Reklama

Reklama

Zdeněk Mahler

Zdeněk Mahler

nar. 07.12.1928
Batelov, Československo

zem. 17.03.2018 (89 let)
Praha, Praha, Hlavní město Praha, Česko

Biografie (1)

Zdeněk Mahler se narodil v rodinně kováře Karla a Marie Mahlerových. Brzy se jeho rodiče přestěhovali do Prahy na Vysočany, kde malý Zdeněk Mahler absolvoval mateřskou školku a následně tzv. Učitelský ústav. Maturitu složil na reálném gymnáziu v Karlíně a v roce 1952 dokončil Filosofickou fakultu (čeština, angličtina). Již v době studí spolupracoval s Československým rozhlasem a vedl studentský časopis Předvoj. Do roku 1953 pracoval jako redaktor Československého… (více)

Zajímavosti (5)

Amadeus (1984)

  • Na filmu se jako historický poradce a hudební znalec podílel Zdeněk Mahler, i když v titulcích nebyl uveden. Zúčastnil se natáčení a hrál malou roli kardinála v němé epizodě, která ale po střihové úpravě ze scény vypadla. (raininface)

Amadeus (1984)

  • Když se Zdeněk Mahler, představitel kardinála, a Vladimír Svitáček, který ztvárnil papeže, vraceli v kostýmech zpět na Barrandov, žehnali kolemjdoucím z okýnka automobilu. Po Praze se pak chvíli šířila zpráva, že šlo o tajnou návštěvu skutečného papeže Jana Pavla II, který byl v tu dobu shodou okolností zrovna na návštěvě Polska. (Olík)

Galerie (10)

Reklama

Scenárista

Spisovatel

Filmy
2011

Lidice - kniha

1979

Božská Ema - kniha

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(26)

Reklama

Reklama