foto

Sean Patrick Thomas

  • nar. 17.12.1970 (46 let)
    Washington, District of Columbia, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se 17. Prosince 1970 v hlavním městě USA Washingtonu. Oba jeho rodiče pracovali pro DuPont, otec jako inženýr, matka byla finanční analytička. Oba pocházejí z Guyany. Vystudoval Brandywine High School ve Wilmingtonu, Delaware. Původně se chtěl stát právníkem, a proto studoval na University of Virginia. Pak ale konkurz na roli v Zatmění slunce změnil jeho cíl. Nakonec vystudoval obor drama na New Yorské Univerzitě. Podařilo se mu to v roce 1996.

22. dubna 2006 si vzal za ženu Aoniku Laurent. Původně plánovali svatbu na podzim 2005 v New Orleans, ale vše překazil hurikán Katrina. 16. Května 2008 se stal poprvé otcem, když mu žena porodila dceru Lola Jolie. V létě 2010 očekávali narození jejich druhého dítěte. Tentokrát se jim narodil syn Luc Laurent.

Malé role dostal ve filmech ODVAHA POD PALBOU nebo SPIKNUTÍ. První role, kterou se dostal do povědomí českých diváků byla bezpochyby ta z VELMI NEBEZPEČNÝCH ZNÁMOSTÍ, kde si zahrál učitele Selmy Blair. Tuto pozici posílil svou první hlavní rolí ve filmu NEŽÁDEJ SVŮJ POSLEDNÍ TANEC, kde mu společnost dělala Julia Stiles.

Poté se prosadil v seriálu POLICEJNÍ OKRSEK. V roce 2002 se objevil hned ve dvou filmech HOLIČSTVÍ a v pokračování kultovního filmu HALLOWEEN: ZMRTVÝCHVSTÁNÍ. O dva roky později si zahrál v pokračování komedie HOLIČSTVÍ. V roce 2006 si zahrál malou roličku ve filmu FONTÁNA. Jeho zatím poslední role byla v thrilleru THE BURROWERS, a také v seriálu ANATOMIE LŽI.

Pavel "Pajky3" Lepič

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace