• Krátkometrážní

Zombie: Začátek (2007)

Film má naprosto otřesný a laciný scénář, který musel být napsaný pod vlivem nějakých zakázaných, halucinogenních látek, protože jde o velmi špatně natočený a okopírovaný film. Samotné zombie jsou zhruba na stejné úrovni jako v předešlém díle. To znamená zafačovaní a namalovaní domorodci, kteří se potřeli kečupem. Jedinou světlejší chvilkou byly ty děcka na konci, které ve mně dokázaly alespoň trošku vzbudit odpor. Vetřelčí matku tady nahradil velký mluvící mozek a já začínal dostávat záchvat smíchu. Stejně tomu bylo i při scénce, kdy malé zombátko vylézá z břicha hostitelky. Hudební doprovod si vypůjčili z Hvězdných válek a já tak zavzpomínal na staré časy. Absolutně se nehodila k právě probíhajícímu ději a tudíž nemohla pomoci ani nabudit nějakou atmosféru. Ta chyběla v celém filmu. Tedy hlavně ta hororová. Pokud bych mluvil o filmu jako komedii (což vlastně asi je), tak bych dal palec nahoru. Střih filmu nám nabídl několikrát ty samé záběry a když už jsem viděl asi po patnácté tu samou rozstřelenou zombie, tak jsem si musel dát na chvíli pauzu.

Azyl (2008)

Jde o průměrný film, který má místy opravdu světlé chvilky, které mi určitě uvíznou v paměti, ale i spoustu naprosto nudných pasáží jenž jsou zbytečnou ztrátou času. Navíc se pořád nemůžu zbavit dojmu, že se Ellis pokoušel kopírovat několik jiných filmů z nichž si pokaždé kousek vzal pro své dílo, ale už to nedokázal dát pořádně splácat dohromady. Co se týká filmu po atmosférické stránce, tak tu dokázal zvládnout celkem obstojně. Co už ovšem pokulhává trochu víc je kvalita scénáře, která má značné výkyvy. Začátek nám připomíná obyčejnou teenagerskou komedii, pokud tedy nepočítám začátek s prostřelením hlavy, kdy na nás postavy chrlí jednu rádoby směšnou hlásku za druhou. V této fázi filmu jsem si dokonce začal luštit křížovku. Protože se mě zmocňovala nuda. Nezachránilo to ani pár flashbacků do minulosti. Vše se začalo měnit k lepšímu teprve s otevřením zavřených dveří. Během několika minut se konečně dostává na scénu ten nejdůležitější ‘‘člověk‘‘ celého filmu pan doktor osobně. A pěkně bez okolků zamorduje prvního studentíka. Další vraždy už následují v celku pravidelných intervalech, které ovšem často přerušuje další nesmyslné a zdržující tlachání kolem horké kaše. 50%

Zvuky temna (1977)

Opravdu jde o jeden z nejlepších Fulciho filmů. Nemám mu skoro co pomluvit, protože tady odvedli všichni parádní práci. Nestává si mi moc často, abych si pouštěl jeden film v týdnu i víckrát. Na plný počet to však nevidím vzhledem k několika viditelným chybám, kterým se režisér nedokázal vyvarovat.

Arachnia: Nestvůry útočí (2003)

Dobrých pavoučích hororů existuje na světě opravdu jen velmi málo a tenhle film mezi ně nepatří. Už začátek filmu vám napoví, jak na tom bude zbylých osmdesát minut. Zelené meteority a plastové letadélko zmítající se v poryvu větráku jsou prvním co uvidíte. Největší katastrofa však začala teprve po pádu letadla. V té chvíli se spustila lavina stupidních monologů, otřesný český dabing se nedal poslouchat a započala dlouho trvající nuda. Jediným zpestřením těchto chvil byla lechtivá scénka z vany. To je ovšem to jediné co vás za první půlhodinu dokáže rozptýlit. Ta největší show však měla teprve přijít s příchodem pavouků na scénu. Pokud jsou pavouci zabráni z velké blízkosti tak to ještě ujde, ale jakmile se kamera jenom trochu víc vzdálí nastupuje animace. Scéna kdy dva tvorové trhají jednu z postav před barákem mi připomínala Pata a Mata když se přetahovali o balon. V této chvíli jsem se už zcela vzdal naděje, že uvidím slibovaný horor a soustředil jsem se pouze na jeho parodii. Korunku všemu nasadil boj hlavních postav s gigantickými pavouky. Dynamit, mol. koktejl či motorová pila se stali módním doplňkem tohoto paskvilu. Výběr herců byl naprosto katastrofální. Dám tomu 10% za poskytnutí zábavy v jinak špatném dni a dalších 10% za scénku z jeskyně ala malí pavoučci se klubou na svět.

