Habermannův mlýn (2010)

sledování filmu je bolestivé, v žádném okamžiku nepřináší pocit klidu a štěstí, spíš nejistoty a strachu o život. těch osm neklidných let, které film věrohodně zachycuje se vešlo do pouhé hodiny a půl což je podle mého dosti malo, dvě a půl hodiny a více prostoru pro rodena a byl by z toho jeden z nejlepších filmů roku, také si myslím, že chyběla větší mediální podpora, ale to už nemluvím o filmu. každopádně pro mě velké překvapení.

Verdikt (1982)

je mi záhadnou proč film AFI zařadila tento film na čtvrté místo soudních dramat, kvalitní drama se zajímavým příběhem, ale že bych z toho měl pocity jako z kramer vs kramer, nebo judgement at nurnberg se říci nedá.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

tom cruise jako agent utržený ze řetězu a cameron diaz jako superpěkná baba. Film netrpí nějak náročným dějem, spíš se snaží být vtipný a akční zároven a to se mu docela dobře daří, místy je to až přehnané a čitelné. Film na uvolnění a vypnutí mozku... btw. film uveden ve varech jako "překvapení" nebyl uveden jeho název, takže návštěvníci tohoto filmu se na jeho světovou premiéru dostaly náhodou

Království nebeské (2005)

Epičnost na správném místě, to ostatní už moc ne. Bloom nedokáže utáhnout hlavní roli přesvědčivě a naopak si film pro sebe "kradou" Neeson, Thewlis, Irons, Green a především Norton. Evidentně chtěl Ridley sdělit mírové poselství, které mu však nějak zmutovalo do podoby amerického klišé. Kvůli scénáři, kvůli několika nepochopitelným scénám (vyberu například tu z poslední bitvy, kdy se Bloom najednou probudí mezi mrtvolami.. WTF?? toho jako nedodělali, nebo to tam prostě jen tak usnul??..) a možná i kvůli špatně sestříhaným scénám. Na druhé straně je to film, který si možná i někdy pustím, protože něco na něm přitahuje moji pozornost.. a to jsem ateista.. díky bohu.

Defendor (2009)

Dojemný film o superhrdinovi, to tady ještě nebylo.

Poslední vládce větru (2010) odpad!

jedna velká hrůza, výjimku tvoří fail, který mě pobavil a pár dobrých kouzel, ale celý film působí odporně jako celek. jestli bude shyamalan natáčet filmy, které bude chtít vidět jeho syn, tak to asi brzo skončí na pohřebišti filmových dějin.

Satan přichází (2006)

Hlavní otázka, která směřuje k tomuto filmu je: viděli jste původní zpracování? Neříkám, že film je nějak moc zábavný a děsivý, ale v porovnání s originálem je prostě slabý. Já se v hodnocení snažím oprostit od porovnávání a myslím si, že průměrné hodnocení je na místě.

Po životě (2009)

Film se tváří jako horor, ale horor to rozhodně není. Takže to je největší problém filmu, jinak zajímavý námět a i dobré zpracování.

Norimberský proces (1961)

Jeden z nejzajímavějších filmů ze soudní síně, řekl bych, že pro američany film má hlubší význam než pro nás čechy, protože popravdě soudili oni. Hlavní poselství filmu je ale v kontrastu mezi obžalovaným janningem a paní bertholtovou. Janning nese svůj trest se vztyčenou hlavou, ačkoli bychom to "nečekali" a paní bertholtová, která i přes přátelství se soudcem zapomene na jejich přátelství kvůli rozsudku nad zločinci.

Carnivale (2003) (seriál)

Strašná škoda, že seriál skončil po dvou sériích, jeden z největších potenciálů a zároven jeden z těch nevyužitých. Krásně vytvořený prostor pro budoucí série, žádná překombinovanost, zbytečně nevyplácaný děj, dobře zvolené charaktery, minimalismus příběhu, atd atd. Tohle mohl být sériál o mnoha a mnoha sériích, který si bude pořád držet stejné publikum.