Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Blackthorne a Mariko se snaží neprozradit tajemství, které by je oba mohlo stát život. (Disney+)

Recenze (24)

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak paradne podany historicky stret kultur, ako pri veceri s navrativsim sa manzelom Mariko a nasledne pri smrti v dosledku bazanta, sa len maloktoremu filmovemu tvorcovi podaril. Rovnako zosuv pody po zemetraseni bol nalezite "kolosalny". Zda sa, ze vdova po Taiko ma v politike v Osake predsa len ine postavenie, ako sa regenti domnievali. Za tymi uskrnmi to vyzera na "zeleznu lady". Opat velmi vydareny diel. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I když tato epizoda nebyla tak silná a kompaktní jako ty předchozí, pořád to na plné hodnocení stačí. Protože kdyby to šlo, tak těm ultrapovedeným dám klidně šest hvězd. Navíc je slabší opravdu jen tím, že se sice děje mnoho věcí, ale všechny působí tak nějak separátně, neprovázaně... . Já osobně nejsem příznivec střídání režisérů a scénáristů. Tady se vysloveně nabízí, že Lambertův scénář prostě není tak dobrý, jako jeho předchůdců. Protože ono se nic jiného nezměnilo. Obsahově je tato epa v pořádku...jen servírovaná je méně... . Díky tomu je více viditelná ta rudá telenovelovitá nitka...která je jinak relativně nenápadně skryta za atraktivní prostředí a děj. Ale nevadí. Jsme v polovině seriálu a rozhodně mě nadšení neopouští. Už se těším na další porci. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mistr Toranaga je zpět a rozhodně nemá radost z toho, co jeho synek posledně udělal. Vrátil se také manžel Mariko, kterého všichni považovali za mrtvého. Právě loajální Mariko má setrvat v Johnově domě, bude tak sloužit oběma. Holt doma bude zřejmě dusno. A když se k tomu při večeři přidá saké… Andžin navíc nadále opouští standardní „evropský“ způsob života, ale přijdou momenty, kdy to bude těžké: „Život pro vás nemá žádnou hodnotu. Jste otroky těch svých scestných rituálů.“ V závěru je patrné, že zase přijde na řadu politické manévrování… ještě předtím tu ale někdo stihne někomu důležitému podruhé zachránit život. ()

rashaverak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

PP, v tomto pripade neni piza a pivo ale poutave a pusobive, ale k cemu to vsechno, kdyz je to cele zazdene uplnyma kravinama. Pokud v dalsim dile prileti na letajicim taliri mimozemstan, tezko to nekoho prekvapi pote co v tomto dile se navrati zcela jiste mrtva postava. Prevzeti veleni na konci pak pusobilo take dosti zvlastne, ackoliv u Japonska svazaneho prapodivnymi konvencemi je asi mozne mnoho. ()

Hawaj 

všechny recenze uživatele

Asi nejlepší epizoda co se zápletky a dramatičnosti týče. Konečně se mohli naplno projevit všechny záludnosti života v Japonské společnosti a osudy jednotlivých postav. Začnou s vámi smýkat emoce a to je znamení že jste vtaženi do děje a to je dobře. Jediný co mi to kazí na ten přitroublý herecký výkon i výraz Andžina. Ten z toho trčí jako kůl z plotu. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama