Reklama

Reklama

Úžasný Mauric

  • Velká Británie The Amazing Maurice (více)
Trailer 2
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
Velká Británie / Německo, 2022, 94 min

Obsahy(1)

Mauric je kocour ulice. Všemi mastmi mazaný, pořádně prohnaný a jako každá správná kočka myslí především na sebe. Jednoho dne ovšem zničehonic zjistí, že začíná mít lidské myšlenky a dokonce že opravdicky mluví. A není sám! Krysy z místního klanu jsou na tom stejně, začaly mluvit, být inteligentní a zajímat se o vzdělání. Prý sežraly něco ze skládky u magické univerzity.. 
Mauric a krysy vytvoří podivuhodné přátelství a do party přiberou ještě lidského kluka, který je chytrý sice jen přiměřeně, ale zato umí hrát na píšťalu. Společně pak chodí od města k městu, vyrobí tam krysí pohromu, kluk se dá najmout jako krysař a všichni nakonec shrábnou odměnu. Teď ovšem dorazili do města, kde něco nehraje. Zavání to tu spiknutím nejen na zemi, ale i pod ní. V podzemí se totiž ukrývá pořádně děsivé a zlověstné tajemství. Osvědčený trik se zvrtne a namísto hromady zlaťáků čeká úžasnou partičku Maurice, krys a kluka velké, zábavné a řádně nebezpečné dobrodružství. (Bontonfilm)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (26)

molcan2 

všechny recenze uživatele

Predloha tejto animovanej komédie sa mi celkom páčila. Titulný oranžový kocúr cestuje od mesta k mestu a sľubuje, že pomôže obyvateľom odstrániť ich večné problémy s potkanmi. Zhromaždia všetky peniaze, ktoré môžu, zaplatia mu a z ničoho nič sa objaví mladý chlapec, ktorý v štýle Hamelina vyženie všetky hlodavce z mesta. Krátko nato však zistíme, že ide o podvod. "Maurice" sa spolčil so svojím tímom potkanov a s dudákom a peniaze majú slúžiť na to, aby všetci mohli cestovať do magickej krajiny, ktorá sa spomína v ich posvätnom texte (komiks!). Keď dorazia do mesta, kde im hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, "Maurice" musí zvýšiť svoju hru a nájsť skutočného "krysařa" a jeho píšťalu, ak chce zachrániť všetkých svojich bratov pred záhubou! Je to jednoduchý príbeh s niekoľkými zábavnými postavami - páčili sa mi "Nebezpečné fazule" a "Sardinky" a dej príjemne plynie len deväťdesiat minút. Iste, je to odvodený hybrid príbehov a rozprávanie mi po chvíli prišlo naozaj dosť otravné, ale ako pôvabný rodinný dobrodružný film, ktorý ilustruje hodnoty tímovej práce, lojality a zároveň je prešpikovaný zábavnými dialógmi a scenármi, sa mi celkom páčil. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Dobrý príbeh, postavy i animácia, zabaví deti aj sprevádzajúcich dospelých. Viem, že zem nie je plochá a možno tá Zeměplocha nebola dokonalá vo fantázii niektorých fanúšikov Pratchetta, ale divák-dieťa sa určite zabaví. Možno však nie úplne nejmenší, lebo sa tu často tvorí aj atmosféra strachu. Takže od sedem rokov s výhradami. ()

Reklama

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Ve zkratce Krysař z Hameln v upgradeované verzi nevím co bylo dřív a je mě to šumák.  Mluvící kocour (mluví jelikož sežral mluvící krysu) a mluvící krysy (mluví jelikož žraly odpadky na místě kde měly čarodějové skládku) chodí po místech a děsí lidi. Kocour tam vždy zazpívá o krysách vyinkasuje lidi přijde tam krysař zazpívá na flétnu a krysy odejdou takhle to funguje až dojdou na místo kde nejsou žádné krysy  , ale za to tam mizí jídlo. Tam jsou dva krysaři a jakási megakrysa co taky umí mluvit (jak nevíme) co je spojená z více krys  co jdou po nich tak se spojí s jednou ženskou/vyprávěčkou a jdou za jiným krysařem z kouzelnou flétnou jich zastavit. Bohužel je to nudné nemá to čím překvapit  chvílema to vypadá jak myšmaš více pohádek z čehož si zde dělají i srandu a závěr se neskutečně táhne navíc vykrádá posledního Harryho Pottera (nevím co bylo dříve  je mě to jedno) . 2 hvězdy za tu vyprávěčku (jediná postava s nějakým progresem)  a za zhruba 3 vtipy jeden je hned na začátku s močící krysou a další dva si už nevzpomenu. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Předlohou k Úžasnému Mauricovi a vlastně i Pratchettovou tvorbou jsem zcela netknutý, takže pokud se film vzdálil od jeho poetiky, je mi to veskrze šumák. Samotný příběh je v podstatě variací na pohádku o Krysaři, nicméně film povznáší z vod průměrnosti nevšední styl vyprávění, který ale nebude všem divákům po chuti - mně však tento vypravěčský postup sedl (ať už šlo o příběh o panu Hopsálkovi, boření příběhových klišé, či reflexi diváka skrze postavy). Navíc bylo fajn vidět animák vzniklý mimo velká studia, který nebyl vyloženě hloupý/infantilní a vizuálně odfláklý. Slabší čtyři hvězdičky! ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Svět Zeměplochy by si na stříbrném plátně rozhodně šanci zasloužil, z pochopitelných důvodů ovšem dochází k debatám, zda je vlastně adaptování románů Terryho Pratchetta možné za důstojných podmínek. Animovaný Úžasný Mauric dokazuje, že to jde, nevyhnutelně ovšem s kompromisy. Výsledkem je tak důstojná adaptace, která satirické základy i vyspělejší Pratchettův přístup k vyprávění úplně nepostrádá, s kompromisy ovšem přichází i jisté vyprchávání kouzla původní knihy. Kdyby si měl ovšem člověk hrát na médium, sám Pratchett by nejspíš oko přimhouřil a byl spokojený.... ()

Galerie (74)

Zajímavosti (4)

  • Film vytvorili počas pandémie animačné štúdiá v Sheffielde a Hamburgu, pričom všetci animátori pracovali na diaľku. (Arsenal83)
  • Ve filmu je celá řada eastereggů na jiná Pratchettova díla ze světa Zeměplochy. Mimo jiné se zde mihne kupříkladu první zeměplošský turista Dvoukvítek nebo mág nápadně podobný neschopnému Mrakoplašovi. (tlesk)
  • Postava Smrtě, který se ve filmu objeví, byla Pratchettovým nejoblíbenějším charakterem, o čemž svědčí fakt, že se byť i na chvíli mihl v každé knize ze Zeměplochy. (tlesk)

Reklama

Reklama