Reklama

Reklama

Vladimír Železný

Vladimír Železný

nar. 03.03.1945 (78 let)
Samara, Rusko, Sovětský svaz

Biografie (1)

Vladimír Železný se narodil 3.3.1945 ve městě Samara v Rusku. Je podruhé ženatý. Od roku 1968 pracuje jako redaktor v televizi, zároveň vašak pracuje jako redaktor v zahraničí v Londýně. Po návratu je donucen odejít z televize. Nadále pracuje jako novinář a pro televizi píše scénáře např. k seriálu Okna vesmíru dokořan, kde vystupuje pod přezdívkou Vladimír Silný. Po roce 1989 se stává tiskovým mluvčím Občanského fóra. Poté se stává tiskovým mluvčím Vlády ČR a… (více)

Zajímavosti (7)

Zdivočelá země (1997)

  • V době vysílání první řady seriálu ještě nebylo prováděno měření pomocí peoplemetrů, ale tak zvanou "deníčkovou metodou". Z té pak jednou vyplynulo, že Zdivočelá země má vyšší sledovanost než souběžně na Nově vysílaný Dallas. To u některých fanoušků tohoto amerického seriálu vyvolalo až hysterické reakce a tehdejší ředitel Novy Vladimír Železný tomuto problému věnoval nemalý čas ve svém pořadu Volejte řediteli. (Lkprak)

Tabu (1994)

  • „Tabu jsem vymyslel, i když televizní formát nikdy není dílem jednoho člověka, spoustu nápadů tam vnesl i tehdejší šéfredaktor publicistiky Radek Bajgar. Vzniklo to tak, že se vysílal pořad Uzel (od r. 1994), který se měl rušit. Vladimír Železný řekl, že máme čtyři dny na to, abychom přišli s úplně novým pořadem, jinak všichni, kteří Uzel děláme, končíme. Za dva dny pak vzniklo Tabu“ řekl k pořadu Roman Šmucler. [Zdroj: Extra.cz] (Duoscop)

Galerie (8)

Reklama

Host

Herec

Seriály
2022

Devadesátky - a.z.

 

Sudy - a.z. (E05)

 

Kleopatra - a.z. (E03)

 

Král diskoték - a.z. (E02)

Dokumentární
2006

13. komnata (seriál)

 

13. komnata Mirky Čejkové (S01E07)

2004

Bezesné noci

2001

Chaos (TV film)

 

Lesk a bída země České (TV film) - a.z.

1999

Karel Gott - Hvězda první velikosti (koncert)

Scenárista

Dokumentární
1979

Vesmír opačným smerom (seriál)

Pořady
1981

Okna vesmíru dokořán

Ovládací panel

Reklama

Reklama