foto

Marek Brodský

  • nar. 19.5.1959 (61 let)
    Praha, Československo

Biografie

Výtvarník, animátor, hudebník, publicista a herec Marek Brodský je syn Vlastimila Brodského a nevlastní bratr Terezy Brodské. Absolvoval SUPŠ a na FAMU krátce studoval animovanou tvorbu. Od roku 1982 spolupracoval na krátkých animovaných filmech jako výtvarník a animátor. V 90. letech se věnoval především publicistice (Audio video revue) a výtvarné práci (animované reklamy a grafika). Je zakládajícím členem kapely Nahoru po schodišti dolů band.

Jeho první hereckou rolí bylo DNESKA PŘIŠEL NOVÝ KLUK. Do povědomí diváků se zapsal především filmy ROZPUŠTĚNÝ A VYPUŠTĚNÝ, MLADÍ MUŽI POZNÁVAJÍ SVĚT a seriálem KŘEČEK V NOČNÍ KOŠILI.

Hereckou kariéru ukončil ve druhé polovině 90. let. Poslední filmovou roli si zahrál v Zelenkově mystifikaci MŇÁGA - HAPPY END z roku 1996. V současné době se věnuje hlavně malování a grafice (filmové plakáty, obaly cédéček). Část Brodského díla je ovlivněna jeho muzikantskou minulostí. Byl ostatně autorem výtvarných návrhů obalů všech desek skupiny Nahoru po schodišti dolů band.

Jan "swiss" Tomíček

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Host

TV pořady

2013 Televizní legendy (TV pořad)
2010 Komici na jedničku (TV pořad)
2000 Krásný ztráty (TV pořad)
1999 Věšák (TV pořad)
1988 Veselé příhody z natáčení (TV pořad)