• Krátkometrážní

Kukuřičné děti (1984)

Tajemství kukuřičných lánů zůstalo částečně skryté a to je pro diváka jen dobře. Jeho fantazie už tak dostala po celou dobu filmu pěkně na frak a, že to byla docela solidní jízda. Navíc by se tu nikdo nedožil víc jak 19. let. Nádherné prostředí dokázalo vytvořit osobité kouzlo pro Kingovu předlohu a režisér Kiersch se coby začátečník docela vytáhl. I u hereckých výkonů si nemůžu skoro na nic stěžovat, takže v celkovém hodnocení budu hodně štědrý. Navíc si budu dávat příště pořádný pozor na svých procházkách v kukuřici.

Ruka zabiják (1999)

Docela kravina, ale parádně jsem se u toho pobavil. Navíc nikdy nepohrdnu mrknout na ladné křivky J. Alby. Nejlepší na celém filmu byli ti dva vyhulové co je mladý zabil a sexy jeptiška.

Mrtvý sníh (2009)

V konečné fázi mě Dead Snow velmi mile překvapil a jako celek ho hodnotím jako nadprůměrnou zombie komedii, kterou řadím mezi top ve svém žánru. Najdu zde jen velmi málo věcí, které bych mohl tvůrcům vytknout. Snad jen ten masakr mohl začít o trošku dřív a doufám že bude pokračování.

Krvavý sníh (2008)

Nejvíc mě asi pobavil samotný text distributora který zní: Zapomeňte na Snowboarďáky, v tomto filmu z horského prostředí půjde o úplně něco jiného! A měli pravdu. Zatímco u prvního jmenovaného jsem se docela pobavil a nasmál, tak tady jsem většinu filmu protrpěl nudou a kromě několika solidních scének či hlášek nestojí za nic. Podruhé se na Scarce už asi nepodívám. Místo skvělé podívané jsem se dočkal jen obyčejného parodování (kopírování) slavnějších filmů a slabých hereckých výkonů. Jde zase jen o jeden rádoby kanibalský film, kterých už existují desítky.

Dr. Jekyll a slečna Hyde (1995)

Pokud bych měl tenhle film hodnotit jen jako ‘‘horor‘‘, tak by to dopadlo hodně špatně. Kromě několika scén jenž by si mohli s tímhle žánrem snad vzdáleně potykat, tady k vidění nic není. Pokud bych však film hodnotil jako jakousi ‘‘černou komedii‘‘, tak jí v klidu označím za průměrnou. Pobavil jsem se, podíval na pěkné herečky a ani se moc nenudil. Takže mé hodnocení je takové: jako horor 20%, jako komedie 50%.

Zodiac (2007)

Skvělá práce Davida Finchera. Nejenom, že natočil asi nejlepší film o tomto sériovém vrahovi, ale zanechal v něm i kus své duše a na první pohled jde vidět, že pro tenhle film musel nastudovat opravdu velký počet materiálu. Navíc zapojil i kus své představivosti a oproti verzi z roku 2005 dotáhl děj až skoro úplně do konce. Lépe řečeno tam, kde to zabalili i policajti. Skvělé herecké výkony a samotný film si mě doslova získaly.

Zodiak (2005)

Verze z roku 2005 není špatně natočená, ale doplatila na popularitu svého mladšího bratříčka a rozdílný přístup samotných režisérů k natáčení a podávání informací. Přesto si myslím, že Fincher už měl tak trochu vydlážděnou cestu, protože mohl čerpat nápady už i z tohoto filmu. Největším mínusem pro mne není ani tak kratší délka filmu, nebo rozdílné pojetí příběhu, ale herecké výkony. Tady mi přišlo, že herci dostali asi málo zaplaceno a proto nepodali stoprocentní výkony.

Draculův švagr (1996) (seriál)

Všechno podstatné již bylo rečeno v ostatních komentářích. Kvalita jednotlivých povídek je opravdu různorodá a zatímco některé patří mezi to nejlepší co nám může česká tvorba nabídnout, tak jiné patří mezi jejich pravý opak. Mě se nejvíc líbí povídky Břitva, Geniální plán a Vášeň.

Beetlejuice (1988)

Tak tohle je pro mě jedna velká kokotina. Já tyhle filmy moc nemusím. Snad kromě Addams Family jde jen o kýče pro děcka u kterých se nudím k smrti. Rádoby humor mě moc nebere a tady je jasný důkaz, že hororové komedie nejsou pro mne. Nejslabší Burtonův film jaký jsem viděl.

Ambulance (1990)

Spíš než horor bych tenhle film označil za průměrnou detektivku (krimi) řízlou thrillerem. Své pozitiva tenhle film však má. Je zde k vidění asi jeden z nejlepších výkonů Erica Robertse jenž jinak zrovna moc neválí a své sestře nesahá ani po kotníky. Kromě něj se mi líbil i starý děda novinář. slabší 3*