Reklama

Reklama

Todd Phillips

Todd Phillips

nar. 20.12.1970 (50 let)
Brooklyn, New York City, New York, USA

Biografie (1)

Tento 183cm vysoký režisér, producent a scénarista se narodil v Brooklynu 20.12. 1970 jako Todd Bunzl. Jeho filmařská kariéra začala již na New York University, kde ještě počas svého studia natočil dokument HATED (1994), pojednávající o frontmanovi jedné undergroundové skupiny. Snímek nezůstal bez povšimnutí - dostal se do kin a festivalu v New Orleans si odnesl cenu pro nejlepší dokumentární film. Todd pokračoval ve své dokumentární práci a výsledkem bylo natočení… (více)

Videa (2)

Z natáčení  - Todd Phillips, Bradley Cooper, Jonah Hill, Guy Lawson, Miles Teller

Zajímavosti (23)

Joker (2019)

  • Ve filmu není nikdy řečeno, kde a kdy se odehrává, podle režiséra Todda Philipse jde o alternativní verzi New Yorku v roce 1981. (TaNya_)

Joker (2019)

  • Dle Todda Phillipse, scenáristy a režiséra filmu, se celý děj odehrává v hlavě Arthura Flecka (Joaquin Phoenix), který je držen v psychiatrickém ústavu. Nejedná se tedy přímo o Jokera a jeho zrod, jako spíše o jeho osobní pohled na tuto postavu. To dává smysl, protože původně chtěl natočit film o společnosti, ale skrze slavnou postavu lépe protlačil projekt ke schválení. (Seniad)

Galerie (24)

Reklama

Režisér

Producent

Scenárista

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(402)

Reklama

Reklama