Reklama

Reklama

Biografie (1)

Claude Zidi, dnes již legendární francouzský režisér a scénárista hlavně bláznivých komedií sedmdesátých let. Nejdříve studoval kameru na škole Louise Lumèria v Paříži. Hned po absolutoriu pokračoval v této profesi a postupně se vypracoval až na asistenta režie.Svůj první film natočil až v roce 1971 a jednalo se hned o divácky úspěšný film BAŽANTI s kapelou Les Charlots, s níž následovala plejáda dalších filmů jako BLÁZNI ZE STADIÓNU, VELKÝ BAZAR nebo BAŽANTI JDOU… (více)

Zajímavosti (4)

Zvíře (1977)

  • Nějakou dobu zamýšlel Claude Zidi malý šprým navíc. A to angažovat dvojníka Jeana-Paula Belmonda (Mike Gaucher / Bruno Ferrari), který by se ve filmu objevil v jedné malé sekvenci. Pár týdnů před natáčením byla v tisku zveřejněna výzva. Zidi ale nakonec musel od nápadu upustit kvůli nedostatečné podobnosti dvojníků. (Pierre)

Zvíře (1977)

  • Režisér Claude Zidi později litoval volby Raquel Welch pro hlavní ženskou postavu. Na spolupráci s ní si ostatně stěžoval i sám Jean-Paul Belmondo (Mike Gaucher / Bruno Ferrari). Raquel Welch (Jane Gardner) podle vzpomínek zúčastněných trávila neúměrné množství času v maskérně a zdržovala průběh natáčení. (argenson)

Galerie (6)

Reklama

Scenárista

Režisér

Producent

Filmy
1984

Prohnilí

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(299)

Reklama

Reklama