Pavla Dostálová se narodila v Přerově, ale pochází z Olomouce, kde prožila své dětství a získala také své první herecké zkušenosti. Během studia na Střední pedagogické škole v Přerově účinkovala v ochotnickém a později poloprofesionálním souboru (např. olomoucké divadlo Tramtárie).
Další herecké kroky ji v rámci vysokoškolského studia zavedly do Prahy na DAMU, kde úspěšně absolvovala rolí Kačenky v inscenaci „Hosté“ v režii Štěpána Pácla obor činoherní herectví. Pustila se rovněž do studia činoherní režie-dramaturgie. Během něj hostovala ve Švandově divadle a v Divadle na Vinohradech, kde působila také jako asistentka režie. V té době se stala stálým hostem Divadla Na cucky v Olomouci a v roce 2014 získala stálé angažmá v ostravské Komorní scéně Aréna. Studium režie díky tomu nedokončila. V roce 2018 se stala historicky první držitelkou zbrusu nové Ceny Jantar v kategorii Herečka roku za roli Sestry v inscenaci „Smíření“. Navzdory tomu stálé angažmá opouští (2019) a vrací se do Prahy na tzv. „volnou nohu“.
Filmoví diváci mohli Pavlu Dostálovou poprvé zaznamenat v miniroličce v pohádce Modrý Mauritius (2004), kde se mihla společně se svým otcem, dramaturgem, textařem, scenáristou, politikem a někdejším ministrem kultury, Pavlem Dostálem. Vedlejší i hlavní role ztvárnila ve studentských filmech, např. ústřední postava v historickém dramatu Na konci září (2015), jehož tématem je mobilizace v roce 1938. Vidět jsme ji mohli i hudebních klipech, či televizních reklamách. První větší roli na televizní obrazovce Pavla Dostálová získala v komediálním seriálu z hokejového prostředí Lajna (2017) režiséra Vladimíra Skórky a scenáristy Petra Kolečka, následována rolí v seriálu Hasičárna Telecí (2018). Další větší filmové role se Pavla Dostálová dočkala v historické baladě Pláč svatého Šebestiána (2019).
Mimo kamery a divadelní prkna se Pavla Dostálová věnovala produkci, spolupracovala s Kazmovou nadací ONEMANSHOW Foundation a objížděla česká města s cyklem scénického čtení „LiStOVáNí“.
Petr "NotimeCZ" Nečas