Renomovaný a uznávaný exorcista se spojí s nováčkovským knězem na svém prvním tréninkovém dni. Když se kněz ponoří hlouběji do pekla na Zemi, tak hranice mezi dobrem a zlem se stírají a objevují se jejich vlastní démoni. (Flekoun58)

Flopik

Filmy spojené s exorcizmom mám veľmi rád, tento mi však vôbec nesadol. Postavy sympatické, nejaké tie mŕtvoly a pekný zvrat na konci, to je asi tak všetko. Po hororovej stránke veľká slabota, vymietanie odfláknuté a síce zvrat bol pekný, no jeho vyriešenie slabé tak isto ako celé finále. Masky démonov veľmi chýbali. Väčšinou týmto filmom prilepšujem, tuto ale nemôžem. Za mňa nie. ()

Bozvav

Nejsem zrovna fanda vymítacích filmů, ale musím říci, že tento má v sobě zajímavý příběh s dějovou linkou, která by si zasloužila režiséra, který by ji tak spolehlivě nepohřbil, herce, kteří by hráli a asi i lepšího scénáristu. Je to škoda, protože ze začátku se divákovi začal odvíjet zajímavý příběh souboje zla s vírou, která jako obvykle dostává na zadek. Bohužel jediný charismatický herec moc prostoru nedostal a náš mladý kněz zase moc hrát neumí, nebo dostal málo zaplaceno a jen tak si to tam odchodil. Chlapec dobrý. Také je škoda, že největší překvápko tvůrci odhalili předčasně a pointu zase nedotáhli dokonce, takže divák získává na konci marný pocit, proč to celé vlastně měl vidět. Navíc bubu akce se prakticky nekonala, neboť těch pár lekaček bylo tak předvídatelných, až to bolelo. Přitom atmosféra byla místy docela správně hořká a plná očekávání (zcela neproměněného). Za mne první půlka tak na 60% a druhá sotva na 30%, Celkem tedy dvě spíše zklamané hvězďule, tentokrát to opravdu vnímám jako velkou škodu. ()

BOURQUE

Napriek snahám, Bohužiaľ, sa jedná o nie príliš vydarený doplnok do sub-žánru (exorcist) hororu. Začiatok síce položil základy pre príbeh, ktorý by mal byť na slušnej úrovni (mentor a žiak v danom povolaní) a nechýba ani malý moment prekvapenia, ale vďaka príliš jednoduchým (a mnohokrát nelogickým, prípadne nedotiahnutým) riešeniam film nemá silu prekonať vlastnú tieň. Ako sa dostali hlavní aktéri filmu von z väznice? „Len tak jednoducho“ sa vyparil silný démon? Film nad vodou drží v obidvoch rolách sebaistý Guy Pearce. P.S.: Ani ten názov filmu nie je úplne v poriadku. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

gazogazo

Uff, dobrý potenciál zabitý stupidní režií a nulovým tempem. Vlastně ne, tempo je v pořádku, tak proč je to tak nudný? ()

helraiser

V daném subžánru rozhodně to lepší co se v poslední době urodilo, ale i tak se nejedná o žádnou vymítačskou bombu, ale spíše o průměr, ale rozhodně koukatelný a hlavně nenudící. ()

Daiker

Exorcismus je u mě co týče hororových témat úplně dole..... Film by možná měl šanci po roce 2000, teď je to spíš nuda..... Takové nezaživné, tuctové..... Možná kdyby tam byl nějaký rohatý monstr démon, tak to víc zapůsobí..... ()

Kingjiri

Mně teda tenhle koncept rádoby cool kněží, co v civilu brázděj americký ulice a vymítaj ďábly na potkání, fakt moc nesed. A když vezmu v úvahu hodně skromnou stopáž, tak jsem se až povážlivě často nudil. Guy Pearce, kterej byl pro mě vlastně hlavní lákadlo k projekci, byl ale vcelku fajn. Za to jeho parťák byl naprosto nezajímavej a nudnej, ostatně jako většina bijáku (s výjimkou pár zajímavějších momentů). Nemůžu dát víc než dvě hodně silný hvězdy za Pearce a sympatickou, byť nepříliš překvapivou, pointu. ()

