Letoun ruských aerolinek je poslán do malého městečka, kde dochází k velkému zemětřesení. Ovšem obrovská exploze rafinerie donutí letadlo opět vzlétnout, jelikož na letišti již nikdo není v bezpečí. Tento náhlý start však nezůstane bez následků - trup letadla je poškozen a posádka se tak ocitá ve smrtelném nebezpečí. (Chupacabre)

subic

První a asi jediný katastrofický a docela i akční film, co kdy udělali v SSSR. Neohrožená posádka ve složení Andrej, Igor a Valentin ještě neohroženějšího stroje Tupolev TU-154 aneb kdo stihne nasednout do letadla a nezmrznout za letu, ten vyhraje a doletí až do Moskvy. A přestože letadlo zrovna nebrzdí a ještě mu při přistání upadne i zadní část s motory, tak to všechno dobře dopadne. Soudruzi dost šetřili, to bylo dost vidět na vzletu letadla z městečka Bidri, kde to bouchalo jak na Silvestra a modýlek se stihne vznést i s plameny šlehajícími u zadku. Jinak filmu jistě nechybí napětí, bráno z dobového hlediska, nejnapínavější scénou bylo jistě spravování letadla za letu, protože to může zvládnout jedině velký sovětský člověk. ()

MutantMarana

Naprosto neskutecna fenomenalni posledni tretina. To nemohli myslet vazne ani v ty dobe. Legendarni scena s opravou trupu a smerovky a letu, to bude mit clovek pred ocima do konce zivota. ()

route60

Velmi povedený katastrofák na který dnešní novější filmy nesahájí ani po kotníky no triky jsou už horší ale na tehdejší dobu velmi dobré úrovně, jako dítě jsem tehdy dostal model Tu 154 a měl jsem radost jako blázen, škoda že češti disributoři vydávají jednu hovadinu za druhou ale na tento film a mnoho jiných zapomínají. ()

Lillyilly

Viděla jsem to několikrát asi v 6 - 7 letech no a Váňuška když se vrátil z opravy pláště a chtěly z něj sundat obvazy, tak je měl trochu přimrzlý do kůže. To vidim jako dnes. A pak když přistávali tak nevěděli co bude jestli to přežijou tak byli všichni připásaní a schovaní v dekách a nějáký děcko si vzadu hrálo a jeho matka řvala jsk hysterka kde je to děcko. A na konci v parku dostal ten pilot infarkt ale přežil to a byl tam sníh. Na tu dobu dobrý a klidně bych to zkoukla i dnes. ()

valmet

Čtyři hvězdy z velký nostalgie. :D Už navždy budu mít před očima opravu pláště letadla za letu a omrzliny, které při ní chrabrý bohatýr utrpěl. A to jsem to viděl jako úplně malý dítě. ()

rebel2009

Dávám 4 hvězdičky za scénu , kdy stachanovec jde s kladivem opravit plášť letadla za letu....jooo, to byly časy, Rambo, Bond, kam se hrabou na ruského mužika.....další z kultovních filmů oné doby např. Sexmise, ale rád bych se na něj z recese podíval..... ()

MBob

Prvni polovina je nadprumerne mezilidske drama, druha je pokusem o katastroficky film, byt se slabsim a naivnim vysledkem. ()

BigJohn02

Viděl jsem to před mnoha lety, ale dodnes si vybavuji scénu, ve které sovětský geroj vylezl na vocas letadla a zběsile do něj bušil kladivem, ale bohužel to proporčně moc nesedělo (ten geroj byl ve srovnání s letadlem nějak moc velkej, ale znáte to: sovětskěj trpaslík je přece největší trpaslík na světě). Jinak to nebylo tak zlý, ale bohužel dlooouhý. ()

TylerD.

Pardon ale já se musím ještě teď smát (ne ve zlém) tomu obrovskému kontrastu :D Hodinu se koukáte na několik vztahových dramat, manželství, milostné úhelníky, otěhotnění dcery, rozvod a po hodině najednou střih a jste uprostřed Mordoru, všude plameny, výbuchy, řev, laviny, hořící moře, všude je to rudý. Já si říkal, co to sakra je? To je nějakej jinej film? Jako by vyhodili režisérku a místo ní přišel dekadentní hororotvůrce a udělal ze vztahového dramatu akční trhák uprostřed plamenů, plný krve, umírajících lidí, sesuvů hor a trháním Země :D I na tu první část se dalo koukat i když nejsem zrovna příznivcem 45 let starých milostných dramat. Výborně se tím vykreslily postavy, spíš až moc dobře pro tu druhou část, která i když byla stejně dlouhá, utekla mnohem rychleji. ()