Lockdown

• Velká Británie Locked Down (více)
všechny plakáty
Trailer

Linda (Anne Hathawayová) a Paxton (Chiwetel Ejiofor), kteří se právě rozešli, se ocitli v nepříjemné situaci. Povinná karanténa v době londýnské epidemie koronaviru je nutí i nadále žít pod jednou střechou. Linda, úspěšná marketingová ředitelka, je kvůli novým pracovním povinnostem rozčarovaná z korporátního světa, a kreativec Paxton, který má za sebou kriminální minulost, zůstává bez práce. Zatímco se oba spolubydlící snaží o poklidné soužití, díky poezii a hektolitrům vína v sobě znovu probudí dávno vyhaslou touhu po životě. Nechají se zlákat jedinečnou nabídkou podílet se na riskantní loupeži šperků. Uhrančivá romantická komedie Lockdown sleduje Lindu a Paxtona, kteří se rozhodli vsadit vše na lukrativní příležitost, jež jim může navždy změnit život. (HBO Europe)

Trailer

bigjames

Z Locked Down se vyklubal velice příjemný snímek s ideální stopáží a perfektně trefeným obsazením hlavních rolí. Mnohem více mu sedí poloha komorního dramatu o dvou lidech chycených okolnostmi ve zvláštní situaci než styl heist filmu, který přichází v závěrečné části a trošičku tím kazí celkový dojem, film by si klidně vystačil i bez této zápletky. Emocionálně mě beztak více zasáhly jiné, dialogové scény než vcelku nevýrazná snaha o to přesvědčit diváka, že tahle linie mohla snad dopadnout jinak a hrdinové příběhu měli možnost se jinak rozhodnout. Vlastně asi chápu, že tím chtěl Doug Liman příběh okořenit, nepřišlo mi, že by však snímek dospěl k tomuto vyvrcholení úplně přirozeným způsobem a tím pádem to na mě úplně nezafungovalo. Duo Hathaway - Ejiofor je opravdu perfektní po všech stránkách, moc hezky se na ně dívá a Chiwetel má velice příjemný hlas, který se krásně poslouchá. Hudba je také velice sympatická a z portfolia kamerových záběrů se mi nejvíce líbily záběry na noční jízdu Londýnem na motorce, případně ty, ve kterých se vyskytuje Anne. Scéna zahrnutá v titulcích potěšila. ()

zodiak217

Veľká spokojnosť s týmto filmom. Na pozadí lockdown v Londýne, ktorý odzrkadľuje reálne skutočnosti sa odohráva vzťahová dráma dvoch ludi, ktorí sa odsudzili, no stále nič nie je stratené lebo ich spájajú silné zážitky. Veľmi sa mi páčilo ako vykreslil ten lockdown lebo aj v reále to už ide na mozog a človek lezie na nervy vlastne sám sebe akoby sa nevedel zmestiť do kože. No a možno práve ten lockdown ich spojí a vymysli bláznivý plán ako zbohatnúť rýchlo a jednoducho. Veľmi pekne film plynul, takže som sa vôbec nenudil a pekne vykreslil charakteri hlavných postáv. Samozrejme obsadiť Anne Hathaway a Idrisa Elbu bolo bravúrne. Svoje úlohy zvládli na výbornú, takže nemám čo vytknúť, môžem len odporučiť. ()

dO_od

// Dejme tomu, že to byl jen úlet, jen zoufalé cvičení uprostřed pandemie, experiment, který nevyšel, protože kdybych na tenhle film vzal dnešní standardní filmová měřítka, musel bych mu napálit odpad, a to mému oblíbenci, co mi dal takové klasiky jako Proutníky, Agenta bez minulosti nebo Mr. & Mrs. Smith vážně dělat nechci. Anne Hathaway to slušelo, to je ale asi tak vše. 3/10 ()

Aquila

Hodně konverzační konverzačka s divadelní aranží, takže různé situace jsou až teatrálně nerealistické. Tedy to, že to nedává úplně smysl až tak moc nevadí. Rozhodně nejde očekávat thriller. Scénář funguje, dialogy se zajímavě vyvíjejí, Hathaway a Ejiofor hrají každý za sebe dobře, ale jako pár nejsou uvěřitelní. Když to mezi nimi začne opět jiskřit, tak to mezi nimi nefunguje. Možná film dojel na vynucenou rasovou vyváženost. ()

Marze

Vystihnuti deprimujici nalady koronaviroveho izolacniho bezcasi je v detailech velmi vystizne,takze dalsi generace divaku se mohou poucit.Potesi epizodni role Bena Stillera a Bena Kingsleyho. Krimi linka mi nebavila.Humor ujde,napr. falesny prukaz na jmeno Edgar Alan Poe,v nemz nikdo nezna tohoto basnika.S myslenkou tvurcu ,ze nas lockdow osvobodil a muzeme zacit znovu se jako Wuchanskou chripkou dosti postizeny nemohu ztotoznit.Zaver je romcomove predvidatelny. ()

• Kompletní natáčení probíhalo během pandemie COVID-19 pouze v rozmezí 18 dnů v Londýně a okolí. (Kuzmik)

Související novinky

Discovery pokračuje v čistce

Discovery pokračuje v čistce

23.08.2022

Nové vedení společnosti Warner Bros. Discovery pod dohledem ředitele Davida Zaslava začalo šetřit, kde se dá, a jako první to odnesla tvorba streamovací služby HBO Max. Po zrušené Batgirl tak… (více)