Šógunovi nindžové

• Japonsko Nindža bugeičó: Momoči sandajú (více)

Dobrodružná historická freska režiséra Noribumiho Suzukiho se odehrává v Japonsku na sklonku 16. století. Líčí osudy mladého Takamaruá, který chce pomstít smrt svých rodičů a obnovit slávu klanu Momočiů zlikvidovaného muži proradného lenního pána Hidejošiho. V nerovném boji pomáhají statečnému mladíkovi jeho přátelé. Mnozí z nich položí za vítězství i životy. Do hry vstupují také rodové meče ukrývající tajemství zlatého dolu. Spletitý děj vytváří dostatek příležitostí pro množství neuvěřitelných soubojů, v nichž se používají nejrůznější druhy bojového umění i celá škála zbraní. Specialitou filmu jsou bitky skupin maskovaných mužů bleskurychle se spouštějících po stromech jako pavouci. (Řitka video)

Trustme

Legendární film, který poprvé představuje tehdá československé veřejnosti v kinech NINJE a to dokonce jako sympatické postavy i když opět poněkud barvitěji. Jako kluci jsme z něj byli okouzleni a chodili na něj dokud ho nepřestávali promítat. Když jsem si jej sehnal ted po letech nevěděl jsem jestli plakat z nostalgie a nebo se smát jisté rozpačitosti příběhu... Film patří k tomu lepšímu co vzniklo v 80tých letech v žánru samurajských dobrodružných snímků. Za pozornost stojí nepřekonatelný fighter Hiroyuki (Henry) Sanada a charismatický Sonny Chiba. ()

Ironfood

Akční scény v podstatě přesně odpovídají tomu, co člověk vzhledem k názvu a době vzniku filmu očekává, k čemuž patří i některé z dnešního pohledu již komické okamžiky. Příjemně překvapila dobrá kamera, některé scény a záběry vypadají fakt hodně pěkně. Nepříjemným šokem je naopak hudba, která do filmu vůbec nepasuje. ()

keoma26

http://www.youtube.com/watch?v=lsTrVkQr6YM upozorním jen na dva momenty téhle notorické, nadupané klasiky: 9:30, kde k ultrakrvavý řeži bezbraných zvrhle vyhrává elektronická diskotéková hudba 80tých let, a samozřejmě brilantní poprava v režiji Sonnyho Chiby a jeho dvou opičích poskoků v 11:30 ...mluvit dál extra o pavoucích a vůbec celé druhé půlce filmu by bylo skoro kacířství ()

KOCOUR-1

Shlédnuto po 20 letech a mám z toho rozporuplné pocity. Přesně si vzpomínám na to co jsem dělal ten večer, kdy jsem na to šel do kina s otcem a bratrem. Mrzí mne, že nemám své tehdejší dětské oči a nenajde se na netu verze s původním dabingem. Byl to úlet a všichni jsme z toho žili ještě několik týdnů. Z nostalgie a jako vzpomínku na tehdější večer 80%. ()

Scytale

Jeden z mála nindža filmů, kterému se podařilo proklouznout za Železnou oponu. Pro mě osobně jeden z nejoblíbenějších bojových filmů mého raného mládí - no, který kluk si nehrál na nindžu ;-) . V roce 2009, kdy jsem film znovu viděl už mířím s hodnocením trošku níže, i když Hiroyuki Sanada předvádí moc pěkné kousky. ()

Chřástal

Vidět to v dobách mého dětství, kdy Šógunovi nindžové platili za legendární film, podělal bych se z toho blahem. Jsou tu hvězdice, nunčaky, pasti a samozřejmě hlavně – ninjové. Celkem jízda je to i dneska, byť některé dramatické scény působí spíš směšně, obzvlášť když tvůrci oplývají obdivuhodnou „schopností“ sladit hudbu s probíhající scénou. Mezi nejpodivnější momenty (inu, Japonci) patří tanec u ohně (zajímavé je, že Sanada předvedl svéráznou taneční kreaci i v Moeru yusha aka Zápas nad propastí). ()

Jayem

Ten film by vlastne ani nebol taký zlý, keby sa ho režisér nerozhodol sabotovať. A to úplne stupidnými scénami a nevhodnou a nudnou hudbou v akčných sekvenciách (hlavne jazz a disko 70 rokov). Choreografia stojí na bode mrazu ale hlavne že niekto leze dole hlavou po strome a skáču tam všetci ako cirkusoví akrobati miešaný s Tarzanom. Skoky z 50 metrov žiadny problém. Vyhnúť sa letiacim šípom - žiadny problém - stačí sa točiť dokola na lane. Skrátka jeden z nahorších japonských filmov 80 rokov. ()

Kolssteyn

"""""""Soucitem nepřítele nepřemůžeš!""""""" Komu nevadí nevhodně se prolínající hudba s často jednoduchými triky, jistě bude s touto legendou ze socialistických let příjemně pobaven, ale jinak z filmu zůstává akorát pocit průměrnosti. ()

drankeryth

To co malo znamenat? To co vtesnali za hudbu do filmu? Ved to uplne pokazilo dobry dojem zo sledovania filmu. Ta stupidna odroda hudby tam ani vobec nepasovala a liezla mi fakt na nervy. Obcas mi film pripadal ako nejaka parodia na samurajske filmy, ale ako celok to celkom fungovalo a tie dve hodiny stopaze filmu sa dali zniest. ()

Themyth

Story by nebola zla, je to dost sikovne vymysleny pribeh. Skoda, ze film degraduje na nizsiu kvalitativnu uroven viacero zbytocnych Flaws. Je to taky typicky Azijsky mis mas, no s niektorymi scenkami, ktore su na hranici parodie to fakt prehnali. Mohlo to byt realistickejsie a naozaj by to pomohlo. Dalsie minus pre mna predstavovala scenka, kedy sa hlavny hrdina Takamaru motivoval na rozhodujucu pomstu. Pri disko hudobnom podmaze zacal tancovat v style Horucky sobotnajsej noci. S ohladom na vznik filmu boli jeho tvorcovia asi pod vplyvom tohoto snimku a nezmyselne tam zaradili tento prvok. Aj ked iba nejakych 30 sekund, ale aj tak je to nepochopitelne. Apropo hudba. Najvacsi Flaw filmu. Zaradit do historickeho bojoveho akcneho filmu hudbu akokeby vystrihnutu z plytkeho porno filmu ranych 80tych rokov, to je fakt sila aj na mna. Skoda. Takto je to iba na 3. ()

JiV

Scénář, zvuky, hudba (WTF?), choreografie, některé herecké výkony ... zlý špatný. Ale pro starší a pokročilé je to tak trochu kultovka (80.léta, letní kino a možná můj první nepřístupný film). A taky jeden ze zdrojů inspirace pro Tarrantinova Kill Billa - tedy pro fanoušky skoro povinná četba (nebo spíš viďba?). Hattori Hanzo (Isao Natsuyagi) tu sice nevyrábí meče, ale je tu (a Sonny Čiba, který ho hraje v Kill Bill, tu hraje hlavního záporaka (Shogen)). A je tu i přísný vousatý mistr. ()

wdc

Film by asi neměl uniknout těm, kdo mají rádi dobrodružné akční filmy s bojovým uměním a nevadí jim místy absudrní scény. Má to atmosféru a romatniku, bojově zajímavé. Mladý hrdina, pěkná píseň, kterou zpívá on sám - Hiroyuki Sanada. Název snad "Kaze no Densetsu". Teče tam krev. Anglický dabing je lepší, než český. ()