Vraždy vercajkem

(neoficiální název)
  • USA The Toolbox Murders

Film začíná čtyřmi děsivými vraždami mladých dívek, které maskovaný vrah provádí domácím nářadím. Dále následuje únos jedné dívky, kterou maniak uvězní u sebe doma. Její bratr a jeho kamarád se vydávají na vlastní pěst dívku hledat, protože policie je neschopná. Najít vraha a vypořádat se s ním je však mnohem záludnější a nebezpečnější, než se původně zdá... (Flipnic)

vitekpe

Film s hodne razantnim nastupem, kdy uz behem prvnich nekolika minut dojde k par vrazdam. Pote nastoupi pomalejsi cast psychologicka a k tomu se prida trosku utahane vysetrovani. Mirne se pak vse rozbehne zase az v zaveru. Presto film svoje kouzlo ma, a to nejen diky zvlastnimu pribehu, ale treba i kvuli pekne muzice. 3+ ()

Han22

Toolbox Murders začíná naprosto skvěle, když domem prochází psychopat v lyžařské kukle a likviduje nářadním z boxu jednu ženskou za druhou. Zejména nail-gun je ultimátní. Bohužel poté se to mění v takovou nevýraznou záležitost - dva kluci pátrají, psychopat držící dívku v posteli, neschopný policajt a hlavně nuda. Finále je slušné psycho a nabídne pár zvratů, ale zbytek filmu to už moc nevylepší. Solidní, ale průměrný horor jakých jsem viděl desítky. ()

tenebrae86

Úvod filmu opravdu navnadí. Série vražd mladých dívek v nebývale vysoké kadenci, doprovázené solidními gore efekty...hmmm. Ale něco mi tu zkrátka nesedí. Má to dobrou myšlenku, ale taky to hrozně nudí. Jó, ty scény s fňukajícím vrahem jsou fakt úmorné a ta dívka jeho posteli je nebývale hnusná... Hudba a atmosféra taky hodně slabá. Průměrný horor, který se vůbec nechytá na žánrově podobné Eyes of a Stranger, nebo Maniac. Ale protože mám rád filmy o sériových, nebo jinak psychicky narušených vrazích, přidám ještě jednu hvězdu. Určitě nelituju, že jsem Toolbox Murders viděl. ()

MickeyStuma

Jednoduchý malý slasher plný krve, násilí a nahoty. Snímek tedy obsahuje vše, co nadšený divák tohoto subžánru očekává. Příběh je scenáristicky zpracován údajně na základě skutečné události. Máme tu bytovku, kde jsou zavražděni čtyři ženy běžnými řemeslnými nástroji. Brzy poznáme i vraha a motiv jeho činu. A pak už jde jenom o to, jak to všechno vlastně skončí. 70. léta jdou na filmu znát už svou atmosférou. Snímek jako takový nepatří mezi nervy drásající. Vypadá jen jako velice jednoduchá vyprávěnka k nenáročnému sledování, takříct obyčejného krimi případu, které mu ale schází hlavně plynulost vývoje děje. Na začátku sledujeme ony vraždy. Každá ta scéna mordu je doprovázená dobovou hudební baladou. Následují nějaké ty scénky policejního vyšetřování a nakonec zůstane už jenom unesená dívka a dění kolem ní. Ano, dohromady to moc nefunguje, ale snad to lze tentokrát tvůrcům odpustit. Gore efekty jsou povedené hlavně po výtvarné stránce. Není to jen tak halabala, jak to obvykle bývá. Jestli snímek vyděsí či znechutí záleží na stavu dané věci diváckého cítění. Mezi výjimečné filmy své doby se neřadí, ale na druhou stranu určitou náklonnost má. ()

John80

Vrazdiaci maniak žien prostredníctvom pracovného náradia (vercajku) ,vyšetrovanie vražd ,Slasher 70 rokov 3* ()

Knor

Hodně zvláštní film. První půlhodina je super.... nahatý holčiny, který vrah morduje nářadím umírají jak na běžícím páse a mordy jsou celkem krvavý. Pak následuje dlouhé kdo, proč, jak, kam kde a kecy kecy kecy a nakonec se to zvrhne ve slušný psycho. Nemůžu říct, že by to byla slabota a i když mě to celkem bavilo, nesedělo mi obsazení. Hrozně nesympatický herci a to všichni. A, že to hrálo spíš na vážnější notu mi v tomto případě taky moc nesedlo. ()

Pan.Antonin

Ve stejný rok jako Carpenterův Halloween, pokračování Čelistí, Romerův Úsvit mrtvých nebo remake Invaze zlodějů těl přišel na svět také tento horor, kde vystupuje vrah-opravář s nářadím jako vražednou zbraní. První část filmu se dost liší od té druhé, zatímco na začátku se dočkáme slasherovských vražd pomocí vrtačky apod., ve druhé části onen maniak unese dívku a drží ji doma. Žádná velká podívaná to ale nebyla, většinu času jsem se nudil a sledoval na hodinkách, kolik zbývá do konce. Pocitově mi přišlo, že film má tak dvě hodiny a půl. Proto dávám nízké hodnocení. ()