciferovi, aby se poblíž náhodou neochomejtla prdel nějakého toho Američana nebo migranta, protože by z toho mohla, po nepochybném úspěchu v džunglových biografech pro negramotné Aztéky, být nedejsatan dvojka. Bezvýhradně se tímto opět potvrzuje léty audiovizuálního utrpení nabytá poučka, že pokud nad něčím zdejší “hororoví exprdi” cákají, je daleko příjemnější pustit si místo inseminovaného filmu raději plyn. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama