Dojemné drama režiséra a producenta Clinta Eastwooda se odehrává v roce 1979. Bývalá hvězda rodea a majitel koňského ranče Mike Milo (Eastwood) dostane od svého šéfa úkol dopravit jeho problémového syna z Mexika do Texasu. Nesourodá dvojice se vydává na strastiplnou výpravu po zapadlých cestách a čelí řadě nebezpečných překážek. Životem znavený jezdec během jejich náročného putování navazuje nečekaná přátelství a nakonec dosáhne vlastního vykoupení. (HBO Europe)

SatyR.film

Ako sa gringo mexikáncom stal... Keď mi v 90-tke ako jemu vo filme bude chcieť roztiahnúť nohy 40 ročná jebaňa, tak sa tiež stanem mexikáncom. Príbeh medzi chlapcom a starcom, ktorý som si pozrel kvôli Clintovi, aby som mal ďalší zárez. 30% ()

Rathalos

Clint Eastwood ma nikdy neomrzi,ten clovek ma charizmu a je zarukou kvality,velmi prijemne sa na to pozeralo,aj ked je to drama,no ma to srdce a citit to z kazdej strany a samozrejme tak ako zakazdym pri tomto velikanovi filmoveho platna davam to najvyssie hodnotenie...:-) ()

BOURQUE

Clint Eastwood je skutočný monolit! Má viac ako deväťdesiat rokov, stále je aktívny (hlavne ako režisér) a svižný. Jeho aktuálny film Cry Macho (kde neváhal si vziať na seba jednu z hlavných postáv) nesie na sebe typické motívy herectva a réžii, ktoré Eastwoood (dlhodobo) zastupuje. Nepôsobí však takou silou, ako by sme očakávali. To je spôsobené mnohými faktormi, nielen tým, že Eastwood je už starý. Scenár má svoje trhliny, jednotlivé scény nie vždy sú dotiahnuté do úspešného konca. Avšak jednotlivé pasáže filmu (napr. ako Mike a „Macho“ Rafo strávia spoločné dni v malej mexickej dedinke) dokážu čiastočne kompenzovať jednotlivé nedostatky. Neodvážim si povedať, že či to bol posledný film Clinta Eastwooda. Keby áno, tak sa nelúči v zlom štýle (záverečná hudba a tanec s Martou), maximálne nie takou silou, akou by mal. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

sadlokan

Ten mexickej synek jede permanentně mescalin.V jednu chvili se mu dokonce zdá,že Eastwood jede na polodivokym koni.Jinak klasika”Eastwood v roli dědka po kerym dou mladší krasavicetypu vnučky vol.lll.”Asi že jim připomíná jetýho Dirty Harryho? ()

amarth

Velké zklamání, žel nikdo nemládne. Clint je obrovská osobnost, ale v tomhle spektáklu působil spíš jako vlastní stín a měl by dát natáčení vale, vždyť má za sebou odkaz, který překoná málokdo. ()

geek.ondra

Nemá to žádný děj ani gradaci. Scénář je téměř nulový a režie nezajímavá. Legenda jako Clint si samozřejmě může točit filmy jak chce jelikož už nikomu nemusí nic dokazovat nicméně tohle je vůči divákovi až přehnaně lhostejné. Snad se Clint ještě stihne rozloučit s něčím lepším. 3/10 ()

FeroFabus

Clint Eastwood je jeden z nejlepších herců i režisérů v historii, ale čas bohužel nezastavíš. Tu  postavu mu  v jeho 91 letech už prostě nevěřím. I příběh je proti jeho minulým filmům poněkud plytký a naivní. Přesto klobouk dolů, že ve svém věku ještě dokázal natočit film. ()

Zet

Hrozny scenar, slaba rezie, spatne herecke vykony. Misty to pusobi jako nechtena parodie. Clint by uz nemel soucasne rezirovat a zaroven i hrat hlavni roli ve filmu, zrejme je to uz nad jeho sily. Jedna hvezda za nej, ale i tak je to az moc. Priste si radsi znovu pustim Dokonalý svět (1993). ()

Demonic189

Takuto chabu bodku za užasnou karierou si Clint rozhodne nezaslužil. Pri vsetkej ucte, na jeho vykone už vidno roky, avšak čo je uplne to najhoršie je bezducha režia, mladý smrad a hlavne totalne nudny scenar, ktory musel mať tak dva listy a jednu stranu zaberal ceruzkovy náčrt toho kohuta. Iba nudné tliachanie, žiadna akcia (pri jednej Clinta zachrania iní chlapi - schválne si tu konkrétnu scénu spomaľte - je STRAŠNÁ, pri druhej dokonca operenec) a bez akejkoľvek zavarečnej katarzie. Som smutný... ()

