Bývalá rodeo hvězda a chovatel koní (Clint Eastwood) bere práci, při které má dopravit malého chlapce z Mexika do Texasu, pryč od jeho alkoholické matky. Čeká je neobyčejně náročná cesta, během níž může světem unavený jezdec najít svůj vlastní pocit vykoupení tím, že chlapce učí, co to znamená být dobrým člověkem. The New York Times toto drama podle románu Nathaniela Richarda Nashe popsal jako příběh morálky dvou postav, které si navzájem pomáhají při těžkých životních situacích. (ClintEastwood)

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $8,274,592 ║ Tržby Celosvetovo $8,987,592▐ Tak Clint Eastwood nás už zo svojimi filmami tak razantne nedostáva do kolien ako pred desiatimi rokmi ale stále má čo ponúknuť. Tento krát je to taká príjemná dôchodcovská "rodinná" prechádza, ktorá poteší, pobaví, takmer dojme a nijak neublíži. Fajn, môže byť, na staré kolená to stále dáva zo slušným prehľadom, klobúk dolu. /65%/ ()

MrHlad

Clint Eastwood vyráží na cestu do Mexika, kde má najít syna svého šéfa a dostat ho do Ameriky. Držkatý puberťák a starý mrzout si moc nerozumí, ale cestou domů zjistí, že se jeden od druhého mohou hodně naučit. Hollywoodský klasik Eastwood tentokrát natočil velmi pomalé drama, které spoléhá na jeho charisma a na nic jiného. A bohužel to nestačí. Clint je pořád borec, bohužel neoriginální a předvídatelný děj mu podrážejí nohy. Průměrný a ničím výrazný film, bez něhož se obejdete vy a bez něhož by se obešla i Eastwoodova filmografie. ()

Slasher

Vzhledem k tomu, že už je Clint vetchý devadesátiletý cowboy-stařík, tak samozřejmě velký respekt, co pořád sám odehrál a zrežíroval. Sám film je "pouhý" průměr, co vás asi nenadchne, ani neotráví. Tj. pomalý, dějově a dramaticky vzato slabší, doufal jsem ve větší důraz a emoce, jinak klasicky milý a dobrosrdečný, kocháte se pouštní krajinou. Je-li to ten úplně finální zářez hollywoodské legendy, pak tedy se ctí! (x) ()

M.a.t.t.

Mimoriadne pomalý a vlastne i dosť neoriginálny neo-western, ktorému by sa objektívne dalo vyčítať viac než dosť. V kontexte tvorby Clinta Eastwooda a istej parafrázy na jeho kariéru však funguje omnoho lepšie a to i napriek nie úplne uveriteľnej romantickej podzápletke, kde sa jeho vysoký vek skrátka nezaprie. No zároveň som si vedomý, že nie každý na neho dokáže nahliadať týmto spôsobom a to asi je asi v poriadku. ()

castor

Starosvětský, spolehlivý, bilancující. Jenže právě takový nyní Clint není. Spíš jen zoufale nudný. Za poslední dekádu mě zklamal nejvíc právě touhle průhlednou báchorkou o starém tvrďákovi, který má dostat paličatého puberťáka z Mexika k otci v Texasu. Namísto dalšího poplácání po zádech si ale zaslouží, no, rychle zapomenout. Svému šéfovi cosi dluží, takže souhlasí, že v Mexiku najde jeho náctiletého syna a odveze ho „domů“. Kluk je to otravná, ale všechno do sebe tak nějak zapadne a už spolu počítají první míle. Za celou dobu se nestane nic výjimečného nebo nápaditého. Maximálně na čas ztvrdnou v malém mexickém městečku, kde mají čas k sobě ještě lépe najít cestu a zjišťovat, že život nemusí být jen černobílý (Clint i pomocí romantické linky, která je docela otřesná). Zlaté Gran Torino, zlatý Pašerák. Cry Macho je zoufale plytké, jednoduché a nezajímavé asi drama. Jen klišé, nulová gradace děje, otravný mexický kluk a kohout. S ohledem na ohlasy jsem čekal všechno, ale nedostal jsem takřka nic. Jen Clinta, který v jedenadevadesáti letech zůstává totálním frajerem. Pořád má chuť, elán vést velký filmový štáb a ještě se postavit před kameru. Jen ty schopnosti nabídnout vzrušující a dramatický příběh tentokrát zůstaly kdesi v dáli. Příště to zase vyjde. Věřím tomu. Dvě až tři hvězdy. ()

