• Krátkometrážní

Poslední noc (2009)

Cokoliv se poslední dobou natočí v Rumunsku, tak za moc nestojí. Nevím jestli je to tím, že si tohle prostředí vybírají jen amatérští režiséři bez špetky představivosti a kreativity, nebo je tahle země prostě doopravdy zakletá. Přitom místní prostředí nabízí tolik možností jak uspokojit i náročného diváka, ale většinou se dočkáme jen dalšího zklamání. Až na několik světlejších okamžiků se po celou dobu budeme docela nudit. Je to hlavně zapříčiněno i tím, že akční scény jsou udělány zřejmě pro diváky mladších patnácti let, kteří ještě věří na superhrdiny. Ti odrostlejší už mají podobných vrtochů dost. V akčním hororu má být k vidění pořádná akce, atmosféra musí jiskřit a krev stříkat na všechny strany a ne se dívat na nevydařenou parodii na zombii filmy s tlupou superrychlých a velice inteligentních stvůr, jejich make up za moc nestojí a stupidní chování všech postav. Pro mne osobně je tenhle film dost velkým zklamáním. Je to jen obyčejné podprůměrné béčko, které stačí vidět jen jednou. Slabé 2*

Jurské komando (2008)

Už jsem si zvykl na všelijaké Asylácké srajdy, ale tohle byl doslova vrchol. Nejprve mě zmátlo to, že tohle paskvilové scifi/fantasy uvedl Filmag jako horor. Potom jsem se naštěstí tady ujistil , že tenhle kousek do mého žánru nepatří. Narozdíl od Jurského parku je tohle absolutní digitální mazlanina se smradlavým dárečkem uvnitř. Otřesní dinosauři, dementní výkony herců/neherců, scénář stvořený v největším alkoholickém deliriu a naprosto stupidní konec jen podtrhli úroveň celého snímku, který trval nekonečných 85.minut a byl jedním velkým utrpením. Nechápu proč do něčeho takového vůbec lezl můj oblíbenec Michael Gross. jen kvůli němu nedám nulu. Nikdy více.

2001 maniaků (2005)

Hororová komedie, slasher či nehorázná kravina? Asi od všeho trochu. Buranské městečko plné nadržených obyvatel ( hlavně na lidské maso seveřanů, ale i trochu toho sexíku), bandička teenagerů, kteří jsou rovněž pěkně nažhavení a krvavý masakr jehož vyvrcholením je rozčtvrcení jedné z dívek. Já se u tohohle filmu docela bavil a přestože jde o remake, tak s původním filmem se to moc srovnávat nedá. Englund předvedl průměrný výkon, který zcela zastínili ostatní postižení obyvatelé městečka. Někteří z nich byli prostě nepřekonatelní viz kovové rovnátka. Bez nahoty by to prostě nešlo a tak není divu, že si zde hlavně mužská část publika docela užije. Určitě tenhle film nezavrhnu a podívám se na něj brzo znova.

Slimáci (1988)

Další klasika, kterou na nás vyvalil Filmag. Co na tom, že slimáci vypadají docela směšně, když zbytek filmu patří do těžkého nadprůměru. Tvůrci dokázali navodit velice příjemnou atmosféru za pomoci kvalitního hudebního doprovodu a spoustou krvavých scén. U zvířecích filmů se většinou moc vraždících scén nedočkáme, ale tady se na nás valila jedna lepší než druhá. Postelová scéna patří mezí nejlepší stejně jako ta z restaurace. Kdo má rád křečky, tak by se na tohle neměl raději dívat a vegetariáni či milovnící hlávkového salátu už vůbec ne.

Piraňi II: Létající zabijáci (1982)

Tak tenhle kousek beru jen jako parodii. Létající gumové rybky na provázku přidržované navíc z boku rukou hrůzu opravdu nenaženou nikomu. Ani ty jejich útoky a rádoby gore scény se nedají brát vážně. Jediné co bych pochválil je výběr hereček, který byl docela luxusní, protože ani sterilita Lance nezachránila tenhle film, tak alespoň nahé kozičky stály za podívání.

