Ghosts

• USA Michael Jackson's Ghosts

40minutový muzikál, ve kterém hraje Michael hned několik rolí sám. Využívá k tomu speciální make up a speciální efekty, mění hlas. Film Ghosts byl i kritiky přijat jako film, který mění zaběhnuté standardy ve filmové práci. Děj: Maestro žije v Normálním údolí a nikomu neubližuje. Nelíbí se ale místnímu starostovi, který ho chce s pomocí lidí z vesnice vyhnat. Nakonec se starosta a Maestro domluví, že kdo dřív uteče, odejde. Film vlastně satiricky ukazuje Michaelův život v posledních letech. Je plný duchů, strašidel a velmi zvláštních situací. (bublajsa)

jefff

Fantastický počin mistra Jacksona, který se zde předvedl v největší formě jaké kdy byl. To se ještě na něj dalo koukat:-) Triky dokonalé, masky úžasné a jako malej jsem se slušně bál. Paráda! ()

thorewi

Michaela Jacksona mám rád, ale muzikály obecně moc nemusím, takže 4 hvězdy je na mé poměry opravdu dobré hodnocení. ()

fastum

Skvělé masky, hudba, taneční kreace. Horrorový nádech dává tomuhle dílku skvělou atmosféru.Michael Jackson rulezzz!! ()

jasse

Ze všech těch extra dlouhých klipů, kterým Majkl zatvrzele říkal "krátké filmy", se mi Ghosts líbí nejvíc. Michael Jackson si k drtivé většině svých klipů vybíral spolupracovníky těch nejvyšších kvalit - prostě sobě rovné. K téhle práci přizval samotného Stana Winstona, který pracoval nejen na všech maskách, ale vzal do svých rukou taky režii. Jelikož Majkl většinou přinášel vlastní nápady a rád do všeho mluvil, existuje záběr z natáčení, kdy se na něj Stan Winston naoko zlobí se slovy: tak ksakru, kdo je tady šéf? Tvůrčí spolupráce takových dvou mistrů musela přinést přinejmenším zajímavý výsledek. Děj je sice prostinký, ale trochu z něj mrazí, když si člověk uvědomí, že vystihuje Majklovy pocity z přístupu společnosti ke své osobě...Hudba je ovšem úžasná, stejně jako pozoruhodné triky, a Majklův tanec působí v mnoha momentech skoro nadpozemsky. Že se Majkl při téhle práci bavil, svědčí fakt, že si sám zahrál 5 postav ...Sledovat bonusy, ve kterých je ukázáno, jak vše vznikalo, je stejně napínavé, jako filmík sám. Zajímavostí je, že Majkl zapojil do téhle práce snad všechny svoje tanečníky a choreografy, kteří s ním v té době pracovali na turné. Jo, ti měli ty svoje prachy teda tvrdě odpracované... ()

SkyCaptain

Trikově převratný film, ve kterém Michael hraje tajemného pána zámku ke kterému přijde pobouřený starosta spolu s mnoha lidmi, Michael se se starostou domluví že kdo se dřív začne bát a uteče ten prohraje, potom začne "strašení". Film obsahuje písně "2Bad", "Is it Scary" a "Ghost" spolu se skvělými tanečními čísly k nim a vtipnými narážkami. (v jedné chvíli se například Michaelovi rozpadne obličej) ()

Torgal

Napriek neoddiskutovateľným produkčným kvalitám nemôžem ísť s hodnotením vyššie. Samotné divadlo ktoré rozpúta MJ so svojimi tanečníkmi je výborné, ale tá banda očumujúcich blbcov mi pila krv. Ich reakcie boli totálne nevierohodné a neustále prestrihy na fascinované tváre tých deciek mi pili krv. 6/10 ()

smack

Na to že je to krátkometrážní, rozplýval sem se nad každou vteřinou. Hudba, kostými, maskování, efekty, jackson, tanec bomba...na youtube.com je plnohodnotná verze... ()

Jeanecek

Stejně jako u Thrilleru, jen trochu později a ještě dokonaleji: Luxusní atmosféra, luxusní hudba. Michael se vždy obklopal jen nejlepšími a nejschopnějšími ať už šlo o hudbu či o film... Třešnička na kdysi upečeném dortu jménem Thriller. 90% ()