Reklama

Reklama

Oko ve zdi

  • USA Eye in the Wall
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Thriller podle předlohy spisovatelky Ivy Hercíkové s mezinárodním obsazením v čele s Karlem Rodenem a Jürgenem Prochnowem. Stárnoucí manželský pár mohl prožívat laskavý podzim svého života nebýt škvíry ve zdi, která odhalila tajemství, které navždy změnilo jejich životy. Tajemství, které se stalo noční můrou. Tajemství minulosti... Může minulost zabíjet? Milenecká dvojice vstupuje jednoho vlahého a deštivého rána do opuštěného domu, který si ona vybrala jako místo schůzky. Mohlo to být docela obyčejné rande. Při prohlídce vstupují do místnosti, kde je pouze malé okénko a jen jedny dveře. Z ničeho nic se dveře zavírají... škvírou ve zdi je pozoruje oko. To oko nevěstí nic dobrého! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (41)

RonaMidu 

všechny recenze uživatele

minulost,přítomnost - smyčkový guláš,temné,trochu strašidelné prostory,spád děje nic moc.....ale zaujalo mě,jak CatherineH.Flemming chvílema byla opravdu dokonale podobná Soně Valentové za mlada a taky fajn,že Karel Roden přes neutěšenost situace ani příliš nenasazoval svůj oblíbený zamračený,tragický,důrazný výraz... ()

RedHot 

všechny recenze uživatele

Reaguju stejnými slovy, jako když jsme se ve škole učili o vzniku Evropské Unie. "Nápad jistě dobrý. Výsledky nebyly dobré." Tehdy mě poslali za dveře. --- Dva lidé jsou uvězněni v koupelně, kolem někdo chodí, pozoruje je škvírami ve zdi a zjevně nejeví nejmenší chuť pustit je ven. Do toho občas vypadne proud a začíná být pozdě... Napínavé, viďte? To by se ale muselo lépe vyřešit obsazení (Valentová je ta nejprkennější herečka ze všech), dialogy (něco strašlivého), jejich načasování (Venku prší. Jsem těhotná.) a snové sekvence (snažilo se to být světové po vzoru Kubricka, je to ale jen rozpačité). Jednoznačný neúspěch. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Československá spolupráce a pokus natočit ponurý thriller nedopadl moc slavně a to ani přesto, že do hlavních rolí byly vybrány známé tváře. Jenže ani Roden, Prochnow či Flemmingová nedokázali pozvednout úroveň dost slabého a hlavně snadno prokouknutého scénáře. Místy se sice podařilo natočit ponurou atmosféru, ale to bylo jen pár krátkých záblesků, jinak příběh doslova uspává a po čase začne hrozivě nudit. Jsem opravdu zklamán, že to takhle dopadlo, ale nemůžu dát ani průměrné hodnocení, protože jsem u toho málem usnul. Možná kdyby si to v té koupelce alespoň rozdali…40% ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Strašně slabé 2*, a to ru druhou hvězdičku dávám chtě nechtě za snahu (za to věnování Hitchcockovi v titulcích bych to ani nedělal, jelikož režisér musí mít fakt velké ego, když si to dovolí tam napsat), ale zase, kolik českých filmů se odehrává o tom, že jsou lidi zavření v nějaké místnosti a nemůžou se dostat ven? Kromě tohohle si vzpomínám snad jenom na Všichni do jednoho a pak až československé Pasiáns. Bohužel, tohle se nepovedlo, ale vůbec. Oko ve zdi je přímo recept na unudění diváka, i když v nějakých scénách se to celkem snaží, ale i tak, je to nuda neskutečná, pak až na konci to začne nějak fungovat, ale jinak ne. Herecké výkony snad ani nevím, jestli má ohodnotit - mě přišlo, že to bylo snad celé dabované. Aspoň teda v té verzi, kterou jsem měl já. Postavy se chovají nelogicky. Napětí není. Je to prostě jenom nuda, která by chtěla být něco velkého, ale ve skutečnosti není nic. 2* ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Asi u nás skutečně nejsme schopni natočit pořádný thriller. Budiž výjimkou filmy jako "Ve stínu". "Oko ve zdi" je ale neskutečně promarněná příležitost, kde jsou některé jednotlivé scény skvělé, ale jako celek ten film skoro nikam nesměřuje. Zajímavě vybraní herci se ztrácejí v příběhu, který nemá pořádný průběh. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Práva na film koupilo před několika lety studio Universal Pictures pro slavného režiséra Alfreda Hitchcocka. Ten už ale práci na filmu nestihl. (Mr.Dogman)
  • Film sa nakrúcal na viacerých miestach v Českej republike - v Zlíne, Prahe, na Orlickej priehrade, ale aj na ďalších lokáciách. (rudeboy)

Související novinky

Hitchcock Film Festival

Hitchcock Film Festival

05.12.2009

ČSFD a pražské kino Atlas vás zvou na retrospektivu filmů Alfreda Hitchcocka. Festival poběží od 7. do 10. prosince 2009. V nabídce jsou notoricky známé filmy (Psycho, Ptáci), ale i méně hrané snímky… (více)

Reklama

Reklama