Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když třiadvacetiletá Rakel příliš pozdě po nepříliš romantickém vztahu na jednu noc zjistí, že je v šestém měsíci těhotenství, její svět se změní. Její přítel, který není otcem, je s tím, že čeká dítě, v pohodě. Ale Rakel není vůbec připravená být matkou. Vzhledem k tomu, že potrat již nepřichází v úvahu, adopce je jedinou odpovědí. V tu chvíli se objeví Ninjababy, animovaná postava, která trvá na tom, že Rakel udělá z každodenního života peklo. Vyleze z jejího zápisníku, skočí do jejího šálku s čajem a neustále jí připomíná, jaká je hrozná osoba. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (5)

Dumela 

všechny recenze uživatele

Jednoznačne to najlepšie čo som za posledný rok v kine videl. Napriek tomu že hlavná hrdinka činí jedno nepopulárne rozhodnutie za druhým, nedá sa jej nefandiť. Scenár úžasne graduje celých 100 minút a ani sekundu som sa nenudil. ()

winstonik 

všechny recenze uživatele

Rakel je opačný extrém materstva. Na jej nablýskanej strane sú instagramové matky, ktoré žijú v luxuse, navštevujú kurzy pre mladé mamičky, zdieľajú bio-eko-raw jedlá a každý pšuk svojho bábätka. Tam v strede je väčšina matiek: unavené, vystresované a šťastné. Naša Rakel je chudobná, s otcom svojho dieťaťa sa nestihla lepšie spoznať a do materstva sa jej vôbec nechce. Rakel je uveriteľná. Tomuto komornému a filmársky zručnému príbehu nechýba vôbec nič. ()

Reklama

blondboss 

všechny recenze uživatele

U Škandinávcov som asi viac zvyknutý na dramatické snímky s pochmúrnou atmosférou, preto som bol pomerne prekvapený takýmto snímkom, ktorý je v zásade bizarnou komédiou, ktorá si tak trochu robí srandu sama zo seba a z rodičovstva ako takého. Celkom príjemná atmosféra a aj pár momentov, na ktorých sa dá zabaviť, ale stále zostáva ten pocit, že Škandinávci sú majstri drámy. Takže za mňa len lepší nadpriemer, ale nič výnimočné. 65 % ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

"Blood and Suffering!" Křičí donedávna slušně rozjetá a život si užívající Rakel, dnes nastávající matka, tedy ze dne na den, jaksi zničehonic. Film o (ne)svobodné vůli maminek, žijí-li v demokratické a lidsky smýšlející společnosti, o (ne)přirozené touze zahrnující mateřství, o zodpovědnosti k vlastním činům, v tomto případě...zázrak stvoření. Také o dětech, které se prostě rodí...o lásce a hodných lidech, kterých je plný film o tom, že život je jeden velký zázrak. Skvěle sehrané i zrežírované, hudebně tedy přeslazené, podpořeno pubertálním humorem, ale celkové milé s krásným dramatickým závěrem. [Scandi 2022 - Filmový klub Citadela] ()

Galerie (22)

Související novinky

Byly uděleny 34. Evropské filmové ceny

Byly uděleny 34. Evropské filmové ceny

11.12.2021

Dnes byly v rámci svého 34. ročníku uděleny Evropské filmové ceny (EFA). Slavnostní večer se kvůli stále trvající pandemii covidu-19 opět odehrál bez přítomných diváků a celý ceremoniál proběhl v…

Reklama

Reklama