• Krátkometrážní

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Nejslabší díl z celé trilogie. Fraser už není to co dřív a všechno se netočí jen kolem něj. Takže musel poustoupit trošku do pozadí a na scénu přichazí jeho synáček, který se mu moc nevyrovná. Dějově mě to docela zaujalo, ale to zpracování hodně pokulhává. Srandovních chvilek tu bylo dost, ale stačí vidět jednou.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Do třetice všeho dobrého a zlého. Po otřesné dvojce přišla s návratem Caspera a přítomnosti atraktivní Jolene Blalock trocha oživení. i když děj samotný mě moc nezaujal, tak jsem se tady zas až tolik nenudil. Sice to pro mě není ještě ani průměrný film, ale má k tomu velmi blízko. Asi to je i tím, že byl děj rozdělený do dvou částí z nichž mě zajímala jen ta odehrávající se na planetě s šesticí trosečníků.

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004)

Naprosto zbytečné pokračování, které nemá ani hlavu ani patu. Tvůrci zcela vypustili podstatu a směrnici jedničky a šli na to hezky pěkně po svém, za což byli fanoušci Hvězdné pěchoty odměněni odpadní podívanou největšího kalibru. Jediné na co se dalo dívat, byly nahé scény Kelly Carlson.

Hvězdná pěchota (1997)

Já tyhle rádoby drsné scifi filmy moc nemusím. Místy mi to připomínalo spíše komedii. Co se týká podoby brouků tak jsem na vážkách. Zatímco ti normální jenž se tu vyskytovali po tisících se mi vůbec nelíbili, tak jejich kamarádi s plamenometem už jsou jiná třída. Herecké výkony taky žádná extraklasa, spousta romantických pasáží mě doslova ubíjela a jediné na co se dalo dívat byla Dina Meyer, která to bohužel nepřežije.

Vím, kdo mě zabil (2007)

Celulitidová Lindsay, nebo vymetačka mejdanů jak chcete a její neslavný vstup do hororového žánru. Příběh o dvojčatech a maniakovi jenž rád uřezává ruky a nohy mladým dívkám mě zrovna moc nenadchl. Teenagerskou hvězdičku Lindsay Lohan moc v oblibě nemám a přestože se jí několik filmů povedlo si myslím, že by měla raději zůstat v dnešní době už jen u toho chlastu. Děj filmu se neskutečně vlekl, atmosféra stagnovala na nezajímavých pasážích a amaterských tricích, jenž mu měli dopomoci k navození jakého si mysteriozního puncu. Místo toho zde byla k vidění jen fušeřina a gumové prstíky jenž si v klidu připnete sponovací jehlou. Ani se moc nedivím, že film dostal pořádný počet ocenění Zlatých Malin (celkově osm) což je asi rekord. Z kdysi populární herečky se postupem času stává troska, která by měla zůstat raději u toho tančení kolem tyče. To jí docela šlo a celkem jí to i sedlo. I kvůli tomu tenhle film neodsunu do odpadních vod, ale nějaký ten bodík mu přece jen dám.

Stíny z lesa (2005)

Čekal jsem od toho teda víc, ale zas až takový průser to nebyl. I když popravdě stát se zombie díky kontaktu s pryskyřicí je docela pakárna. Od odpadu tenhle film dělí jen několik zajímavých scén a nově pěstovaný sport, na kterém se dá vytřískat spousta prachů. Zastřel si svou zombií....Ještě že tam hrála ta pěkná herečka, protože čumět na bandu hnusných, zarostlých típků by bylo k pos.... Slabé 3*

Cesta (2007)

Průměrný thriller o nástrahách, které v Maroku čekají na bílé cizince. Nedostatek lidských orgánů k transplantaci je všeobecný problém po celém světě a tak se není čemu divit, že se je někdo pokouší získat nelegální cestou. V dnešní době to není nic překvapivého a tohle téma už bylo mnohokrát náplní nějrůznějších filmů. Děj se moc vlekl, atmosféra místy hodně nudná, herecké výkony mě moc nepřesvědčili a jediné co stojí opravdu za to je pěkná herečka. Prostě průměr se vším všudy.

Pan Twardowski (1936)

Na počest dnešního leteckého neštěstí jsem se rozhodl pustit si i něco z polského filmového soudku a musím říct, že jsem si vybral docela dobře. Pan Twardowski je na tehdejší dobu opravdu docela dobře zpracován, má všechno co má správný mysteriózní film mít. Slušnou atmosféru, docela přesvědčivé herecké výkony a dokonce i zajímavý děj. nemůžu si ovšem odpustit menší kritiku: polština mi normálně problém nedělá, ale tady jsem jaksi při zpívaných pasážích nerozuměl pomalu ani slovo takže jsem si film nemohl vychutnat celý. to je ovšem více méně jen můj problém. Jo a ještě mě štvala přemíra romantických pasáží, ale co bych hold mohl čekat od poláků.

9 (2005)

Krátké, ale hodně dobré. Po všech stránkách solidní krátkometrážní snímek,nádherná animace, parádní triky a velice zajímavý nápad se musí i náležitě bodově ocenit.

Ward 13 (2003)

Krátkometrážní snímek Ward 13 diváka především zaujme svou akčností. Po většinu děje se něco děje a je svědkem hned několika zvratů, které určují další hrdinovy kroky. Nejpůsobivější jsou však asi samotné souboje s nemocničním personálem, který hodlá neposlušného pacienta rozsekat na maděru. Právě v nich je i nutná dávka černého humoru, ke kterému nenadálé situace přímo svádějí. Divák se tak bude smát od ucha k uchu a zaručeně se nudit nebude.