Železní andělé

• Hongkong Angel (více)

V osmdesátých letech prorůstá Hong Kongem mafie pro výrobu a šíření drog. Policii se díky dobrým informátorům podaří zjistit místo, kde pěstuje opium a na místo vyšle zvláštní komando. Po přestřelce zvítězí policie a obrovské opiové pole je zničeno. Tento zásah mafii rozhořčí natolik, že postupně začne vybíjet vyšší policejní důstojníky. Proto jsou najati tři specialisté, aby našli a zneškodnili hlavní představitele syndikátu. (ČSFD)

messi@h

Nerad to říkám, ale já jsem se opravdu nudil a asi po půl hodině jsem film vypnul. Nevím jak zbývající hodina, ale první půlhodina obsahuje minimum soubojů (v podstatě se dá říct žádný), směšnou zápletku a dialogy plné perel... ()

PRobin

Dávám tři hvězdy a zavírám všechny tělní otvory: Scénář tupý, postavy nudné, vtipy nevtipné, střih hrozný, hudba jakbysmet. Když ale vidím akční scény, srdíčko zaplesá. Kaskadéři výborní a holky co si provedou lumpáren! Až hanba! ()

Clark_Kent

Tenhle bušec pamatuju, jěště z vhs kazet. Fantastický souboje, který prostě nikde jinde nenašvidluješ. Železní andělé jsou nekompromisní peckou z krásných osmdesátek. ()

zomb0

ked som mal osem chcel som na vianoce nejaky akcniak na kazete, a oco mi kupil toto teraz mi krabiska s tejto vhsky sluzi ako tabatierka abo take nieco:) ()

Stanmi

Železní andělé jsou mnohými povážováni za hongkongskou odpověď na Charlieho andílky a také já musím uznat, že něco na tom určitě bude. Byť rozdíly se najdou, například Charlie se tady jmenuje John a jeden z andělů je chlap. No dobrá moc velké rozdíly to nejsou, ale přesto v konečném důsledku z toho vycházají Andělé vítězně. Rozhodně to, ale není příběhem, který je tradičně až na druhé koleji, Policisté podniknou zátah na makovicová pole a mafie se jim začně mstít, policisté jsou z vražd celý bezradní a tak s pomocí Američana Alexe (Alex Fong) najmou tým Andělů v podání Moon Lee, Elaine Lui a Hideki Saijo, aby porazili gang madam Sue v podání Yukari Oshimy. Pro průměrného znalce hongkongských filmů to nejsou extra známá jména, ale v konečném důsledku to vůbec nevadí. Po tradičíním úvodním seznamování s postavami už, ale najiždí ta správná akce, kdy se střelivem ani souboji nešetří a například závěrečný souboj, kterého se účastní pouze dámy, se jen tak nevidí. Železní andělé jsou tak klasickým hongkongským snímkem z konce 80. let. ()

shinbone

policajt v civilu rozsekanej dvojicí motorkářů s šavlema, a podobný hongkongský akce! vapet potěšil necenzurovanou verzí a dabingem z vhsky. ()

HKstars

Válka hongkongské policie s překupníky drog je tématem, které se objevuje v každém druhém akčním béčku. Nejinak je tomu v Iron Angels a úvodní sekvence útoku tajné policie na sběrače máku je parádním rozjezdem, který jistě ocení nejeden fanda hromadného zabíjení... Úspěšná operace ale znamená velké ztráty pro mafii, která se začne mstít vybíjením vyšších policejních důstojníků. Na podobné akce je expertkou (tzv. sadistickou sviní) paní Su (Yukari Oshima), která se ve volném čase věnuje mučení vězňů a zabíjení nadřízených. Brzy se dostane až do vedení organizace, což ji chtě nechtě pasuje na post hlavního záporáka filmu (což je jedině dobře, protože Yukari s přehledem všechny přehrává). Hongkongská policie ovšem obdrží finanční injekci od americké tajné služby a tak je povoláno elitní komando "Iron Angels", které má celou mafii poslat do horoucích pekel a zabránit tak dalšímu krveprolití... To věru nebude lehký úkol, protože pokud jste už pár HK béček viděli, víte že cesta k happy endu je dlážděna mrtvými těly padouchů... Ačkoliv na první pohled film nezapře žánrovou příbuznost ke snímkům jako Ultra Force, Teresa Woo (je i autorkou scénáře) dovedla využít dobré obsazení a z banálního příběhu se pomocí dobře zvládnutého řemesla (což zahrnuje i vysokou úroveň kaskadérských kousků a bojové choreografie) stala klasika žánru, která si vyžádala další dvě pokračování. Není to perla na kterou byste roztáli blahem a i když přivřeme obě oči, stále se najde dost chyb (když pominu jednoduchý a předvídatelný příběh (který je beztak u podobných filmů v tzv. "povinné výbavě"), je to především relativní plýtvání některých herců, např. Hwang Jang Lee je odsouzen do role mlčícího statisty, díky bohu že na konci má alespoň dva krátké (asi dvacet sekund ;) souboje s Hideki Saijem), ale... jestli máte chuť na béčko, které se za svůj původ nemusí stydět a nevadí vám když ve filmu hrají ženy prim, pak tyhle "andílky" zkuste. S trochou tolerance nebudete litovat... 60% ()

montel

Hongkongská policie úspěšně zničila obrovská opiová pole a zakončila tak svůj úkol. To se nelíbí zločinecké organizaci v čele s Madame Sue (Yukari Ôshima), která začne členy policie brutálně vraždit. Policejní oddělení si neví s touto lstivou a zákeřnou ženou rady a tak povolají do akce Železné anděly, aby nastolili pořádek... Skvělá akční podívaná ve stylu Ultra Force nebo Red Force. Dokonce to má i dobrý příběh a skvělého záporáka. Pro milovníky asijských rychlostříleček povinnost. 75% ()

RoyBatty444

Akčný ˝nářez˝ s minimalistickým dejom a odpovedajúcimi dialógmi. Nedá sa mu uprieť atmosféra vymazlené akčné scény, v ktorých nikdy nieje núdza o tony olova a kung fu. ()

4848

Skvělý akční film, přestřelky výbuchy a navíc dobrá hudba dělají s železných andělů jeden s nejlepších hongkongských filmů. ()

lajkus

Z nějakého mě neznámého důvodu, jsem si dneska vzpomněl na Železní andělé 1 a 2. Filmy, které jsem od svých 15ti let neviděl ani jednou, protože jako 12tiletý sráč jsem je viděl asi 1000krát a neustále jsem si je od dědy (který je měl na origo VHS) půjčoval. Musím znovu zhlédnout a zjistit jestli jsem byl 12tiletý debil a nebo jsou tohle jedny z nej akčňáků, co jsem kdy viděl... ()

cachanell

No, chvíli jsem přemýšlela, zda se nejedná o parodii. Ale nejedná, oni to fakticky mysleli vážně. A další mé překvapení, na ČSFD v červených číslech. Pro mne - NE, tohle se opravdu nepovedlo. ()