Inozuka

Tak tady dědek hodně ulítnul. Recyklace a syntéza jeho dvou vynikajících filmů Gran Torino a Pašerák, která je šitá horkou jehlou, repetitivní a nedotažená. Dlouho jsem tvrdil, že jsem od Eastwooda již pár desetiletí neviděl špatný film, ale tady padla kosa na kámen. Není to sice žádný velký propadák, ale film je to veskrze zbytečný (vzhledem ke zmíněným "předlohám"), rozvláčný a podivně ukončený. Škoda ... ()

mira.l

Clint, devádesátiletý idol všech rajcovních Mexičanek...:). Já tak nějak moc nevím, co si o tom mám myslet... Jako podívat se na to dalo, vizuálně to vypadalo celkem dobře, ale... Clint už sotva stojí na nohách (proč jsem měl opakovaně pocit, že koukám na Miroslava Zikmunda??), myslím, že kdyby mu jednu fouknul i ten třináctiletej kluk, asi by mu nějakou chvíli trvalo, než by to rozdejchal. Pokud vůbec. Na druhou stranu krotí divoké koně jak za mlada, a přitom naletí na takovou pitomost, vlastně legální únos. Je to celé takové nějak velmi těžko uvěřitelné. Minimálně jedna * z těch třech je spíš za vizuální stránku. ()

rublik05

Líbilo se mi, že se snímek nijak zvlášť nezdržuje a po krátkém úvodu nás hned bere na poněkud zvláštní výlet do drsného Mexika. Námět není nikterak originální, podobně laděných snímků je hned několik, více či méně povedených, Cry Macho se bohužel řadí k těm méně povedeným. Celý děj je postaven na postavě Clinta Eastwooda, ten však tentokrát nemá až takové charisma, aby sám utáhl celý film, a na jeho mladém doprovodu Eduardu Minettovi, u kterého mě asi nejvíce zaujal jeho kohout, jelikož ani on charismatem nijak zvlášť neoplývá. Snímek má takové pomalejší tempo, najde se i několik hluchých míst, pár vyloženě zbytečných scén, s emocemi je to spíše vlažnější. Celkově vzato je to dobře natočené, avšak plytké, nevýrazné, lehce podprůměrné drama, které nijak nenadchne, ale z úcty k mistrovi asi ani neurazí. Clint Eastwood se během své bohaté kariéry již objevil v mnohem povedenějších projektech, než je tento jeho nejnovější počin Cry Macho. 4/10. ()

RAFT

Režisér Clint Eastwood natočil pomalejší road movie.I tak, v požehnaném věku natočil pěkný film .Který režisér by natočil v tolikati letech ještě film.Krajina dobrá,soundtrack se do filmu nadherně hodí.Příběh milý.Za mě 60% ()

Stillborn83

Eastwoodovky mám rád a vo všeobecnosti Clint mi viac sedí ako režisér než herec. Už dlhšie som si kládol otázku, vzhľadom na jeho vysoký vek, dokedy bude udržateľná kvalita. A zrejme to bolo do tohto filmu. Clint už vykráda seba samého (najmä Gran Torino), nemá to spád a aj keď cítiť puto, ktoré si s chlapcom vytvoril, je to veľmi slabé. Je to vlastne egocentrická oslava seba samého na plátne, len predsa len, je to už dosť starý pán (pri všetkej úcte). V niektorých záberoch kde chodí, stojí, prípadne sa snaží tancovať – jeho vek už zreteľne vidno a divák by bol zrejme radšej bez týchto snímkov. Eastwood má samozrejme môj veľký rešpekt, keďže už má 91 rokov, a stále točí filmy. To klobúk dole. ()

G.THOMPSON

Krásný a jednoduchý film, kterému ale podkopávají nohy zejména slabé herecké výkony téměř všech aktérů, vyjma mistra, který ale také není co býval. Vyzdvihnout musím i krásnou práci s kamerou perfektně navozující neo westernovou atmosféru. Pan Eastwood je prostě legenda, který si tímto natočil obstojný, nejspíše “ten finální”, snímek. Jen škoda, že na jeho poměry už mírně slabší. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Duna se znovu odsouvá

Duna se znovu odsouvá

26.06.2021

Očekávané sci-fi studia Warner Bros., s nímž by mohl režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) pomýšlet i na Oscary, se opět odsouvá. Tentokrát naštěstí jen o tři týdny, a to z důvodu, aby film… (více)