VOD (1)

Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

Trailer

Malarkey

Takových tajuplných filmů jako je Gothika mnoho není a proto každý potěší, protože já osobně si na temné příběhy neskutečně potrpím. Zvláštní je, jak zajímavou postavou Halle Berry v tomto příběhu je, jak často vídané a ničím ojedinělé věci dělá a tím ovlivňuje celý chod příběhu. Samotný příběh rozhodně není špatný, svůj závěr si nechá pro sebe a divák pak má o čem snít, jen je to všechno, i když se to snaží být jedinečné, vcelku průměrné, a fakt, že se v začátečních titulcích objeví jméno Robert Zemeckis nic od nápaditosti nemění. Gothika je dobrý film, rozhodně dost dobrý film. Halle Berry nemám rád, ale tady mi nevadila, protrpěla si v příběhu svoje a docela se jí to všechno dařilo hrát. Není to nuda, stále se něco děje, ale i tak mám ten pocit, že to všechno je průměr, nic extra, co dokáže zaujmout svojí originálností. ()

Kusko.t2

Mohlo to byť skoro aj 4*, nechýbalo tomu veľa. Gothika je však ako horor nie moc dobrá, temná (dalo sa viac), sem tam bolo v scenári pár nedotiahnutých veci, hudba mohla byť viac vygradovaná. Avšak stále sa jedná o dobrý film, ktorý hlavne ťaží zo svojho príbehu, ktorý dokáže upútať a prekvapiť. Duchársky príbeh o suverénnej psychologičke v podaní Halle Berry, ktorá sa stane osvietenou a začne vidieť duchov ktorým nerozumie. A z uznávanej doktorky sa stáva práve taký istý pacient o ktorých sa pred „nehodou“ starala. Zapeklitá situácia. ()

SOLOM.

Hodně slušná duchařina, která stojí na pevných základech psychologických hrátek s divákem i samotnou hrdinkou. Halle Berry je pořádný kus ženské a přesto že má černou barvu pleti jí mám rád jako herečku. Scénka ve spše je asi nezapomenutelná. Za celý film jsem se skoro nenudil a i když konec je dost předvídatelný, tak musím souhlasit, že jde o nadprůměrný film. ()

bouncer

Slušné herecké obsazení má přilákat diváky a to se myslím povedlo. Bohužel s kvalitou film trochu pokulhává - dokáže vybudovat velmi hutnou atmosféru, kdy vám běhá mráz po zádech, ale zároveň dost věcí není dotažených do konce a v závěru, kdy z filmu udělali tvůrci lacinou desátou kopii Šestého smyslu, vše pokazili. ()

Legas

Hutná atmosféra, dobře poplašená Halle Berry a obrázky Mathieu Kassovitze. Chybí pouze originálnější scénář - vše už jsme někde viděli. Mně osobně Gothika nejvíce připomíná duchařskou variaci na závěr filmu Generálova dcera. Ve filmu je spousta hluchých míst, které si uvědomíte většinou až po skončení. Závěrečná akční scéna je místy až směšná (vzhledem k předchozímu ději). Ale i tak Gothika nabízí velice slušnou porci výše zmíněného a lekačky ve filmu Vás nenechají v klidu sedět. ()

• Producentka filmu Susan Levin se během natáčení seznámila s Robertem Downeym Jr. (Pete Graham). Ačkoli ho obdivovala coby herce, nijak bezmezně okouzlená jím nebyla. Po půlročním vztahu ji pak Robert v den jejích třicátých narozenin požádal o ruku a v srpnu 2005 se vzali. (Endiiska)
  • Doutník na stole doktora mění svou pozici. (KucC)
  • Tržby ze severoamerických kin činily 59,7 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 141,6 mil. (NIRO)