Reklama

Reklama

Někdo na druhé straně

  • Švédsko Andra sidan (více)
Trailer 3

Otec se s přítelkyní a synem přestěhuje do nového domu. Klidné předměstské prostředí nabízí idylickou příležitost na nový začátek, ale malý chlapec se brzy začne přátelit s někým na druhé straně zdi. Mužova přítelkyně se stále zoufaleji snaží najít odpovědi na nevysvětlitelné věci, které se v domě dějí, ale chlapec jí nedůvěřuje a otec nechápe její zvláštní chování. Nadpozemská síla se však pro nové obyvatele stává čím dál tím nebezpečnější. (Bohemia MP)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (19)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Švédska hororovina, dostupná s poľskými titulkami. Kto žil v anglicku niekoľko rokov, nemá problém - ostatní sa zatiaľ môžu pojebať :D .. čo je však celkom škoda, lebo toto je pomerne vydarený, atmosférický počin. Duchariny sú môj najobľúbenejší žáner, je ich však veľmi málo dobrých, pričom keď sa niečo solídne objaví, je to skôr záblesk z čistého neba. Inak dej nie je nijak komplikovaný. Podľa mňa sa môžete vysrať na dialógy, a užiť si len atmosféru. Rodičia s chlapcom sa nasťahujú do baráku a začnú sa diať veci. Proste trilión krát znásilnená šablóna v podobe: jednoduchý dej, tupé správanie, strašidelný dom a duch v ňom. Osobne som trošku viac očakával od “lakačiek”, ktoré by ma dostali aspoň trochu do vývrtky, no tie nie sú nijak výrazné, a ešte ich je aj pomenej. Celkovo je však snímok kvalitne natočený, herecké obsadenie sympatické, o žiadnu lacnú amatérčinu sa nejedná. Silný priemer, pre niekoho možno o trošku lepšie. PS: Ja ten praskajúci zvuk a trhané pohyby proste milujem. Škoda, že toho nebolo viac. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Niečo podobné ako Z alebo Come Play. V minulosti sa v dome stala tragédia, ženu pokladali za pomätenú a dieťa zmizlo. Teraz sa tam nasťahuje nová rodina - malý chlapec, otec a nevlastná matka. No a čoskoro sa objaví imaginárny kamarát. Nasnímané je to pekne, postavy sú sympatické a démon unášajúci malé deti vyzerá taktiež výborne. So scenárom je to už trochu horšie (klišé, debilita otca, ktorý obviňuje svoju ženu zo všetkého, čo sa stane, naivné a minimálne inteligentné rozuzlenie). Keď je divák fanúšikom štandardných duchárin a nehľadá nič viac, len sem tam nejakú ľakačku a škaredých bubákov s pokrúteným telom, ktorým sa lámu kosti pri každom pohybe, tak by nemal nadávať na stratený čas. Na Švédsko v pohode, na úrovni amerických konkurentov. Akurát presýtenosť v tomto žánri už začína byť pomerne citeľná. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Mainstream duchařina ze Švédska na styl Come Play! Příběh je klasický a ničím vyjímečný. Rodina se nastěhuje do baráku, kde syn se zpřátelí s démonem, který tam přežívá. Film víceméně jen o třech postavách a většinu času se odehrává v baráku. Nevlastní máma Dilan Gwyn je krásná a samotný vzhled démona je správně creepy, ale zamrzí, že větší prostor dostane až v poslední třetině a víc než půlku filmu se zde nic moc zajímavého neděje. Je to zručně natočené, atmosféra je místy pěkně napnutá, soundtrack je správně nepříjemný, byť samotné jump scary příliš nefungují a nikomu tam pořádně žádné nebezpečí nehrozí, což je taky mínus. Kdy se dočkám konečně ducha, který lidi začne i zabíjet, aby měl i samotný divák větší respekt, to netuším. Fanoušci mainstream duchařin tímhle čas neztratí, ale kdo má nakoukáno, ten přes průměr neprojde. 6/10. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Zcela standardní a nevybočující duchařina o tom, jak se rodina dostane do problémů poté, co se děcko (typicky nějak retardované nebo traumatizované) spřátelí s imaginární postavičkou, která není tak docela imaginární. Podobných filmů jsme tu v desetiletce po Wanově Insidious měli snad desítky, takže už je to opravdu trochu nuda. Nicméně objektivně viděno je tenhle švédský pokus solidně natočený, i zahraný a příšerka v závěru vypadá fajnově. Víc se k tomu asi říct nedá, tenhle film zkrátka znáte, aniž byste ho museli vidět. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

S chlapečky, co mají imaginárního přítele, se v poslední době roztrhl pytel. Bude Shirin pro Lukase novou matkou, nebo také zemře? Nu, Shirin je hlavně blbka. Zapomene kluka vyzvednout ve škole, když ho má chránit, tak ho nechá samotného na pospas bubákovi, tudíž se nemůže divit, že Fredrik, otec Lukase, ji podezírá z týrání chlapce. Ani by mi tak nevadilo, že jde o provařený námět, kdyby se film tak ukrutně netáhl. Nezáživná nuda s lekačkami, co nevylekají, jelikož je snadno odhadnete. Bubák směšný a k tomu mu vržou klouby jak strašidlu cantervillskému, které bylo alespoň zábavné. Jen honička pod domem má jakés takés napětí, ale film už nezachrání. A inspirováno skutečnými událostmi? To si dělají z lidí blázny. A tahle šaškárna, co by mohla běžet tak po půl noci na Nově, jde do kin.....Slabé 2* a rychle, než dám jenom jednu. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama