Ben, Frank a Paul byli přátelé na život a na smrt. Když na konci šedesátých let utíkali před mafií z Hongkongu, aby se vrhli do víru černého obchodu ve válkou zničeném Vietnamu, netušili, že jejich přátelství bude vystaveno té nejtěžší zkoušce. Gangsterské války saigonských klanů, zajetí Vietkongem - to vše rozežralo jejich přátelství jako koncentrovaná kyselina. A tak všechno skončilo jako tisíckrát předtím i potom. Kulkou v hlavě. (oficiální text distributora)

JimiH

Miluju asijské filmy a tenhle se opravdu povedl. Nemá hluchá místa, i když je poměrně dlouhý a hlavně má velmi nosný a gradující příběh (ve kterém John Woo ukáže, jak mu jdou výbuchy ;-). Ale hlavně je to o emocích, přátelství a životních hodnotách a válce. ()

Jerryy

To co bylo před točením na papíře , hodnotím za 5 hvězd . Ale co ty číňani dokážou s kamerou v ruce sprasit to svět neviděl. Škoda nooooo . ()

crackonosh

Proboha, nenechte se vysmát! John Woo není nic více než přeceňovaný kýčař a Kulka v hlavě nestojí opravdu za nic. Pitoreskní postavy, amatérská kamera a režie ukazují spíše na dekadentní film zapáleného amatéra, než na něco, co se lživě nazývá kultem. Zpomalené scény jsou rádobyefektní, ale vyznívají jen a pouze komicky. Kdy konečně lidé přestanou kvalitu hodnotit podle jména tvůrce? Jednoznačně nebrat! ()

joho

S menšími obavami som sa dal do pozerania. Predsa len,na ázijskú produkciu z 90-tich rokov mám ťažké srdce,nakoľko s tej doby si sfilmovanú pamätám iba tematiku bojových umení. Všetky predsudky som zahodil za hlavu a vyplatilo sa. Osudy troch kamarátov,ktorý spolu držia v dobrom aj v zlom,navzájom sa podporujú a zachraňujú až do chvíle,kým do hry neprídu peniaze. Čo všetko je človek schopný pre bohatstvo obetovať:zdravý rozum? Život? Priateľov? ()

Joski

John Woo definoval "Hong Kongsky akčný krvák" ako psychologický spleen. Neopakovateľná atmosféra tohto žánru a celá plejáda skvelých hercov ako Tony Leung Chiu Wai, Jacky Cheung, Yun-Fat Chow... sa dokázála za posledných 20rokov vypracovať na celosvetovú kinematografickú špičku. Až teraz dokážem pochopiť kvality hong kongského filmu a ešte viac vychutnať Kar Waiove artové lahôdky Chungking express či 2046 obohatené o nový generačný pohľad. 80% ()

Lumberjack

Smutný příběh o partě velkých kamarádů, kteří se dostávají z jednoho maléru do druhého a nakonec je nenávratně rozdělí touha jednoho z nich po mamonu... Původně jsem chtěl dát 2*, ale tento film přeci jen má něco do sebe, takže lepší 3*... ()

netWoor

hovadina o třech (chvílema čtyřech) nesmrtelných hrdinech (zajímavé, jak se jim kulky vyhýbají), kteří ve filmu buď brečí nebo střílí a kteří se nakonec pozabíjí navzájem. Ani nevím, jestli mě více iritovalo dementní chování všech postav, otřesné herecké výkony či neskutečně hloupé střílecí scény. Nad čím ale skutečně kroutím hlavou je zdejší hodnocení tohoto snímku. Až mám strach, jestli jsem se náhodou nedíval na něco jinýho.... ()

mvukotic

Keď borec vypije na šupu liter nejakého chlastu a potom sa zúčastní prestrelky akoby nič, idú všetky možné kvality filmu do kanála. A veľa ich teda podľa mňa nebolo. Slabota. ()