Beckett51

Sympatická road-movie s hodně fajnovou hlavní dvojkou, kohoutem a příjemným Eastwoodovským humorem. Ač se všichni snaží jak to jde, celý to ale bohužel působí až moc béčkově a levně, scénář je někdy hrozně plytkej a pitoreskní a chybí tomu větší punch. Clint je ale i ve svých devadesátkách stále bad-ass. ()

mzss1

[50%] Clint Eastwood už má úctyhodný věk a za mě má můj respekt, že v rámci možností vypadá ještě dobře. Jenže v hraní filmů by si už měl dát zasloužený pohov. Jako může si něco ještě zrežírovat, ale hrát hlavní roli už prostě není ono. Třeba ještě v jeho nedávném PAŠERÁKOVI z roku 2018 mi jeho na oko stáří nevadilo. Měl tam i výborně napsanou postavu. Také už tam bylo vidět jak je starý atd, zde už to pochopitelně bylo ještě horší. Takže mi trvalo asi 1/3 filmu, než jsem si na jeho trhané pohyby zvykl (zdůrazňuji, že se mu nevysmívám). Prostě jeho postava drsňáka nebyla na místě. Nejdrsnější mi zde připadal ten kohout MACHO. Ten to všem nandal. ;) Dějově to bylo přímočaré, prostě slabota, co si budeme říkat, stejně tak jako scénář. Jenže vyloženě mě to nenudilo a nebylo tu nic, co by mi zásadně vadilo. Role chlapce mi to taktéž nevadila, jak tu mnozí píší. Ve finále je tu nějaký ten pokus o emoci, takže tu nejslabší možnou třetí hvězdu z úcty Eastwoodovi dám. Ale nevím, jestli mám tento film někomu doporučit. Je to obsahově zbytečné a ani kvůli Clintovi to nemá moc smysl. Takže asi tak … ()

Goldbeater

Z Cry Macho jsem byl na rozpacích. Clint Eastwood si rozhodně zaslouží obdiv, že i v tak pokročilém věku (a navíc během světové pandemie) dokáže stát před i za kameru a neztrácí při tom ani kousek ze svého chlapáckého kouzla. Navíc tenhle jeho počin vyznívá velmi dobrosrdečně a má spoustu hřejivých pasáží. Jenže je potřeba si nalít čistého vína a dodat, že je to taky opravdu chabá filmařina s neskutečně jalovým scénářem, strašně prkennými promluvami postav a nulovou gradací děje. Až s rolováním závěrečných titulků si člověk uvědomí, že to málo, co se odehrálo v posledních minutách, měla být vlastně katarze celého dramatu. Bohužel opravdu žádná sláva a od tak velkého tvůrce zklamání - no snad se Eastwood vyšvihne s dalším filmem. ()

Chrustyn

Smekám před Clintem a na to co za svůj život dokázal a že je stále natolik při síle, že si troufne natočit a odehrát další celovečerní film. Cry Macho bude nejspíše jeho rozlučka a bude se na něj vzpomínat ne jako na dobrý film výjimečného herce a režiséra, ale jako na jeho poslední. Chápu, že si to chtěl takto natočit ale film to bohužel není dobrý. ()

HellFire

Ačkoliv obdivuhodný, výkon Clinta Eastwooda je poznamenán jeho stářím. Liam Neeson dokáže v 60 zahrát akčního machra, který mlátí a střílí všechny okolo, ale Clint působí, jako že se rozsype, kdyby mu chtěl někdo vrazit nebo s ním trochu víc hodit. Příběh se poněkud táhne a i když poznáváme nové postavy, není se moc na co dívat. Bohužel ani formulka dvou zcela rozdílných lidí, kteří si k sobě časem najdou cestu nefunguje – a na vině je klučina v hlavní roli, který je jednoduše zapomenutelný. Stejně tak romantický vztah 90letého pána s o 40 let mladší ženou mi prostě nesedl. V roli Clinta bych si představoval někoho podstatně mladšího. ()

