Věž (TV film)

Bill Johnson

Scénografie:

Anton Tremblay
  • SOLOM.

Podobně laděné kousky mě zrovna dvakrát nepřitahují, ale čas od času udělám přece jenom výjimku a nějaký si pustím. Nic moc se od nich nedá čekat, ale za to si u nich příjemně odpočinete. Hlavním kamenem úrazu proč se tento snímek nedočkal velké přízně, byl jeho celkem malý rozpočet pramalá zkušenost pána režiséra. Jistý potenciál se zde však nalézt určitě dá, ale občas to dalo docela fušku. Děj začne být zajímavější až po sérii několika nešťastných náhod, kdy Tony poruší snad všechna možná firemní pravidla a počítač se jej rozhodne zlikvidovat. V tu chvíli konečně pocítíme mírný vánek hororové atmosféry, která doté doby poletovala někde jinde. Na druhou však určitě stojí za povšimnutí smrtící pasti, které si pro nás budova připravila. Ve většině případů sice nejde o nic světoborného, ale najde se zde i několik světlejších okamžiků při kterých jsem se vážně bavil. Zvláště pak ke konci filmu. Film The Tower je další z řady filmů, které se natočili pro televizní účely a i to se odrazilo na jeho celkové kvalitě. Dle mého názoru se na něj určitě dívat dá, ale stačí ho vidět jen jednou.(25.1.2011)

• hero_bk

Tvůrci si zřejmě nevěděli rady s němými scénami, kdy je hlavní hrdina v budově sám, a tak tam začnou pouštět africký šamany... Celej film je totiž postavenej zejména na dialogu, všechny postavy pořád něco melou a do toho ještě blábolí počítač a společně s Výtahem smrti jsou to dvě naprosto bezduchý slátaniny, akorát že ve Výtahu smrti bylo víc mrtvol. No ale jednu hvězdičku si to zaslouží: "Pan Tony Minot dnes 14krát porušil pravidla bezpečnosti. Tyto porušení mu budou stržena z platu. Celková částka činí: 2 504 076 dolarů a 53 centů." Hlášky prostě nezapomutelný.(2.3.2010)

• neoBlast

Smrtonosná sauna. Vražedná klimatizace. Extrémně nebezpečné dveře. Jen málokterý film obsahuje záporáky takovýchto proporcí. SPOILER. A když začne zcvoklý počítač v závěru házet po hrdinech výtahy (!), tak už člověk začne uvažovat nad psychickou příčetností scénáristů, režiséra, herců, střihače, kostymérky, toho co nosil kafe... no vlastně všech co s tímhle "dílem" mají něco společného. 30 %(30.8.2009)

• Kryton

Stupido omylo! Dvě slova charakterizující vše co se ve filmu děje. Od naprosto nesympatického Paula Reisera (uvěřitelný hrdina asi jako Bruce Willis pekař), pitomé akční scény, jen dvě (pitomé až na půdu viz. sauna) smrti a navrch počítač co se chová jak uražená 15cka. Navrch bych snad přidal, že dům jak kráva má jen 4 zaměstnance a jednoho šéfa. Opakování je matka moudrosti (a tu neměl nikdo z filmového štábu) a zvolám "STUPIDO OMYLO"(10.8.2010)

Narušitel určený k likvidaci prožije velice nepříjemnou popracovní dobu. Osmdesátá léta plná střev, kanibalů, zombie, krve a vnitřností skončila. Začátek devadesátých let se zapsal jako nástup různých robotů a umělých inteligencí. Různé typy problematiky věží, mrakodrapů, počítačů, robotů atd. The Tower (1993)jsme mohli nedávno několikrát vidět díky ČT1. Plně automatizovaný a moderní mrakodrap, řízený nejdokonalejším počítačem, nesnese zbrklé chování nového zaměstnance. Tento film měl velký potenciál, ale díky malému rozpočtu z toho vznikla průměrná podívaná. Nějaké to gore nestojí za řeč, ale promyšlenost nastražených pastiček…… za jedno zhlédnutí určitě stojí. Alternativní ČR název – VĚŽ/SMRTÍCÍ VĚŽ(15.11.2010)