Susan Applegate má už dosť života v New Yorku a rozhodne sa vrátiť domov do Iowy. Keďže však nemá dosť peňazí na cestu, prezlečie sa za malé dievča, aby mohla dostať polovičný lístok.
Vo vlaku stretne majora Kirbyho, ktorý ju prichýli na pár dni vo svojej akadémii, kde získa veľkú pozornosť chlapcov a každý sa snaží ju dostať. (sid90)

lucascus

Překrásná Ginger Rogers v převlekové komedii s mírně úchylným scénářem, aneb film, který se stal inspirací pro českou "Uličinici" či film "Holka nebo kluk" (vlastně blbost, tyto film Zuzance předcházely, a nejsou ani z poloviny tak kvalitní). Co všechno je ochotna podstoupit mladá dáma, když nemá na zaplacení vlakové jízdenky (a to zatracené poloviční jízdné je tak levné...). ()

Hollohlaway

Přidal jsem hvězdičku kvůli Ginger ,přiznávám. Úžasně variabilní postava s krásným střídáním hlasů , a tradičně šílené Wilderovsky suché repliky v rytmu kvapíku. Zbytek je typická komedie s jednoduchou zápletkou a bláznivými postavičkami , roztomilá svojí starosvětskostí a naivitou. Jo počkat , právě proto na tyhle retro kousky koukám , bingo. ()

vitekpe

4+. Transformace (na toaletach vlakoveho nadrazi), kterou predvede Ginger Rogers, a diky ktere se zmeni na 12ti letou divku, je skutecne okouzlujici... Z tohoto pak cerpa cela tato romanticka komedie, ktera konci (samozrejme) happyendem. :-) Dalsi dulezitou krasavici v tomto snimku je pak Rita Johnson. P.S.: Jen upozornuji, ze GR ma jako datum narozeni uvedeno 1911, cili si asi dokazete lehce spocitat, kolik ji v tu dobu bylo. :-) ()

Babous

Ginger Rogers bez Freda Astaira a tanečních šatů příjemně překvapila. Navzdory nereálné zápletce (opravdu byste Ginger někdo věřil 12 let?) úsměvný odpočinkový film. ()

Scevola

Jedna z Wilderovych provotin, ktora naznacila majstrov potencial - originalne filmy, ktore sa neboja ist na hranu. Zaujimalo by ma ako bol tento film prijaty vo vtedajsej spolocnosti. 7/10 ()

ddf76

Ginger Rogers je vyborna (nechapu jak to mohla zahrat v 31) v teto uz zapomenute komedii od mistra Billyho Wildera. ()

Gastovski

V opravdové Wilderově prvotině je už jasně patrný rukopis jeho pozdějších majstrštyků. Ať už se jedná o rychlé hláškování či geniálně načasované gagy. Ginger Rogers, kterou jsem poprvé zaznamenal ve vynikající noirovce Varování před bouřkou,  zde hraje 12(!) letou holku, které to (skoro) všichní baští. I s vědomím určité naivity tohoto bodu se jedná a vtipnou a příjemnou komedii, kterou mě Wilder opět nezklamal. ()

t0ny

Do puntíku vymodelovaná, vtipná a milá komedie, která mi na tváři vykouzlila úsměv, který ne a ne zmizet :) Wilder měl očividně pro podobné koniny velký talent, dokázal si vtipně pohrát s jazykem a vytvořit chytlavý příběh v pro mě netypickém prostředí. Je umění vytvořit roli tak vysoký komediální potenciál, jak se Wilderovi povedlo se Susan Applegate. Nutno také podotknout, že o nějakých 8 let dříve neuměl anglicky ani slovo. Možná by si toto dílko zasloužilo rozvést svůj konec, který je sice jasný od začátku, ale myslím, že půlminuta je přece jen málo. ()

brumbrum

Pekne :-)! Film, ktory si mozete pozriet aj s deckami bez toho, ze ich posielate spat a hanbite sa, ze to pozerate. Romanticke, mile, neskodne, usmevne, dobre zahrane, vesela muzika, ziadne prusery, velmi predvidatelne a upokojujuce, ako prechadzka jarnym lesom pri veselej rieke :o) - viete, kam idete a to vas upokojuje. Zena sa prezlecie za dievca (oukej, nie moc vydarene, ale: no a co!) a cely film sa zblizuje s tipkom, az sa maju velmi radi - liek na nervy! 5* za milotu, dobrych hercov a dobry pocit po filme. ()

pollstro

První režijní počin Billyho Wildera v Hollywoodu, který se rozhodl natočit úspěšný mainstreamový komediální film, aby po zbytek své kariéry nebyl pouze kvalitním scénáristou, nýbrž jedním z největších filmových tvůrců všech dob. Jeho okouzlující evropská uhlazenost je nádherně vidět v každém jednotlivém charakteru postav a jejich dialogů. Půvabná komediální romance o přestrojení za mladou náctiletou dívku, z důvodu obtíží při cestě do rodného domova, po celou svoji dobu v žádném případě nikdy nespadá do trapných, primitivních či nehodících se momentů, a stále působí nádherně nekonfliktním, ale za to příjemným, lehkým a veselým filmovým pocitem plným přirozenosti v každém jediném vtipu, přičemž zároveň doprovází předválečné soužití žen po boku budoucích amerických vojáků. ()

tulen

Tak nevím - je to naivní romatika nebo je to spíš lehce úchylný ? G.R. se zřejmě při natáčení bavila a má nesporné kouzlo, ale na druhou stranu děj a film jako celek je spíš slabší, takže víc než 3 hodnotit nemůžu. ()

McGuffin

Pracovními neúspěchy zklamaná mladá dočasná newyorčanka se rozhodne vrátit vlakem domů, leč peněz na jízdenku má jen na poloviční, dětskou. Převlékne se tedy za dvanáctiletou dívku řečenou Su-Su a hle, je z toho Zuzanka v nesnázích, The Major and the Minor. Do vlaku ji sice pustí, ale před bdělými průvodčími musí prchat a úkryt nalezne v kupé mladého důstojníka. Ten její věkový trik neprohlédne a přiveze ji až ke své snoubence, která ovšem tak naivní není. Nastoupí oboustranný seznam Charlesem Brackettem a Billy Wilderem podle povídky Fanny Kilbourne nachystaných drobných intrik, na jejichž konci Su-Su svůj věk odhalí, snoubenec změní snoubenku, a je po nesnázích. P.S. To je zpráva o načervenalém černobílém příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()