Reklama

Reklama

Dan Přibáň

Dan Přibáň

nar. 07.01.1976 (45 let)
Praha, Československo

Biografie (2)

Dan Přibáň je český novinář, režisér a cestovatel. Od roku 2002 do roku 2008 působil jako redaktor portálu iDnes.cz a časopisu ABC. V letech 2008 až 2009 byl šéfredaktorem populárně-vědeckého časopisu VTM Science. V současné době působí jako nezávislý novinář a věnuje se zejména cestovatelským výpravám po exotických zemích.Do kinematografie se především zapsal svými dokumenty, ve kterých projel s trabanty část světa. Ve všech pěti dílech (Trabantem Hedvábnou… (více)

Zajímavosti (5)

Afrikou na pionýru (2019)

  • Když Dan Přibáň chystal cestu Trabantem Jižní Amerikou (od r. 2014), dozvěděl se o Markovi Slobodníkovi a jeho cestách po světě na motorce Pionýr. Nabídl mu, aby jel s nimi, Marek kývl a rok připravoval motorku na dlouhou cestu. Jenže už po prvním stoupání do kopce zjistili, že není schopen s trabanty držet dech, a tak na poslední chvíli sháněli „plnokrevnou“ motorku. Žlutá motorka Pionýr pak ležela roky ladem až do doby, kdy se vydali na cestu do Afriky a ukázalo se, že roční příprava motorky se vyplatila, protože dle slov Marka měla nejmíň oprav ze všech. (sator)

Trabantem do posledního dechu (2016)

  • Přibáňův tým na své zatím poslední filmové cestě urazil během půl roku 15 291 kilometrů. „Inspirují mě příběhy Alexandra Elstnera, to byl český motocestovatel, říkalo se mu ‚lovec kilometrů'. Před válkou existovalo sportovní cestování, závodilo se, kdo nějakým civilním voze ujede větší vzdálenost v nejkratším čase. Ten jezdil, aby jel," popisuje Přibáň své cestovatelské motivace. (Zdroj: Aerofilms)

Galerie (56)

Reklama

Režisér

Scenárista

Herec

Producent

Dokumentární
2011

Trabantem napříč Afrikou

Kameraman

Dokumentární
2014

Trabantem Jižní Amerikou (TV seriál)

 

Až na konec světa (E12)

 

Devátá vlna (E11)

 

Přes hranice (E10)

  více epizod (9)

Host

Ovládací panel

Fanklub

(69)

Reklama

Reklama