Oko ve zdi

• USA Eye in the Wall
všechny plakáty
Trailer

Thriller podle předlohy spisovatelky Ivy Hercíkové s mezinárodním obsazením v čele s Karlem Rodenem a Jürgenem Prochnowem. Stárnoucí manželský pár mohl prožívat laskavý podzim svého života nebýt škvíry ve zdi, která odhalila tajemství, které navždy změnilo jejich životy. Tajemství, které se stalo noční můrou. Tajemství minulosti... Může minulost zabíjet? Milenecká dvojice vstupuje jednoho vlahého a deštivého rána do opuštěného domu, který si ona vybrala jako místo schůzky. Mohlo to být docela obyčejné rande. Při prohlídce vstupují do místnosti, kde je pouze malé okénko a jen jedny dveře. Z ničeho nic se dveře zavírají... škvírou ve zdi je pozoruje oko. To oko nevěstí nic dobrého! (oficiální text distributora)

Trailer

MickeyStuma

Námět známý svoji šablonou z několika všeobecných krvavých hororů, jen zpracován poněkud jinak. Artová atmosféra celý konceptu příběhu vede k zamyšlení, což při hloubce realizace děje a psychologie postav není pro mnohé nic jednoduchého. Celá pointa na konci celého příběhu tak může být zcela nepochopena, což u artu není nijak vyjímečné. Tento snímek je tedy spíše pro náročného diváka, takže tzv. popkornoví diváci budou spíše zklamáni než nadšeni. ()

kaylin

Asi u nás skutečně nejsme schopni natočit pořádný thriller. Budiž výjimkou filmy jako "Ve stínu". "Oko ve zdi" je ale neskutečně promarněná příležitost, kde jsou některé jednotlivé scény skvělé, ale jako celek ten film skoro nikam nesměřuje. Zajímavě vybraní herci se ztrácejí v příběhu, který nemá pořádný průběh. ()

Heroine

Já nevím za co, asi za snahu. Snahu natočit český thriller, což je samo o sobě blbost. Nebo snahu zahraničních filmařů, natočit dobrý koprodukční film s čechama... Nejsou to ani tak špatní herci, špatná kamera nebo světlo, což bývá obvykle největší problém českých filmů. Tentokrát je to silně pokulhávající logika, na které se ale snaží příběh zakládat. Je to nepochopitelné, nelogické, snadno prohlédnutelné, nudné a mírně nechutné, a hlavně se film sám celkově přecenil. ()

honajz2

Strašně slabé 2*, a to ru druhou hvězdičku dávám chtě nechtě za snahu (za to věnování Hitchcockovi v titulcích bych to ani nedělal, jelikož režisér musí mít fakt velké ego, když si to dovolí tam napsat), ale zase, kolik českých filmů se odehrává o tom, že jsou lidi zavření v nějaké místnosti a nemůžou se dostat ven? Kromě tohohle si vzpomínám snad jenom na Všichni do jednoho a pak až československé Pasiáns. Bohužel, tohle se nepovedlo, ale vůbec. Oko ve zdi je přímo recept na unudění diváka, i když v nějakých scénách se to celkem snaží, ale i tak, je to nuda neskutečná, pak až na konci to začne nějak fungovat, ale jinak ne. Herecké výkony snad ani nevím, jestli má ohodnotit - mě přišlo, že to bylo snad celé dabované. Aspoň teda v té verzi, kterou jsem měl já. Postavy se chovají nelogicky. Napětí není. Je to prostě jenom nuda, která by chtěla být něco velkého, ale ve skutečnosti není nic. 2* ()

RedHot

Reaguju stejnými slovy, jako když jsme se ve škole učili o vzniku Evropské Unie. "Nápad jistě dobrý. Výsledky nebyly dobré." Tehdy mě poslali za dveře. --- Dva lidé jsou uvězněni v koupelně, kolem někdo chodí, pozoruje je škvírami ve zdi a zjevně nejeví nejmenší chuť pustit je ven. Do toho občas vypadne proud a začíná být pozdě... Napínavé, viďte? To by se ale muselo lépe vyřešit obsazení (Valentová je ta nejprkennější herečka ze všech), dialogy (něco strašlivého), jejich načasování (Venku prší. Jsem těhotná.) a snové sekvence (snažilo se to být světové po vzoru Kubricka, je to ale jen rozpačité). Jednoznačný neúspěch. ()

• Film sa nakrúcal na viacerých miestach v Českej republike - v Zlíne, Prahe, na Orlickej priehrade, ale aj na ďalších lokáciách. (rudeboy)
  • Práva na film koupilo před několika lety studio Universal Pictures pro slavného režiséra Alfreda Hitchcocka. Ten už ale práci na filmu nestihl. (Mr.Dogman)

Související novinky

Hitchcock Film Festival

Hitchcock Film Festival

05.12.2009

ČSFD a pražské kino Atlas vás zvou na retrospektivu filmů Alfreda Hitchcocka. Festival poběží od 7. do 10. prosince 2009. V nabídce jsou notoricky známé filmy (Psycho, Ptáci), ale i méně hrané snímky… (více)