V 80. letech vznikla řada filmů o dospívající mládeži. Nejdříve pojednávaly o zmatečném hledání životní orientace, o obtížném vstupu do dospělého života - a pozvolna se zájem přesouval k mládeži delikventní. Tento snímek mapuje poměry na odlidštěném sídlišti, kde se mládež z nudy shlukuje do part, které se bezcílně toulají, ponižují kolemjdoucí, napadají bezbranné. Zjišťuje, že na bezprizorné děti mají rodiče příliš málo času, že jejich činy bagatelizují tak dlouho, dokud nedojde k tragédii. Avšak zbytečné siláctví slov i gest, melodramatický důraz na první lásku a pozdní prohlédnutí v jádru slušného chlapce, jenž podlehl lákání atraktivních vzorů, umenšuje varovnost tohoto jinak cenného snímku. (oficiální text distributora)

Guzo

Chápu, že v mnoha lidech tenhle snímek může vyvolat nostalgické vzpomínky, na druhou stranu pro nás ostatní také není úplně špatný. Minimálně Lucka Bílá s Vitacitem hrají opravdu výborně. ()

Smileface

Příliš jednostranný a zaujatý film. Otázkou zůstává, do jaké míry je líčení reality věrohodné. Na to o jakou šlo dobu je totiž policie líčená velmi pasivně a mládež jednostranně. Raždopádně se dá vznik tohoto filmu ospravedlnit výchovným faktorem, kdy dal socialismem zdevstovaným rodičům ukázku toho, že jejich děti na tom mohou být ještě hůře než oni. ()

vitekpe

Jo, jizak, to je zona jen pro tvrdaky...perfektni je ta parta debilu. ;) Jinak pekna pozdne-socialisticka podivana, relativne uveritelna. 3+ ()

keoma26

Tak jsem si splnil dalsi rest z mladi, film je nechtenym dokumentem sve doby se vsim vsudy,vcetne te mirne spolecenske kritiky "v mezich zakona", proste pokud nekdo bydli na jizaku nebo posloucha tvrdsi muziku, nejlepe oboji,i kdyz v uplne jinem case,musi tohle jednoduse videt, i kdyby to melo na csfd jen procento ...btw jak se tady vsude pise, ze se jedna o obzalobu metalu,tak je to samozrejme presne naopak,ti nejvetsi grazlove metal neposlouchaj ani nehrajou,jen omylem se ocitnou na koncerte..pomoc pak zavolaji prave fanousci vracejici se z koncertu,sporadanym obcanum je to jedno nebo se boji,metal je zobrazen jako hudebni smer,ktery se stava ventilem pro vykorenenou mladez a nabizi smysluplnejsi alternativu k bezcilnemu flakani se po sidlisti,ktery sam svymi texty reaguje na jejich problemy a i kdyz je neresi,muze poskytnout alespon nejakou utechu a cil,proto tu taky ty zabery z koncertu slouzi jako takovy metakomentar deni na ulici a ve skole i v praci ()

J*A*M*A*L

Horká kaše plus podobné české snímky jsou taková má krevní skupina. Mám rád taková dramata, o dospívající mládeži, co poslouchá hudbu, potulují se po ulicích, dělající bordel. My jsme byli dost možná dost podobní. Je pravda, že kvalita filmu je jako kdyby ho točil amatér, taky, že v podstatě jo, pač snad každý působící v tomto filmu jsou naprosto neznámí, včetně režiséra a samotného filmu. Kdyby nebylo uživatele "dobytka", tak bych také tento jinak solidní snímek v životě neviděl. Je fakt, že československá a česká kinematografie v okolí těchto filmů jsou fakt experti. Další solidní případy jsou např. Dont stop a na další si asi už nevzpomenu :-). Opět po dlouhé době velká spokojenost s československou kinematografií. ()

Disease odpad!

Tenhle film je tak špatnej, že ani nostalgie nepomůže. Příběhy modrého telefonu v kombinaci s cyklem "Tak se ptám" proložené prakticky nijak nesouvisejícímí scénami z metalových koncertů. Film nastoluje otázku, zda je opravdu potřeba doplňovat si vzdělání za každou cenu... ()

raduna01

Viděl jsem paralet po obloze letět, směřoval k zenitu na zem vrhal svůj stín. Náhle ho spatřila doktorka Mrázová, běží za manželem doktorem Mrázem. Jasná páka a jejich Paralet hit osmdesátých let. Bylo příjemné si to po dvaceti letech připomenout. A Lucka Bílá v té době měla taky docela říz. ()

bolan

Tenhle film je jako všechno z tý doby trochu "normalizačně" trapný, ale zlatý metalový léta kdy jsme chodili s partičkou po sídlišti s kazeťákem na plný koule. Accept, Sodom, Kreator, Destruction, Assassin apod. ve mě zanechávají obrovskou nostalgii. ()

