Reklama

Reklama

Jan Saudek

Jan Saudek

nar. 13.05.1935 (88 let)
Praha, Československo

Biografie (2)

Český světově uznávaný fotograf Jan Saudek se narodil 13. května 1935 v Praze. V tento den se bankovnímu úředníkovi Gustavovi a jeho ženě v Praze narodila dvojčata Jan a Karel. Roku 1939 začíná v Evropě druhá světová válka, kdy jako malé děti byli bratři svědky německé okupace hlavního města. Na konci druhé světové války se kvůli svému polovičnímu židovskému původu dostali i s bratrem Karlem do koncentračního tábora ve Slezsku pro tzv. míšence. Otec Gustav, který… (více)

Zajímavosti (13)

  • Saudkova tvorba je inspirována pracemi Julie Margaret Cameronové. (ČSFD)

Fotograf (2015)

  • „Já jsem Jana Saudka nijak podrobně nestudoval, nepouštěl jsem si dokumenty s ním, ale samozřejmě jsem o scénáři a postavě jsem hodně přemýšlel. Přesto mi to první natáčecí den moc nešlo,“ řekl Karel Roden. (SONY_)

Fotograf (2015)

  • „Když mi Irena roli nabídla, řekla mi, že je jen volně inspirovaná panem Saudkem a že si tu postavu můžeme přizpůsobit oproti scénáři podle sebe. Když jsem si scénář přečetl, pochopil jsem, že ten příběh je přes všechnu autorskou licenci hodně o Janu Saudkovi. Měl jsem představu, že by to mohlo být ještě kontroverznější. Nechtěl jsem hrát „rozšafnýho“ Saudka, který jen baví společnost, a ukázat, že si možná za mnoho věcí, které se mu dějí, i ve vztahu k ženám, může sám. Chtěl jsem, aby se diváci smáli tomu, jak je zábavnej, ale zároveň aby je mrazilo. A Irena byla v té diskusi o pojetí postavy nesmírně vstřícná a otevřená,“ uvedl Karel Roden. (SONY_)

Galerie (60)

Reklama

Scenárista

Filmy
2015

Fotograf

Herec

Host

Reklama

Reklama