Superbad (2007)

Nejlepší žánrová komedie se začínajícími hvězdami komediálního žánru. Film složen výhradně z totálně mamlasoidních charakterů, kteří "originálně" prožijí noc na kterou nezapomenou nejen oni, ale i půlka jejich homotownu. Jak málo stačí aby se vcelku tuctová komedie stala tak skvělým filmem.. stačí přinutit diváka uvěřit postavám první a poslední.

Marcela (2006)

Z "trilogie" marcela, rené a katka, jsem právě marcelu viděl až jako poslední a řekl bych, že je ze všech nejlepší. René a Katka, kradli potažmo fetovali, ale příběh marcely je jiný, je plný neštěstí, které vyplývá z ničeho a to působí z každé vteřiny dokumentu. Velmi silný zážitek, který ve mně zůstne velmi dlouho.

Pařba v Bangkoku (2011)

jednička byla prostě super, úžasná, svěží, nová, atd atd.. dvojka je v podstatě stejná, příběh má stejnou strukturu, stejné rozuzlení, ale už se jedná o průměrnou komedii. Na pět hvězdiček už to rozhodně není a oblíbenosti jako dosáhla pařba ve vegas nedosáhne.

Sedm životů (2008)

Důraz na formu před obsahem, dvě hodiny jsou opravdu vražedné už jen proto, že od začátku víte, jak to asi tak dopadne. Kdyby bylo o půl hodiny méně a trochu méně režisér tlačil na citovou stránku, bylo by to rozhodně lepší.

Bratři (2009)

Trailery zhruba ukázaly 90% příběhu což je škoda, ale příběh je velmi dobře čitelný od samého začátku. Rozhodně filmu pomáhá, že se soustředí pouze na hlavní hrdiny, takže se do jejich pocitů dobře dostanete. Lepší než jsem čekal.

Elitní jednotka (2007)

Měl jsem docela velkou nedůveru v tento film, brazilské filmy jsou pro mě moc "neukázněné", všichni kričí, žádný řád nebo aspon chvilka klidu. Začátek filmu byl trošku pomalý a bez akce, to se změnilo na konci a film nabral obrátky, finále mě doslova pohltilo a díky němu jsem byl spokojen.

Na odstřel (2009)

skvělý materiál a příběh také dobře vymyšlený, problém je, že celý film je pro mě těžko identifikovatelné zlo. trochu chybělo tempo a důraz na psychologii postav, mohlo to byt klidne o dvacet minut kratší a nezlobil bych se.. PS: viděl jsem nedávno další film s russellem crowem - 3 dny ke svobode - a nemohlo mi uniknout, že v obou těchto filmech se pohybuje jedno auto, stejné značky a stejné barvy, ve třech dnech toto auto řídí detektiv a zde je nekolikrat zaparkované v záběru (možná to bylo auto rachel mcadams, ale nejsem si jist) - sledujte tmavě rudou barvu a kulatá zadní světla :)

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

začátek perfektní, když vám ukazují díla z ulic a z různých koutů evropy a ameriky, těšil jsem se, že takhle to bude pokračovat až do konce.. ale zhruba v polovině filmu to začalo celé být o thierrym a ztratilo to tu šťávu street artu, která se mi líbila..

X-Men: První třída (2011)

Velká očekávání vzbudila následující fakta: Matthew Vaughn - režisér mých oblíbených filmů jako je hvězdný prach a Kick Ass, v těchto filmech dokázal poněkud zaprášený a usedlý žánr velmi svižně prosvítit humorem a akcí zároveň, dále je to spolupráce profesora X a Magneta, ze samotných herců jsem byl zvědavý především na Michaela Fassbendera, který je pro mě stělesněním velké herecké hvězdy příštích let a také nechci opomenout Kevin Bacona, kterého uznávám jako velmi charismatického herce. Když zhodnotím příběh, nedokážu se odprostit od srovnání s prvními dvěma díly briana singera, který těmto dílům vtisknul něco jako tim burton batmanovi.. naopak Ratner to velmi zkušeně dokázal pošlapat ve třetím díle, který zas tak špatný nebyl, ale zničil to co budoval Singer (který musí litovat jak svého angažmá se supermanem, tak odstoupení od x-menů). Příběh se nijak neodklání od klasické kostry všech dílů x-menů - "nikdo nám nebude rozumět a budou nás chtít zavřít do kleci a tak je radši zabijeme dřív, než oni nás". Já mám X-Meny rád a od tohoto patosu se dokážu odprostit. To nejlepší z filmu, určitě scéna z argentiny, kde se Fassbender začíná mstít a stejně tak scéna s Wolverinem v baru. Podle tohoto hodnocení si můžete všimnout, že ty nejlepší scény nejsou ty, na kterých příběh stojí, jsou to scény, které příběh pouze dotvářejí. Film doplácí na malé roličky mutantů stejně jako třetí díl. Nadějný restart a chtělo by to být u dalších dílů trochu více dospělácký, nebát se zabít více hlavních postav.

Che Guevara (2008)

musí být velmi obtížné natočit film o někom, kdo byl komunista, revolucionář a člověk, který zabíjel bez toho aby vznikl dojem glorifikace jeho činů. v čechách takto natočili flim kajínek a film vedl k podpoře dvojnásobného odsouzeného vraha. film hodnotím vcelku pozodivně, a čtyři nebo pět hvězdiček nemohu dát proto, že jsem se nebavil tak dobře jak jsem očekával, druhý díl shlédnu ze zvědavosti, ale pochybuji, že bude lepší než tento díl.