filmfanouch

Moc lidí se věku 91 let nedožije. A ten zbytek je většinou rád, že v tomhle požehnaném věku udrží stolici. A pak je tu Clint Eastwood. Filmová legenda, která se samotná prohlašuje jako milovník libovolného aspektu filmové tvorby se na tvorbě filmů podílí od 50. let a dle vlastních slov se do důchodu jen tak nechystá. Herecká, režijní, producentská a skladatelská legenda prostě odmítá odejít do filmového důchodu a ve finále po Gran Torinu a Pašerákovi odmítá odejít i alespoň do důchodu hereckého. Dokazuje to i fakt, že si Eastwood zahrál hlavní roli ve své novince Cry Macho.   Adaptace románu N. Richarda Nashe pochází z roku 1975 a už tou dobou se začínalo mluvit o filmové adaptaci. Na filmovou adaptaci definitivně dochází až v roce 2021, kdy se v tomto neo - westernu Eastwood vrací ke svým hereckým kořenům a i tentokrát jako tvůrce servíruje film s přesvědčivým emocionálním přesahem a filmem, který by potencionálně mohl fungovat jako nejideálnější tečka Eastwoodovy kariéry.   I přes překonání hranice 90 let působí Eastwood nadále plný energie a nadále působí, že by se s ním člověk nechtěl pustit do křížku. Hlavní myšlenka Cry Macho je poté touha po dosáhnutí mužství, kdy musí Eastwoodův Milo mladému Rafelovi dokázat, co to vlastně znamená být macho. Do té role není nikdo ideálnější než právě Eastwood.   Scénář, který kromě autora předlohy Nashe napsal také scenárista Gran Torino či Pašeráka Nick Schenk prezentuje pomalu posouvající se drama, které má v jádru srdíčko na pravém místě a je v zásadě milým příběhem. Zápletka Cry Macho je v podstatě triviální a Eastwood celkově nenatočil zásadní film, který by měl v jeho kariéře vynikat jako jeden z těch nejlepších, přesto to ovšem neznamená, že by neměl zajímavé aspekty.   Eastwood se opět tak trochu vrací k westernovému žánru, opět kovboje představuje v tak trochu jiném světle. V jádru je ovšem především význam slova macho, které rozhodně nepracuje s tím, že machové nepláčou. Eastwoodova postava v průběhu nejde daleko k slzám, ve své mužnosti ovšem rozhodně neklesá. A i díky faktu, že je Eduardo Minett šikovný se z kontrastu starého macha a mladého chlapce toužícího býti machem dokáže vystavit skutečně působivý vztah. Slušný vizuál a solidní hudba Marka Manciny už jen lehce kvality Eastwoodovy novinky dorovnávají.   Cry Macho je v podstatě velmi jednoduchý film. Tenhle pomalu budovaný neo-western je ovšem dalším povedeným Eastwoodem filmem, který by jako labutí píseň bez problémů obstál. Eastwood by sice neodešel na vrcholu, odešel by ovšem ve velmi slušné formě. Jenže je to pořád Eastwood a ten sám se dle svých slov nadále do důchodu nechystá. Snad nám tohle bude slibovat co nejdelší dobu a o svojí energii jen tak nepřijde....... ()

ScarPoul

Tešil som sa na to a som celkom sklamaný. Ten film je strašne unavený a rozťahaný. Nemá potrebné emócie aby namixoval zmysluplné motivácie a celý scenár pôsobí dojmom ideme z miesta A do miesta B, tam chvíľu pobudneme lebo skrátka nemôžeme byť tak rýchlo doma a pritom to v Eastwoodovej ( inokedy perfektnej a precíznej réžií) kolíše na úplne elementárnych veciach. Nezaujímavé čo do postáv, motivácií ale aj životných múdrosti, ktoré sa tak trošku pri strete mladšej a staršej generácie očakávajú. Že by Clint predsa len narazil na svoj limit? Je to škoda. Všetko čo fungovalo v takom Grand Torine alebo v The Mule tu nefunguje vôbec. A Clint celý čas vyzerá, že drží pokope len za pomoci všetkých svätých. Škoda. Ak by bol toto jeho posledný film, nedosahuje jeho kvalít ani z polovice. Takže budem dúfať, že tá veľká rozlúčka ešte len príde. ()

luka4615

Píšu to pořád a napíšu to i zde. Clint Eastwood je bourák a člověk, jehož tělesná schránka a osobnost je ukovaná z čirého charismatu, jež každý snímek pozvedne na vyšší level. Bohužel, po zhlédnutí jeho nejnovějšího snímku Cry Macho musím smutně konstatovat, že si to zřejmě řekli i samotní scénáristé, pročež se na nějaký smysluplný scénář vykašlali a vsadili všechny své karty pouze na Eastwooda. Ve finále jsme tedy dostali utahaný, nezáživný a vlastně i zcela zbytečný snímek, na němž stojí za řeč opravdu jen a jen Clint Eastwood. Nic jiného zde totiž vážně vůbec nefunguje. „His name is Macho, like me. Very strong roster.“ ()