B3n

V subžánri exorcizmus sa asi ťažko dá vymyslieť niečo prevratného a dá sa povedať, že od prvotného a najznámejšieho filmu Exorcista upadá. Fanúšikovia nech si to pozrú, nefanúšikovia majú na výber veľa iných filmov. Keď ma nejaká téma nezaujíma, tak to predsa nepozerám. Treba si pri tomto žánri uvedomiť, akú úzku uličku majú tvorcovia pri vymýšľaní nových príbehov. Keby sme natáčali podobne žánrovo úzkoprofilovú tému, napr. príbehy o automobilových pretekoch, tak vymyslíme tridsať zápletiek, ale tridsiatu prvú už nie. Začneme sa opakovať. A toto sa deje aj pri filmoch o exorcizme. The Seventh Day je jednohubka s poslabším tempom, so snahou o nejakú atmosféru, s výborným Guy Pearceom v hlavnej úlohe a dobrou kamerou, Ale je to málo dynamické, dokopy to nefunguje, keby sa film skrátil o dvadsať minút, len by mu to prospelo. Skôr by sa mi to hodilo ako jedna epizóda do Supernatural ()

Emperor1

Slibný potenciál, začátek mě docela navnadil a pak, zhruba od půlky filmu, kdy jsem pochopil, která bije, jsem už jen sledoval, jak to jde celé do háje. A ten závěr to poslal úplně do prdele. Tvůrci se měli vykašlat na snahu uchopit žánr trochu jinak a raději odvést pořádnou a poctivou práci, o originalitu se už postaral Den Páně. ()

brasek odpad!

Príbeh je pútavý v priamej úmere aké sú herecké výkony a okrem Guy Pearceho sú biedne. Dej však sa stane rýchlo šeredným a od momentu keď Charlie vyvraždí strážnikov je to už iba fraška. Koniec je nevýrazný a trápny. ()

LadyRainier

Proč? Proč se musí točit takovéto srágory. Vcelku dobré obsazení, ale to je tak všechno. Napínavé ani trochu, spíš smát se mi chtělo. Někdo psal, co tam dělal Pearce, ale co tam, do psí řitě, dělal Lang😂? ()

Accuphose odpad!

Film o čistotě, pokoře a úctě, ve kterém se místo těchto atributů preferuje pozérství a duchovní snažící se hláškovat. Ne, není to propaganda. Je to jen Training day pro křesťany. Vaše excelence je totiž tajný raper a chce se vzepřít staletí předáváným tradicím vznešeného chování. To abychom si ujasnili, na co se to budeme více než hodinu dívat. Tedy pokud vydržíte fakt, že všechny postavy ve filmu jsou neuvěřitelné a opravdu špatně zahrané. Málokdy píšu komentář po 10 minutách filmu, ale tady si prostě nemůžu pomoci. Nicméně potom se tu začne vynořovat přes brutální neohrabanost pokus o posun celého žánru. Ono totiž není úplně lehké přijít s něčím novým, pokud má vymýtání v hororech historii v řádu několika dekád. Bohužel ten pokus je dost plochej, fajnový bezďáci, děti hrající si v herně, místo domova u Playstationů... ale máme tu youtubering. No problém nastává v tom, že s postupující stopáží jde scénář pomalu do sraček a je vidět, že snaha celé to slepit, funguje spíš opačně. V momentě, kdy má film gradovat, se v mém případě dostavila nuda. Vlastně to s ničím novým nepřišlo a ačkoliv film obsahuje dobré scény a párkrát jsem se lekl, obávám se, aby další tvorba nenásledovala Korejskou dráhu. Normálně by to možná bylo i na dvě hvězdy, ale nakonec tomu dám odpad. Představte si, že máte rádi zelňačku. Občas si nějakou uvaříte, občas nějakou koupíte a víte jak má chutnat. Občas Vám někdo naservíruje to nejlepší, co jste jedli a pamatujete si tu chuť, se kterou vše ostatní budete porovnávat. No někdo si řekne, že chce bejt nejlepší a půjde na to jinak, udělá průměrnou zelňačku, smíchá to s průměrnou gulášovkou, dá k tomu kupovanej vývar a nakonec tam dá uleželý koňský maso. Ochutnáte a nevíte, co si myslet... než se ale nadějete, všechno z Vás jednou nebo druhou stranou vyjede urgentně ven. ()

Slack

No sú aj lepšie vymetačské počiny. A aj keď som ateista, dokážem si ich užiť bez toho aby ma celý čas nadrapovalo od smiechu. Slabé dve hviezdy za Guya a zopár pekných nápadov. ()

Chicharron

Guy Pearce je v podstatě zárukou mizerného filmu a ne jinak to bylo i v tomto příípadě. Film ozvláštňuje Mexičan Vadhir Derbez, jinak je vše ostatní v průměr. ()