Mrtví mezi námi (2009)

Začátek má hodně pomalý rozjezd což má za důsledek dostavení tolik neoblíbené nudy, kterou jistě nikdo při podobných kouscích nevyhledává. Bohužel tento fakt se nemění ani po první půlhodině, kdy jediné co stojí za povšimnutí jsou vzpomínkové pasáže Teri Polo. Celé mi to přišlo, jako by se tvůrci nemohli pořád rozhodnout, kdy mají přitvrdit. Herecké výkony v tu chvíli byli tak chabé, že jsem měl sto chutí film vypnout. Obrat k lepšímu nastal teprve s příchodem ducha malého chlapce, který pobíhal po domě, nebo se vozil ve výtahu. Tady přišla na scénu detektivní část příběhu a konečně se děj trochu prokrvil. Samotné pátrání začne nabírat obrátek vstupem hlavní hrdinky do bytu rodičů mrtvého chlapce. Konečně se zde dostavila trocha té mysteriózní atmosféry, která má být hlavní náplní duchařského žánru. Od této chvíle nám začal film poodhalovat své tajemství a zápletka konečně dostala impuls k lepším zítřkům. Čím víc se blížil závěr filmu, tím víc mě začal film zajímat. Poslední patnáctiminutovka konečně ukázala směr, jakým se měl film ubírat celou dobu. Jenomže už bylo trochu pozdě, aby mě dokázal přesvědčit o vyšším hodnocení než je obyčejný průměr. Ještě se budu dlouho rozmýšlet, než si tohle pustím znovu. 50%

Vražedná hra (2008)

film jsem sledoval až do úplného konce s toužebným přáním a hlavně očekáváním, že se to konečně rozjede, ale bohužel jsem se toho moc nedočkal. Jediné co ve mně zůstalo je několik nezodpovězených otázek a divný pocit jak vlastně ohodnotit tenhle snímek. Svým způsobem je totiž tohle veledílo obyčejný amatérský poloodpad, který ve mně ovšem něco zanechal a pořád mi vrtá několik věcí hlavou. Nejraději bych mu dal od 0-40%, ale přikloním se spíš k tomu většímu číslu, protože už dlouho mě takhle film nedostal do svízelné situace.

Nástrahy džungle (2009)

Polovina filmu o ničem, připomínalo mi to obyčejné romantické drama o manželské krizi a milenci, který si chce zase štrejchnout. Teprve poslední dvacetiminutovka stojí za podívání, ale to už moc podprůměrnou kvalitu snímku nezachrání.

Živí nebo (ne)mrtví (2007)

Průměrná zombie komedie plná vtipných hlášek, srandovních momentek, ale i se spoustou nelogičností a nudných pasáží. Na postavu Luka asi nezapomenu ovšem nevím za jak dlouho si to pustím znovu. 50%

Zvířecí instinkty (2008)

Režisér Aarniokoski nepatří mezi špičky ve svém oboru a na jeho dílech je to znát na první pohled. Žádný originální scénář tady nenajdete za to zde lze spatřit zřejmě další evoluční podobu vlkodlaka. Předem zapomeňte na chlupatá stvoření, která loví za úplňku a strašidelné vytí, tady se tvůrci pustili do digitální fušařiny ze které vám polezou oči z důlků. Velkým hitem průměrných a podprůměrných filmů poslední doby je obsazení známé osobnosti, jejíž jméno na obalu dvd má nalákat davy diváků. Tentokrát jde o hvězdu seriálu Lost Naveena Andrewse. Bohužel právě jeho výkon bych označil za jeden z nejhorších a myslím si, že jeho jméno utrpělo nejeden šrám. Jedno se však musí tvůrcům nechat- podle mě si zřejmě od začátku byli vědomi, že tento film žádnou velkou díru do světa neudělá a tak se slabé efekty a mizerný děj pokusili doplnit docela odvážnými erotickými scénami v podání pohledné Nicki Aycox a to se jim celkem povedlo. Tato diva se rozhodně nestydí a divákům nabídla několik velmi žhavých póz. Když už po hororové stránce film za moc nestojí, tak alespoň na něco se tu dá dívat.

Hockey Match on the Ice (1898)

co k tomu říct, tohle se snad ani nedá počítat jako krátkometrážní snímek. amatérské dvacetiosmisekundové video z rybníka, kde staří páprdové mastí hokej.