Jaderské ostrovy z nebe (2020)

Já to prostě nedokážu pochopit, jak je někdo nadšený z Chorvatska ale dokument dobrý.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Jednoduše. Čeho je moc, toho je příliš. Platí to u Avengerů, Terminátorů, tady, u všeho. Očuměné, vyčuměné, recyklace, resurekce, dokola. Co čekáte? To by už zase muselo být celkem něco jiného, aby to zaujalo. Pohádky je snad konec a už to neždímejte, nic tam není.

Armáda mrtvých (2021)

Ha, vy neznalci! Nejste schopni docenit. Romerovka jak vyšitá. Poklona klasikovi žánru. Od začátku je jasné, v jakém pojetí to bude, dokonce si myslím, že záměrně je potitulkový úvod celkově lacinější, než to pak je. Klasické hororové blbé béčko. Není to ten áčkový typ s Pittem, to je potřeba pochopit a rozmyslet si, jestli tohle beru, nebo ne. Už jsem toho nasledoval dost, tak jsem pochopil. A docela dlouho se mi to nepozdávalo, co to ten Snyder provedl?! Ale časem jsem tomu přicházel víc na chuť. Ano, dlouhé zbytečné scény. Ano, vysloveně tupá rozhodnutí. Ano, přepálená délka. Ano, ne nejlepší a nejhezčí herci světa. A co? Oddělení Avatarů, Avangerů, Transformerů, StarWarsů apod. (rozuměj konzumní škvára) je vedle. I něco z toho mám rád. I tohle si svoje diváky najde. Hodnocení jak má být.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Max na 3 ale jak vidím těch 80%, tak to teda ani náhodou a srazím to. O ničem. Skoro jsme to nedali. Nevím na kolik dnešní děcka znají 80 a 90ky a pro nehráče tady není nic. Pro přerostlé 30+ děcka - hráče.

Americká idyla (2016)

Tak děláte si ku*va prdel? Pouhých 59%? Pro mě je to jeden z top filmů vůbec. Naprostý masakr, nemohl jsem oči odtrhnout ani na chvilku. Holt lidi ocení tupoučké příběhy s hezoučkým vizuálem, prvoplánově zaujmout. Tenhle film má sílu. Úžasné, děkuji.

Tenet (2020)

I přes tu nesmyslnost, když přistoupíme na tu hru, že by to teda dejme tomu mohlo jít, a že to teda je pořádný nesmysl, ale tentokrát to tam Nolan zandal i pro mě a to ho teda upřímně nijak extra nemusím, ty jeho batmani, Inceptiony, Interstellary a hrozivý, příšerný fantasy Dunkirk, to nebyla dílka, za která bych se necítil ošizený na spotřebovaném čase. Ale tady je to takové zvláštní, zajímavé, ano i neuvěřitelné, ale dejme tomu. Tentokrát to na mě prostě zafungovalo a uvidím jak to bude vypadat s dalším zhlédnutím. Zatím nejisté 4 s možným přesahem oběma směry. Uvidíme. Abych nezapomněl. Ta hudba nahulená oproti mluvenému slovu, to mě fakt nebaví pořád měnit hlasitost.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Tak a mně se to líbilo. Tady místní smetánku intelektuálních hnidopichů to samozřejmě nemohlo uspokojit, pokud se tu nevedly "složité" filozofické úvahy o smyslu života, žádné artové, sebemrskačské záběry a hudba za mě sice dostatečně cool, ale pro zapřísáhlé obdivovatele pana Zimmera to asi nebude. My jsme se bavili, uvidíme co příště.