Stane se to znova (E01) (epizoda)

• Dánsko

Det kommer til at ske igen

It’s Going to Happen Again

Drama / Mysteriózní / Thriller

Dánsko / USA, 2020, 46 min

Takové nemastné neslané. Atmosféra a hudba jsou skutečně povedené a mysteriozní, objeví se několikero záhad (včetně té matky - měla předtuchu, nebo ne?), jeden zdařilý sen (v lese se stromy duší), ale celkově se to docela vleče a jak je to takové pomalé, bojím se do budoucna několika věcí: že to bude mít Lost efekt (tedy vrstvení záhad, které se vysvětlí komatem, agonií, snem apod.), a také, že může jít o jiné klišé typu schizofrenik/blázen, nebo ne? Vadí mi zde ta moderní úlitba, kdy ex-manžela hraje nějaký od pohledu muslim, který je tak hodný, že se bude starat o jejich dceru, zatímco matka bude někde rajzovat a hledat odpovědi. Vadí mi, že dětská představitelka hlavní hrdinky má tmavě hnědé oči, zatímco dospělá má světle hnědé oči. Navíc tu dospělou hraje opravdu nijak pohledná herečka, taková ošklivější Hana Vágnerová (a že,ta fakt není taky žádná krasavice, i když se snaží vypadat jak femme fatale a neustále hubne), jen má tuším o dvě bradavice/mateřská znaménka víc. Teď koulám, že ta herečka je Srbka... a hraje Dánku... Uff.. Tak uvidíme.(1.1.2021)