Když western, tak ten klasický, s kovboji. S indiány a filmy z občanské války mě až tak neberou. To je samozřejmě můj problém. Problémem tohoto filmu je že, pro mě, občanská válka a vůbec válka jsou příliš vážným tématem a vyžadují si specifické ztvárnění, které, přiznejme si, v tomhle žánru není dost adekvátní. A už vůbec ne v laciném béčku. Sledoval jsem to proto spíše, jako historickou událost. Film ukazuje, jak se rozpadala původní US armáda na Unionistickou a Konfederační. Do toho jeden proradný generál, slaboch, indiáni, a samozřejmě love story, tentokrát ukončena unionisticko-konfederační svatbou na závěr. (Já vím, že byla)!(11.5.2017)

Většinou v těhle filmech jsou ty dívky rozkošné jako květinky, tahle Marcy byla ovšem tupá jak bodlák. Její xenofobie byla na facku. Jinak musím pochválit film jako takový. Na rozdíl od těch lacinějších westernů co Audie točit v 60s jsou ty z 50s na mnohem lepší úrovni.(5.10.2014)