maddy

Určite je na obdiv, že Clint Eastwood aj vo veku 91 rokov dokáže odrežírovať a navyše aj odohrať film. Avšak, Cry Macho pôsobí presne ako film, ktorý natočil 91 ročný režisér. Clintove režijné kvality sa síce ani tu nezaprú a stále dokáže aj v podobnom filme vykresliť postavy, ktoré nebudú divákovi úplne ukradnuté, dolovať z diváka aspoň trochu emócií a priniesť na plátno takú tú staromilú, hrejivú atmosféru. Ale čo z toho, keď to je vo filme, ktorý takmer nemá poriadny scenár alebo dej, väčšinu stopáže iba prešlapuje na mieste, v ktorom dialógy postáv pôsobia hodně prkenně, mimo Eastwooda by si ostatní herci zaslúži vychodiť aspoň základy herectva a celé to vygraduje do smiešnej doslovne trojsekundovej naháňačky áut, ktorá mala byť akože katarziou celého filmu. Časy Mystic River má už Eastwood rozhodne za sebou (čomu sa vzhľadom na vek nie je čo diviť), ale vzhľadom na to aké kúsky točí poslednú dobu (15:17 to Paris, Edgar, Jersey Boys) možno nastal čas to remeslo zavesiť na klinec. Nikto sa nebude hnevať, Clint. Že si ten správny macho si nám za život dokázal už nespočet krát. CELKOVO: 5/10 ()

Lacike

Clint Eastwood ešte žije, ale pred kameru by už liezť nemal. Pomaly v každom jednom zábere som sa najviac bál o to, či sa nerozpadne. Je to smutný pohľad. Samotný príbeh je tak jednoduchý, že jednoduchší by už nemohol byť. Takže film v tomto prevedení by mohol fungovať jedine ak by ho podržali herci. Clintov vetchý stav som už spomínal ale ešte spomeniem, že úloha ktorú hrá je napísaná pre o generáciu až dve mladšieho herca. Scény v ktorých ho balí sexy žena pôsobíí naviac smiešne.  A ten mexický chlapec je absolútny neherec, ktorému sa poriadne nedarí ani hovoriť anglicky. Charizmu má tiež nulovú, takže mi po chvíli liezol na nervy. Okrem nich dvoch tu už nikto nestojí za reč. Zdá sa mi, že tento film si Clint natočil len tak pre vlastnú radosť. Veľa ďalších ľudí okrem neho asi spokojných nebude. Ja teda určite nie. 4/10. ()

Martin741

No takto, ja mam uctu k starym ludom ako je pan VychodnyLes. No lenze VychodnyLes uz ma aj vek, a nie je to 80 -ka, je to uz cez 90 ze jo.  To uz rovno moze Dzin Hekmen natocit  Francouzskou Spojku 3 a 4.  Pribeh je neskutocne jednoduchy- dopravit maleho Mexicana z A do B + matka toho maleho prepadla alkoholizmu a klopi lahvace. Uz roku 2008 som mal problem uverit kecom pana VychodnehoLesa ze Gran Torino je jeho poslednou rolou pred Kamerou, uz vtedy som si myslel, ze ide o vatovo plane kecy. Dobre som Urobil, Vychodnyles sluby nedodrzal a sa zas vratil pred kamery. Takze strucne : pan Vychodnyles je uz moc stary, za kamerou mu to svedci ovela viac nez pred, 90 -ku dosiahol a v takomto veku uz clovek moze byt rad, ze udrzi moc, trafi do obchodu , na pivo a na hajzl. Taky Jean Paul Belmondo sa na hratie vo filmoch po 80 -ke rovno vysral - a dobre urobil   : 40 % ()

Arsenal83

Film, ktorého najväčšie pozitívom je vidieť ešte Clinta Eastwooda na obrazovke. Nielen pred kamerou, ale aj za ňou. Ale dejovo veľmi slabučké. Clint sa akoby snažil zájsť do svojej obľúbenej problematiky menšín, čo v Gran Torine vyšlo perfektne, ale tu v Mexiku sa nič neudialo, čo by vzbudilo nejaké väčšie emócie. Možno to bude posledný Clintov film, ale dúfam, že nie, pretože nechcem, aby sa rozlúčil filmom, kde hlavnú rolu hrá hrdý kohút. A to nie je personifikácia. ()

CinemaRanger

Pomalejší road movie - na Eastwoodovy filmy tentokrát s menším důrazem na emoce, zato s krásným soundtrackem, milým příběhem a klasicky výborným hereckým výkonem našeho staříka. Pokud se jedná o jeho poslední film, rozloučil se se ctí. ()

C0r0ner

Stejné dojmy jako u Pašeráka. Určitě to není špatný film, docela dobře se na to kouká, ale dohromady v tom není jediná scéna, co by člověka nějak víc oslovila nebo nadchla a při začátku titulků jsem jenom pokrčil rameny a šel spát. Průměr, nicméně Eastwood na svůj věk špička. 60% ()