junxi91

Další akční hong-kongská jízda mistra Johna Woo, ve které dojde k důkladnému otestování přátelství tří mladých hochů, kterým je Hong Kong po nepříjemném incidentu malý a chtějí si vydělávat peníze pašeráctvím ve válkou zmítaném Vietnamu. Je rok 1967 a Ben, Paul a Frank jsou přátelé z dětství a členové gangu. Frank si vezme půjčku, aby mohl zaplatit svatbu Benovi a jeho přítelkyni Jane, ale přepadne jej boss Ringo z jiného gangu, dojde k bitce, a nakonec se Frank neudrží a Ringa zabije. Mladíci se rozhodnou utéct z Hong Kongu před policií do Vietnamu, kde si mohou přivydělat jako pašeráci. Ve Vietnamu se dají dohromady s gangsterem Leongem, a v Saigonu mají problém s jihovietnamskými vojáky, protože se připletou k bombovému atentátu. Dále je zde jistý Luke, nájemný vrah pracující pro Leonga, který chce utéct z Vietnamu se zpěvačkou Sally, dojde k přestřelce v nočním klubu a Paulovi se povede ukradnout z kanceláře bednu zlata s nápisem U.S. Army. Další den se nepovede uniknout na lodi, Sally umírá a Paul se nakazí zlatou horečkou, která zničí jejich přátelství. Přesto se pro něj ostatní vrátí poté, co se snaží z řeky vytáhnout bednu se zlatem. Hochy pak čeká kruté věznění v koncentračním táboře, vedeném Vietcongem, kde musí střílet ostatní vězně a přiznat se ke spolupráci se CIA. Naštěstí je zachrání skupina Američanů vedená Lukem, ale Frank je zraněn, křičí, a tak jej musí Paul umlčet, protože kolem se potulují vojáci Vietcongu. Zde už jsou jasně patrné trhliny v jejich přátelství, které se budou nadále jen prohlubovat. Násilí a brutalita jsou v tomto filmu všudypřítomné, kulek v hlavě je nespočítaně. Osudovou pro přátelství těchto tří mladíků se však stane právě ta kulka, kterou vpálí Paul Frankovi do hlavy, protože ta mu v hlavě zůstane a on se stane závislým na heroinu. Tato akční smršť je přerušována vážnými rozhovory mezi přáteli, doprovázenými krásnou melancholickou hudbou, která mi byla tak trochu povědomá. ()

Tak tohle jsem od Wooa nečekal. Je to úplně něco jiného, než na co jsem od něj zvyklý. Dávám zasloužený 4 hvězdičky. ()

hiczech

Mohl to být skvělý film. Mohl to být i silný příběh. Ale tenhle způsob provedení mi nesedí. Právě jsem se dodíval na více jak dvouhodinovou "hong-kongskou mlátičku" z níž by se daly udělat alespoň 2 velice kvalitní filmy. Bohužel se scénárista pokusil dostat oba filmy do zhruba 130ti minut. A to se muselo někde nepříznivě projevit. Je to vidět kromě první půlhodinky na celém zbytku snímku. Spěch, ba přímo kalup, dějový úprk. Nemohu dát víc. ()

KdG

Sice pomalejší rozjezd ale pak mě film úplně pohltil. Fakt špičková podívaná až do samého konce. ()

vince

Týždeň pred týmto filmom som videl killera a musím povedať že pre mňa osobne snímka guľka v hlave bola o triedu lepšia. Naozaj zaujímavý film o tom ako dokáže vojna a sila zlata zničiť priateľstvo na ruby. ()

flu

Začátek vynikající (zhruba tak po scénu, ve které Woo složil hold veleslavné pulitzerovské fotce od Eddieho Adamse), ale postupně jsem se čím dál víc nudil a ke konci už jsem trpěl jako Jacky Cheung s kulkou v hlavě. Vypjaté drama? Bohatý děj? Silné emoce? Srovnání s "Lovcem jelenů"? Cože?!? ()

LukeSharp

John Woo umí z hektolitrů krve natočit film o přátelství a lásce na pozadí brutální akce.To dokáže málokdo možná nikdo.Vynikajících 90% ()

LuNaj

Poměrně kvalitní akční snímek, který rozebírá vztah tří kamarádů pod taktovkou Johna Woo. Kolikrát jsem si připadal, jakoby Woo "opisoval" od Remarqua:-)) Mělo to náboj, šťávu a díky emocím, které ve mně film vzbuzoval v samotném závěru dám bez problémů 4*. ()