Ghosts

• USA Michael Jackson's Ghosts

40minutový muzikál, ve kterém hraje Michael hned několik rolí sám. Využívá k tomu speciální make up a speciální efekty, mění hlas. Film Ghosts byl i kritiky přijat jako film, který mění zaběhnuté standardy ve filmové práci. Děj: Maestro žije v Normálním údolí a nikomu neubližuje. Nelíbí se ale místnímu starostovi, který ho chce s pomocí lidí z vesnice vyhnat. Nakonec se starosta a Maestro domluví, že kdo dřív uteče, odejde. Film vlastně satiricky ukazuje Michaelův život v posledních letech. Je plný duchů, strašidel a velmi zvláštních situací. (bublajsa)

Maxmilian

I když ho nemusím, tak ho přece znám. Zná ho každý, jenže zbožňuje ho jen někdo. Mezi ty se neřadím, to ani náhodou. Jenže teď, na těch pár chvil musím změnit názor. Bylo to něco úžasného. 4* jen z toho důvodu, že je to tak krátké. Snesl bych i dvakrát tolik. Geniální triky, o pohybu Jacksona ani nemluvím. Prostě jsem si to vychutnal a vždy se rád podívám znovu. ()

wendus92

Naprosto dokonalné. Skvělá hudba, skvělé taneční kreace, vtipné, úžasné masky a hlavně opět úžasný Jackson. ()

George.Camel

Lístek z premiérového uvedení tohoto filmu, která se u nás konal 25 června 1997, mám dodnes schovanou. Tehdy vycházelo nové album Michaela Jacksona - Bool on the dance floor a některé písničky tento film prezentoval. Vstupenky v Opavě rozdávalo dnes již neexistující rádio Attack. Pamatuji si ten horký slunečný den a jak jsem se na film těšil. Nezklamal. Efekty, ztvárnění, choreografie, masky, vůbec vše, co Michael Jackson vymyslel a dovedl zrealizovat, bylo ve své době na špičkové úrovni a jedinečné. Posouval hranice nejen videoklipů, ale i písní a vůbec použitého zvuku. Film je fantastický a nemá srovnání s jiným. Proto je obrovská škoda, že MJ již nic nového nenapíše, nevymyslí, nezazpívá ani nezatančí. Bohužel. ()

FREEWHEELER

Perfektý nápad na video v časoch karierného vrcholu MJ. Bohovský príbeh, parádne masky, skvelé efekty, super piesne s istotou dokonalých choreografií robia z Ghosts moj najobľúbenejší hudobný snímok. ()

Sintiroma

O něco slabší než Thriller ale i tak bezkonkurenční.Navíc velmi zábavné a děsivé.Opět skvělé a jedinečné nápady: duchové kteří tančí,tančící kostra,kdo koho vystraší ten zůstává prostě skvěle provedené...to může napadnout jen Michaela. ()

Veju007

Toto je klasika. Je to nádherné a působivé i po třinácti letech. A asi i zůstane navždy, protože Michael Jackson prostě změnil jak svět hudby, tak svět videoklipů a filmů! ()

Mangano

Genialita a talent naprosto bezkonkurenčního Michaela Jacksona snad nemají hranic. Speciální efekty tohoto krátkého filmu (jak Michael říkal svým videoklipům) můžou konkurovat těm filmovým dnes, extrémní choreografie tanečního titána, ve studiu Králem skvěle odvedený vokální výkon, brilantně složené taneční pecky, strašidelná atmosféra 90. let, že by se dala krájet, vizuál snad z jiného vesmíru, masky od Stana Winstona, Michael Jackson asi v pěti rolích a geniální podtext války Michaela s bulvárem a ignorantskou veřejností. Tak tohle je dámy a pánové mimořádné skoro třičtvrtěhodinové umělecké dílo a rukopis nesmrtelné vizionářské legendy Michaela Jacksona. Ať navždy žije Král!!! ()

jcall2bad

Hodně nápadité zpracování hned několika dobře poslouchatelných písní. A ta choreografie je dost možná to nejlepší, co jsem od Jacksona viděl. No a záběry z maskérny během titulků jsou k nezaplacení. ()

Mesmeric

Výborná hudba, efekty rozhodně neudělaly ostudu Michaelovu standartu z jeho pověstných klipů, jako třeba Thriller, rozhodně originální nápad provedení. Rád se vždy podívám znovu ()

polono

Úžasná podívaná. Michael byl úžasnej, jak tanec a zpěv, tak i herectví. Kolem 29:08 mi ukápla nějaká slzička, škoda, že už neni Michael mezi námi... :-( ()

Qer

Zde se naplno ukazuje Jacksonovo megalomanství a perfekcionismus, který dal vzniknout několika skvělým hudebním filmům a především na svou dobu revolučnímu a také příšerně drahému Ghosts. Lidé, kteří se přišli podívat na dům hrůzy a jeho majitele, aby zjistili, co se za tajuplnými zdmi vlastně skrývá + tančící příšery a kostlivci, to je právě to, co se mi vybaví, když se řekne Ghosts. ()

mullerad

Na tú dobu úžasné efekty, príbeh pod taktovkou Stephena Kinga. Maskéri sú čistý kúzelníci, Michael si tam zahral hneď niekoľko postáv. Tanečné predstavenie parádne, najviac sa mi páčil ten protivný dedko a kostra. Ako spoveď hviezdy je citeľná v celom príbehu, v súčastnej dobe sa to chápe úplne ináč. Kto má rád Michaela Jacksona, príde si na svoje. ()

agent001

Michael tomu hovoril krátky film, pretože nenávidel keď sa tomu hovorilo klip . Jednoducho perfektný nápad, perfektná pesnička. Trochu mi to pripomenulo krátky film od Michaela Thriller. ()

MarLid

Super příběh vyšperkovaný MJ tanečními a především pevěckými schopnostmi, úchvatné speciální triky, výborně zvolená hudba a vtipné i napínavé scény. Tleskám a dávám 5 hvězd! ()