Reklama

Reklama

Ivan Urbánek

Ivan Urbánek

nar. 09.07.1957 (66 let)
Tábor, Československo

Zajímavosti (3)

  • Herec, autor, muzikant a speciální pedagog. Kromě práce pro film, televizi a reklamu se zaměřuje především na tvorbu pořadů pro děti a mládež. Jeho rodiče hráli amatérské divadlo. Vystudoval speciální pedagogiku na Univerzitě Karlově v Praze. Prošel divadlem v Šumperku, Horáckým divadlem v Jihlavě, Divadlem Na Provázku a brněnským HaDivadlem. (sator)

Místo zločinu Plzeň - Smrt na biofarmě (2015)

  • Šlechtic (Ivan Urbánek) se jmenuje Rohan. Rohanové jsou bretaňský, respektive francouzský šlechtický rod, jehož jméno je odvozeno od Rohanu v Morbihanu. Jméno rodu nese dodnes v Praze třeba Rohanský ostrov či Rohanské nábřeží. Pánové Petr Hapka a Michal Horáček složili píseň „Jako kníže Rohan“. Jako inspirace posloužil Horáčkovi Kamil Rohan (1900–1982), jenž byl lidumil a mecenáš, který žil na zámku Sychrov. (sator)

Místo zločinu Plzeň - Smrt na biofarmě (2015)

  • Rohan (Ivan Urbánek) bydlí na filmovém zámku, který je ve skutečnosti Mrázkova Vila na adrese Lichoceves 28, poblíž Roztok. Vilu postavil v roce 1936 místní velkostatkář Josef Mrázek. Rodina si ji ale bohužel dlouho neužila. Týkala se jich už první vlna znárodnění podniků hospodařících na více než padesáti hektarech. Ve vile poté sídlil místní státní statek a od 90. let chátrala. V roce 2017 se ale dočkala nového majitele a prošla kompletní rekonstrukcí. (sator)

Galerie (15)

Reklama

Herec

Reklama

Reklama