Iva8bitova

Naprostý obraz urbánní apokalypsy konce komunismu. Metalová kultura jako přesvědčivý obraz úpadku hodnot, civilizace a vkusu. ()

dawe787

Možná je to až moc hvězdiček, ale ta čtvrtá je prostě za odvahu a snahu v ještě dohnivajícím komunistickém režimu natočit takový film. Perfektní jsou záběry kapely Vitacit, kde nechybí ani zpěv Lucie Bílé a hlavně reálná ukázka takových nevychovaných grázlů ze sídliště. V podstatě je přehnané tyto grázly srovnávat s vyznávači metalové hudby, protože ti se víc zajímali o to, jak se opít a co rozbít. Hlavní postavou je slušný kluk z normální rodiny, který se s touto partou chuligánů začne bavit a lítat po venku. Bohužel do toho zapadne i jeho přítelkyně a to se jim vymstí. Zajimavý počin, kterých bylo tehdy natočeno opravdu pramálo. Výbornej je i Jandák v roli otce, který musí do školy, protože jeho synek řekl v hodině, jak otec tvrdí, že pas je na prd, když nemůže vycestovat do zahraničí a navštívit mámu. (co emigrovala) ()

infected

Užasná nostalgie v jinak příšerném filmu.Docela by mě zajímalo jak na natáčení vzpomíná ještě tehdy náctiletá Lucie Benešová.Počítám že scéna znásilnění ji zrovna netěšila.A co dělaj ti kluci-neherci dneska...To celé má dnes hodnotu spíše dokumentární. ()

Heavyman

Pohřběte disco zruště na hlavu fén na bundu připněte si písmeno M. Já se narodil v roce natočení filmu, takže takový časy nepamatuju, ale o to mám metal raději. Že je film zaujatý proti metalu se mi ani nezdálo, protože i muzikanti dostali prostor k vyjádření a ukázali, že metalisti jsou chytří a mají vysoké školy. Hlavní parta sígrů navíc ani jako ostatní metalisti kolem nevypadala. Dějově mne to vůbec nechytlo a zkrátka mne zaujalo jenom to prostředí. Rozhodně je to o dvě třídy horší než podobně zaměřený film PROČ?. ()

Olík

Taková byla doba a tím nemyslím betonovou džungli terorizovanou nudícími se máničkamy, ale osmdesátkovou vlnu filmů o mladých pro mladé. Já se bavil. Může za to moje slabost pro retro záležitosti a osmdesátá léta především. Určitě má tento portrét "závadové mládeže" vypovídací hodnotu asi jako výzkum možného života na planetě Zemi, ale kdo se dokáže oprostit od normalizačního pohledu na věc a ke všemu přistoupí jenom jako k prostému příběhu o dospívání, tak.............. ()

inutihar

Metalové gangy terorizují Jižák! Dost děsivá sonda do života dospívající mládeže na konci 80. let 20. století. ()

Ygnor

"Umlčte zvony umlčte kladiva co do nich buší umlčte tóny ďábelsky doznívaj a klid ruší" ...na některé věci nelze zapomenout, pardon dobu. Záměrem původně ideoligicky film, který měl zacílit na zlé a vlasaté máničky. Jisté paralely napovídají o dnešní době. Jenže ty máničky jsou stejný anachronismem jako vyhynulí ještěři. Ano tohle byl konec osmdesátých let... (po 25 letech jsem se na film podíval znovu a .... hudba a celý zpěv Doda mi přišel hodně úsměvný, naopak zbytek, ve mě evokoval Mechanický pomeranč a to se vší pompou i poctou, zmar a bezvýchodisko v zasrané době na zasraném sídlišti; tohle by měli opakovat navzdor všem vymydleným Discopříběhům a pochybným Kamrádům...) ()

RobLord

Jsem metalista tělem i duší. 80. léta si velmi dobře pamatuji - bylo nám 13, když jsme v roce 1986 založili svou kapelu. Nicméně tento film mne nenadchnul už ve své době, stejně jako česká metalová scéna, která tehdy za nic nestála. Mnohem zajímavější byl punkový předfilm, běžící v kinech před Horkou kaší. ()