Oko ve zdi

Eye in the Wall

Thriller

Česko / Slovensko, 2009, 80 min

• Marigold

Kdyby tenhle film dokázal vzbudit tolik děsu a účasti, jako budí nechtěného smíchu a trapnosti, jednalo by se o dějinnou událost. Marno jásat nad tím, že Kohout není po vizuální stránce vyložený břídil, když postavy mluví i jednají 80 minut nekoncepčně a zcestně. Ukrutně nudný, uzívaný a utrápený snímek, ve kterém není ani za mák emocí a napětí. Dedikace Hitchcockovi působí jako cynické prásknutí rakví za jedním pekelně nezdařeným funusem.(12.11.2009)

• Tuxedo

Horší a rozháranější než vlastně teď už i chvílemi docela žánrově přijatelná Herzova Tma. Slibný námět (rozehrávka v uzavřené koupelně, kde na půdorysu komorního thrilleru na povrch vyplouvají milé i nemilé skutečnosti ve vztahu obyčejného páru + členění na dvě se prolínající a postupně vpíjející roviny), slušné technické zázemí (především kamera a i přes její nepůvodnost hudba) a Karel Roden. Toť 3 potencionální klady, které však ve finále beztak přijdou vniveč, poněvadž ústřední nápad je rozveden do podoby dějového i žánrového paskvilu s tragickým načasováním toporných dialogů a všeobecným zmatkem ohledně rozpracování, atmosférického ladění, řazení, souvislosti či propojení jednotlivých scén (o nepochopitelném zařazení části režisérova krátkometrážního filmu Sen a jiných nesouvisejících snových sekvencích ani nemluvě). Od počátku odhadovaný zvrat je v závěru skutečně použit, ale jak již naznačila klikatá cesta, která k němu vede, namísto rozřešení jen umocňuje navařený guláš. (23. Finále Plzeň - 21.4.10)(29.4.2010)

minulost,přítomnost - smyčkový guláš,temné,trochu strašidelné prostory,spád děje nic moc.....ale zaujalo mě,jak CatherineH.Flemming chvílema byla opravdu dokonale podobná Soně Valentové za mlada a taky fajn,že Karel Roden přes neutěšenost situace ani příliš nenasazoval svůj oblíbený zamračený,tragický,důrazný výraz...(29.5.2013)

• iamek

Tak tohle je vážně průser. Soňa Valentová není prostě herečka. Mluví neustále stejným tónem a pokaždé v jiné situaci. Sám Karel Roden snímek neutáhne, protože scénař je neuvěřitelně trapný a dementní. A napsat do titulků věnováno památce Alfreda Hitchcocka je docela odvaha a Alfred se musí otáčet v hrobě. Abych jen nekritizoval tak musím pochválit kameru a vizualizaci. To je tak asi vše.(16.12.2009)

• GILLWANDER

Na tento film sme išli spolu so školou a neviem kto, ale asi učiteľský zbor ho vybral. Neviem čo mám napísať, v roku vydania tohto filmu ma to nebavilo a nuda si ma doberala a dnes mi to prišlo veľmi skľučujúco natočené a absurdné. Réžia je totálne úbohá a film je nelogicky usporiadaný. Roden nestačí, herec takého formátu len blbo prizerá na vlastnú hereckú popravu. Film, v ktorom nič nefunguje a kto silou mocou hľadá niečo, čo by v ňom fungovalo tak ma IQ húpacieho koníka. Čiže dosť veľké...10%(22.10.2014)

• - Práva na film koupilo před několika lety studio Universal Pictures pro slavného režiséra Alfreda Hitchcocka. Ten už ale práci na filmu nestihl. (Mr.Dogman)

• - Film sa nakrúcal na viacerých miestach v Českej republike - v Zlíne, Prahe, na Orlickej priehrade, ale aj na ďalších lokáciách. (rudeboy)