Piraňa (1978)

Tak tohle je pro mně klasika z dětství. Rád se na tenhle film podívám vždycky znova, protože si pamatuju, jak jsem z něho byl jako pětiletý úplně posraný. Já se tehdy bál jít i do vany natož potom na nějaký bazén. Příběh je úplně jednoduchý, sice ne moc originální, ale za to zábavný. Gumové rybky, trocha té krve a pěkná herečka jsou hlavními ozdobami asi nejlepšího filmu o piraňích co znám.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Důchodce John Rambo je zpět a v plné parádě. Už dlouho jsem neviděl tak parádní masakr jako tady. Co na tom, že k vidění nebyl vidět skoro žádný fyzický kontakt, když všechno vynahradí střelba z kulometu a skvělé gore efekty. Už dlouho jsem u nějaké série neřekl, že se těším na patý díl. Sakra sem s ním a hned.

Krvavá sklizeň (2007)

Filmy s podobnou tématikou mám docela rád, přestože nejsem věřící. Začátek mi připomínal spíše nejakou detektivku s náboženským podtextem, ale postupem času se to docela rozjelo. Hlavně po příjezdu Hilary a jejího parťáka ke krvavé řece. Padající žáby a útočící býk jsou asi tím nejlepším co je zde možné vidět. Bohužel ke konci filmu se dobrý námět zvrhl v menší klišé. Digitální roj kobylek i komiksový ohnivý déšť z nebes mi přišli docela k smíchu. Vlastně poslední čtvrhodina znehodnotila dosavadní děj a výrazně snížila mé hodnocení. V mých očí je tak Krvavá sklizeň jen lepším průměrem, který měl pomalý rozjezd, svižný prostředek a tragický konec.

23 (2007)

Předem chci upozornit, že jde o psychologický thriller, který jsem v minulosti zavrhl a již se k němu nikdy nechtěl vracet, protože jsem ho musel shlédnout na třikrát a vůbec mě nebavil. Nevím, možná to bylo mou zdravotní indispozicí, kdy mi bolest zubů nedala dlouho pokoj – možná jsem měl prostě jen blbé období. Každopádně jsem mu dal nakonec ještě jednu šanci a tentokrát to dopadlo o něco lépe.Ne že bych snad propadl všem těm konspiračním teoriím o nejrůznějších číslech, ale prostě jsem potřeboval nějakou změnu a jak už jsem napsal několikrát, právě jsem se dostal do takového období, že chci dát některým filmům prostě ještě jednu šanci. Schumacher se snažil vybudovat ponurou atmosféru, kterou postupně stupňoval, ale nejsem si jistý, jestli zvolený postup byl tím nejšťastnějším. Přesto je docela zajímavé sledovat postupnou proměnu v psychice hlavního hrdiny. Carrey už sice předvedl mnohem lepší výkony a všichni jej máme především zafixovaného jako potrhlého komika, ale nakonec zvládl ukočírovat i tuto roli. Původně jsem nebyl spokojený ani s ním, ale ono bylo opravdu docela těžké se popasovat s komplikovanou postavou Waltera Sparrowa. Zvláště když tvůrce střídá realitu s příběhem fiktivního detektiva a do toho všeho se prostě za každou cenu snaží procpat onu číslovku...

Rambo III (1988)

Mě se tenhle díl zdá taky asi nejslabší, ale pořád je to slušná akční podívaná. Sly nám předvede solidní vypálení rány, jízdu v tanku, proletí se vrtulníkem, zacválá na koni a pokosí pár soudruhů. Jen ty bojové scény už nejsou co bývaly. Tady se spíš soustředili na střelbu a výbuchy, ale co už. Rambo je prostě legenda a na tu se nezapomíná....